RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

Ordrin

Jak již bylo řečeno . Pro fanouška povinnost a pro " nefanouška " zajímave info které ho stejne nebude zajímat. Věděl sem co od filmu čekat a taky sem dostal co jsem čekal. Film bavil a Patrik nesklamal. Ačkoliv dávám 3 hvězdičky tak nutno podotknout že to jen srovnávám z dokumentem a filmem např. O Eminemovi Bushidovi atd. Jelikož je to celebrita z velkým " C " . Každému doporučuji ........ ()

dammit83

Na konci dokumentu jsme se dozvěděli, že jebnutý Paťo v 18ti zjistil, že je cigán či dokonce " Indián"...oni asi předtím doma neměli zrkadlo...JBMNT ()

J.Gotti

Docela příjemný dokument. Koho zajímá tento zpěvák, tak ho dokument potěší a překvapí informace o panu Vrbovském. ()

Formanka

Jednoduchej nezajímavej chlap, o kterym byl natočenej jednoduchej nezajímavej dokument. Když se na obrazovce zjevila Dara, jako by na chvíli vykouklo slunce. Konečně rozvitý věty, trocha rozumu do tý mizérie. Zajímalo by mě, co by z Rytmuse dokázala dostat třeba Helena Třeštíková (která koneckonců taky běžně netočí o žádný intelektuální elitě) nebo nějakej šikovnější dokumentarista, ale takhle jsme se dozvěděli jen to, že je Rytmus róm, jeho rodina není jak z plakátu a ... a? Nic víc. Strašně slabý. A fakt mě to mrzí, protože dokumenty miluju. Jen tenhle místo 90 minut trval subjektivně snad 200. Moje nízký hodnocení v každym případě nepatří tématu, ale způsobu, jakým bylo uchopený. ()

joywork

Na tento dokument je třeba nahlížet správnou optikou - není to ucelený příběh o růstu Patrika, ktarý by sledoval všechny jeho životní eskapády, vítězství a prohry. Je to tak trochu intmní vyprávění o tom, jak Patrik dospíval a jak si začal uvědomovat svojí "jinakost" v "bílé" rodině, kde mu matka zatajila, že má romské kořeny. V tom si myslím, tkví gró příběhu. Během natáčení máme možnosti např. být svědky i prvního setkání se s pravým otcem, výpovědi jaho kamarádů a bývalé přítelkyně o tom , jak k otázce svého původu přistupoval a celé to graduje návštěvou heho země prapředků - Indie. To vše má jeden důsledek : vyrovnání Rytmuse se sebou samým. Proto se v posledních letech tak zklidnil a částečně i vnitřně dozrál, za což svým dílem může i tento dokument. Otázkou je, zda je to materiál vhodný pro shlédnutí v kině. Jako dokument v TV naprosto v pohodě. ()

Martynez

oo jaké překvapení .... Rytmus nám tuší, že je tak trošku cigán. Kdo by mu tohl mít za zlé je to prostě cigán...o čem jiném tento dokument je prosím? Všechno je tak nahráné, že je to až trapný. To jak ho překvapí v jeho detském pokojíčku je hrozně trapny. sorry nemůžu si pomoci. Sorry Patriku tohle se nepovedlo. Nemám tě rád, ale přesto ti fandim. Cikáni potřebujou vzor:-) ()

tosastava odpad!

Silná komunita kreténov(hlavne z radov neprispôsobivých) na Slovensku a v Česku zabezpečila a zabezpečuje tomu primitívovi nielen popularitu,ale hlavne bohatý zdroj príjmov. Pre týchto imbecilov sa stal nielen "umeleckým" idolom,ale priam stelesnením Boha a bohatstva ()

SinisterBlac

Myslím že dokumentárne filmy slúžia na to aby ľuďom ozrejmili fakty a skutočnosti, no z tohto sme sa nedozvedeli nič, rodina hovorí svoju pravdu a Rytmus svoju ,sem tam záber z koncertu a zopár nadávok dalo sa z toho vyťažiť oveľa viac. Posledné scénky z tej kliniky z indie a toho hinduizmu považujem za čistú pózu a komédiu. ()

Moredogs odpad!

Majster podpriemerná inteligencia ani iný dokument o sebe natočit nemohla. Nesklamalo ma to ale aj tak odpad žial :D ()

SONITA odpad!

