RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

Johnny.ARN

Som mu dal zarobiť, nech si kúpi ešte hrubšiu reťázku. A popravde, nie je to až také hrozné. Treba to brať ako nahľadnutie do jeho menej známeho súkromia cez časozberný film, kde sa prelína detstvo, koncerty, úplné začiatky, frajerky a podobne. Pre mňa osobne to bol prínos v tom, že divák lepšie pochopí obsah niekoľkých jeho textov a začnú mu pripadať úplne inak. Vzťah s tatkom síce trochu pokulhával, ale je to jeho vec. 3 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

Emkey

Jasný takže včera byla ještě jenom premiéra a ohodnotili to tady lidi, co to neviděli, co na premiéře vůbec nebyli, vlastně odpůrci a škodiči. Nejsem fanynka Rytmuse, slyšela jsem jen zhruba dvě písničky a jeho jméno znám více méně z médií (od těch nejhloupějších lidí na světě). Byla jsem nadšená, téma filmu není vůbec o tom kdo Rytmus je a jak se stal králem, je to spíše řešení osobní otázky vztahu otec-syn, rodina, láska. To, co řeší každý obyčejný člověk. A taky jsme se hodně nasmáli. Ale co bych vám vše říkala, běžte na to do kina. A dávám za tři, protože režisér mohl líp zapracovat na technické, kameramanské a střihačské práci. Hlavně ty drony byly fakt neplynulý. ()

Playman odpad!

Neskutečnej zážitek. Tohle mi změnilo pohled na film jako takový. Nevěřil jsem, že by mohlo existovat něco, co bude o tolik řádů horší než všechny dosavadní odpady, co jsem udělil. Zmýlil jsem se... hrozně jsem se zmýlil. Teď abych přehodnotil všechny filmy, co jsem doteď hodnotil. Díky Patriku, tvoje duchovní pouť do Indie byla fenomenální. Jsi nový Gándhí. ()

venison odpad!

Čekala jsem mnohé, ale takovouhle bídu tedy ne.. O Rytmusovi jsem neměla nikdy valné mínění, ale je vidět, že jsem ho vždycky spíše přeceňovala.. Respektuji to, jak se umí prodat, nikoliv jako hudebníka.. Chápu, že si jako populární osobnost střeží soukromí, ale naivně jsem předpokládala, že se tímto počinem chce alespoň trošku otevřít světu.. Něco jako jak se chlapec ze sídliště celebritou stal aneb slovenská verze amerického snu.. Nene, tady se celou dobu řeší, že si v rané dospělosti všiml, že je asi nejspíš Rom, postavil si na tom celou kariéru a teď by si to jen chtěl geneticky potvrdit.. No a když to zjistí, tak je šokovaný.. Samozřejmě, že následně pátrá po své biologické rodině z větve otce.. Když se dopátrá, tak musí ještě dál za svými kořeny až mezi nedotknutelné do Indie.. Měl to být děsně zajímavej doják s konečným rozhřešením, ale na mě to působilo děsně povrchově a bulvárně.. Dokument jsem přeskákala až na konec, který byl jedna velká komedie.. Čekala jsem, že si o něm udělám mnohem lepší obrázek, že překvapí (párkrát se mi to třeba v 13. komnatě stalo), ale že si o něm udělám mnohem horší závěr jsem bohužel netušila.. ()

Yoda sama

Do kina by som na to neišiel, doma mi to neublížilo. Paťo je sympaťák a jeho ujebané motivačné videá na youtube sú mojím pravidelným šálkom čaju, takže mi je trocha ľúto, že sa aj tento dokument neniesol v podobnom duchu. Nebudem nejako extra nadávať na banálnosť jeho existencie či jeho vyprázdnenosť, je to hlavne pre fanúšikov. ()

Mishqo

10-20% ... Neveril som ani pol slova. Cele to pôsobilo strojene a nie osobne a autenticky. Navyše amatérske. Bezvýznamný bod dostáva za pár vydarených heftov. ()

Sany33

Patrik Vrbovský A.K.A. RYTMUS - Najúspešnejší slovenský Cigáň. To čo iný pokladajú za vrchol nevkusu on dokázal speňažiť. Zarábať na póze a na tom že netreba nič robiť iba tváriť sa drsne a chytiť sa vlny. Pobláznil adolescentnej mládeži hlavy lebo doniesol niečo nove, niečo čo na Slovensku ešte nebolo ale samozrejme všetko kopíroval z Ameriky. Jedno mu ale uprieť nedokážem, naozaj postavil základe slovenskej repovej scény tak ako ju poznáme dnes a za to mu patrí vďaka a pochvala. Na druhej strane natočiť dokument sám o sebe a o svojom živote je z môjho pohľadu samoľúbe a hlúpe. Ak sa rozhodne niekto o vás natočiť dokument je to pre to že ste v očiach ľudí niečo dokázali ale ak niekto točí dokument sám o sebe a slovenská luza to ešte hodí do kín, chce sa mi vracať. Za odvahu 10% ()

Deryll odpad!

Učinkovali.....Pata"Řitmus" Vrba ,Míša"Dego"Poštolka.....Parys..... a Dara"Díra"Rolex!!!!!! ...Tfůůj.(odplitnutí) ()

Mr.KarlAdler

Tohle fakt není moc dokument (i když svoje chvilky se skrytou kamerou to má), protože ani není moc co dokumentovat. Dvě hvězdičky za skvěle promyšlený reklamní tah ze strany Patrika Vrbovského, který si z téhle osm let trvající zbytečnosti ještě nastavil slušné promo. Byznys mu zkrátka jde. Z filmařského hlediska? Dejte mladým a chtivým z Primy týden a připraví vám dojemnější, šokantnější (a hlavně kratší!) podívanou. ()

Autogram

Skôr je to hraný dokument ako čistý dokument, våčšinu času sa tam každý na niečo hraje. Rytmus na drsného a zásadového, režisér na nestranného, rodičia na prísnych ale chapavých. Len Darinka sa mi zdala prirodzená, ale možno je z nich najlepšia herečka. Rytmusov coming out o svojom pôvode musí byť vo veľkom štýle, zdôraznený celovečerným filmom a tiež vedeckými dôkazmi, to bolo dôležité. Tvári sa, že dokument o sebe nechce, ale pritom ho strašne chce, dokonca sa nechá natočiť pri zobudení, a to je dosť prekérna situácia. Jedna hviezda za nudný dokument a druhá za to, že predsa len v Rytmusovi niečo bude, keď to dotiahol tam, kde je, a určite na tom nemá zásluhu jeho otec alebo rodina, len on sám. ()

Jaro.Krafcik

Len tak si pozerám tv program a zrazu ide tento film, teda skôr dokument. Rytmus, ktorého asi každý z nás počul. Niektoré pesničký má dobré a ako tak aj príbeh. Ale prečo hľadal svoj pôvod v indií to mi uniklo. Ak si pozriem komentár od pána verbala musím sa pozastaviť, a porozmýšlať čo vlastne robím na tejto stránke a kto mu dal právo komentovať a kdeto ešte hodnotiť. Sidliskový sen neočaril. 2* ()

rudess

podpriemerny dokument, v ktorom jeho autori nasilu hladaju nieco, co skryvaju za "jedinecny" zivot a osobnost kontroverzneho rappera, no ono to tam nie je, a u ktoreho navyse tazko povedat, co je naozaj uprimne... nie prilis zaujimavy, nedojimavy, sebavedomy, obcas nekorektny, obcas vulgarny a obcas vtipny - vlastne taky isty ako jeho protagonista. nestaci to... ()