ODPAD už iba z princípu bez pozretia. NESPRAVODLIVÉ ? Nemyslím si. Prečo ? Pretože ten človek si nezaslúži férové zaobchádzanie. Čo by v tom filme už len mohlo byť zaujímavé ? Mám počúvať tie jeho prázdne silácke reči o tom aké to mal neskutočne ťažké a ako to ďaleko dotiahol. Ušetrím si námahu a rovno ten film bez pozretia odsúdim tak ako on nemá problém odsúdiť celú krajinu za rasizmus bez toho aby individuálne poznal každého Slováka osobne. Inak chápete tu jeho chorú logiku ? Takže jeho belošskú matku nabúchal cigán a potom ju opustil. A RYTMUS tu ide glorifikovať cigánov a neustále hľadá chyby iba na bielych neustále nadáva iba na bielych neustále útočí iba na bielych. Čudujem sa belochom ktorí dali tomuto filmu jednu alebo viac hviezdičiek. Ľudia vám to ešte stále nedošlo čo je to za človeka ? To že ho podporujú cigáni je mi jasné ale že ho uznáva beloch je pre mňa nepochopiteľné a to hlavne preto že ten človek niekoľkokrát ukázal aký je falošný pokrytec. Toľkokrát sa chudáčik sťažuje na rasizmus a diskrimináciu a pritom sú to samotní belosi ktorí mu dali šancu a vďaka ktorím sa stal slávny. Azda mi chce niekto oponovať že by v 100% rasistickej krajine mohol cigán takto preraziť ? Tak len snívajte. A že on položil nejaké tie základy Hip-Hopu na Slovensku a podobné drísty si niekam strčte. Mne osobne na Slovensku bolo dobre aj bez Hip-Hopu prežila by som to aj bez tých našich trápnych recitátorov. ()

Peddro

Přiznám se, že  nevím, jak hodnotit. Hvězdu asi nedám a odpad - no nevím. Pana Vrbovského nemusím, protože je dost vulgární, jako většina raperů. Nemám rap rád, protože mi to připadá, jako recitace do neznělé hudby. Také mi vadí jejich ,,image" , protože často mají čepice a sluneční brýle i v místnosti, což je nejen nevychovanost, ale i povrchní. Není to hezké, slušivé, prostě nic. Ale nejsem cílovou skupinou a bylo by nefér dávat ,,odpad". Tak tedy hodnocení nedávám. Pouze popisuju, jak to vnímám. ()

Calibos!

Uroveň csfd stále klesá. Nejen, že lidi záměrně poškozují co nemají rádi, komentují co neznají, ale nejhorší je to, že nerespketujou snahu lidí, co nesedí doma na zadku a něco dělají. To, že ho nemáš rád, neznamená, že nutně musíš škodit. Jednak vaše bezvýznamné plky a hvězdičky (naštěsti) nerozhodují o tom jaký film skutečně je, ale bohužel to dokáže ovlivnit lidi co sem chodí jen pro informace. A pochybuju, že se někdo z Vás dostal na předpremieru, když ho tak strašně nemáte rádi. Každej kdo sem napsal odpad je ubožák !!! ()

Miriablo odpad!

Super filmík, dávám odpad protože bůhví odkud mu tento cígo odpad že z toho vylezlo toto. Páček, v trenkách měl zůstat ftáček. ()

hrochopier odpad!

Ako hodnotiť tento dokument ? Vlastnou zbraňou hlavného hrdinu. Rytmus si vyjebaný kokot a odpad ti udelím aj bez pozretia. ()

Sakul35

Bolo by fajn keby sa tu nehodnotil Rytmus ako osoba, ale film ako taky. A este lepsie by bolo keby sa nedavali hodnotenia bez toho, aby to niekto videl. Znizuje to kvalitu CSFD a objektivnosti na film. Ja som film videl a myslim si, ze Rytmusovi sa da vycitat malo (niesom jeho fanusik). Vystupuje ako vzdy a snazi sa najst odpovede na otazky, ktore ho trapia - ci je to poza, alebo uprimnost je na kazdom z divakov nech si urobi svoj nazor. Viac ako protagonista by nas mal ale trapit ako je spraveny film samotny (aj o nezaujimavom cloveku sa da spravit zaujimavy film a naopak) a to je podla mna kamen urazu. Film ma dve temy (otec, povod), ale nijak sa nevyvijaju - naopak, film stoji na mieste a je dramaturgicky absolutne nezvladnuty - dokola sa riesi to iste - aj ked uz mate pocit, ze je to davno vyriesene. To, ze film samotny protagonista v priebehu filmu pri compe hodnoti, mi pride zo strany tvorcov nanajvys alibisticke a trapne. Celkovo z filmu srsi amaterizmus - samotny reziser, ktory vo filme vystupuje, posobi zas ako pajac, ktory sa chce sam prezentovat a nevie zakryt to, ze je z Rytmusa uplne napichany a prave tam konci veskera hodnota filmu - reziser sa nedokzal odpoutat od obdivu (a neviem coho ineho) smerom k svojmu protagonistovi - a fascinuje ho v podstate iba to pozlatko Rytmusovho sveta, co je v podstate uplny nezmysel a v kontexte celovecerneho filmu vyzneje neuveritelne lacno - divim sa, ze si takehoto cloveka pustil Rytmus k sebe...Moje hodnotenie by bolo asi odpad, ale popri tych iracionalnych hodnoteniach mi to prislo trocha luto... ()