tommmy89

Prvé reakcie boli celkom dobré - začiatok slušný, hudba do toho pasovala i tie nadávky od Rytmusa :D Len ma akosi nebral ten príbeh, okolo ktorého sa to celé točilo. Je viac než jasné, že to Patrik vsadil celé na svoj "cigánsky život" a dospievanie, ale chýbali mi tam jeho terajšie výstupy, akcie, jeho machrovanie čo si kde kúpil a cestovanie po svete natočené na kamere. Škoda, ale ten príbeh obiehal stále len okolo jeho otca a rodiny. Takže len priemerný film ()

zsn

Krásně mu nahráváte hodnocením na další obsah textů - závist, nic jiného. Perfektní dokument. Ne proto, že bych z P. V. aka Rytmuse měla mokré kalhotky, ale proto, jaká je to osobnost sama za sebe - vtipný, ctižádostivý, hrdý, inteligentní, emotivní i upřímný, a to i v roli, kterou v rámci svého povolání hraje, z čehož by si měl brát příklad každý, kdo se bez vášní poddává autoritě v podobě společnosti. Jasně, líné duše to bolí, že se cikán někam dopracoval, ale takových průbojných person s názorem by bylo třeba více i z řad českých občanů vůči politice. A to je to, co Česku chybí - vášeň a názor, nebýt jen otroky společenského, potažmo politického a sociálního systému. Veliké plus za to, že nešlo o hodinový koncert, ale o niterný životopis s vypjatými emocemi. Celá pointa střihu tohoto dokumentu je doslova poetická, celoživotní hledání se, zakompletování genealogického testu, jeho rozluštění, cesta "domů", dharmické odpuštění... Rytmus je takový slovenský filosof :-D ()

coscarelli

Dostojny docu- strih. Spravny obraz a vypoved o jednej casti zivota a casto krutych pravdach P.V.. Rap mi blizky neni, ani jeho prednasaci. Celkovo osobnost P.V. nech je aka je, ale ma srdce na pravom mieste. Treba sa na to trocha inak divat. Vsimol som si ze je tu plno odpadov ,(myslim si ze len z principu, bla bla..). To neuznavam, nehodnoti sa clovek,ale obsahovo- objemovo snimok, ci? Do odpadu to ma skutocne daleko, teda ak do nejakeho ma.. Stvrta hviezda -reserve ()

klukluka

Dokument naprosto v pohodě - jeho hodnocení tady na ČSFD (31%) neodráží kvality filmového díla, ale postoj uživatelů ČSFD k Patriku Vrbovskému. A jejich postoj se odvíjí od jeho úspěchu a trochu nešťastnému způsobu, jakým se ho rozhodl prezentovat, totiž vystavovat ho všem na odiv. Že je to ale umělec, o tom nemůže být sporu. Dokonce se přikláním k názoru (jeho tvorbu tak dobře neznám), že je to kvalitní umělec. Písně, které v dokumentu zazněly, se mi líbily a ten úryvek s romskými nápěvy, ten mi přišel vynikající, byť už mi něco takového před lety servíroval Gipsy.cz na Romano hiphop. A jestli věřím, že je Vrbovský oprávněným romským rebelem? Ve vztahu k rodině nikoliv, to by v celkem pokročilém věku nevyužíval ten mama hotel. Ve vztahu k rasistické společnosti má ale na Slovensku 5 a v Česku 10 miliónů oprávněných důvodů k nasranosti. I tady to zavání bandou rasistů, kteří se můžou pominout, když vidí cigána ve vatě. Ubližujete tím ale nejvíc sami sobě, myslete na to, myslete na sebe, soustřeďte se na sebe. Jinak- co jsem se z filmu fakt nedozvěděl, jak se na tu kariéru připravoval, a jak ji budoval. Soukromí jsme ale promrskali řádně. ()

AdamesWWE

[6/10] Po dlhej dobe sa do kín dostáva opäť niečo slovenské, zo Slovenska, o Slovákovi - o Rytmusovi. Ja patrím medzi jeho fanúšikov, to že tento film vznikol ma celkom potešilo, aj ked´ to určite nieje niečo čoho by som sa nemohol dočkať tak preto som si nerobil ani žiadne ilúzie o tom aké to bude skvelé. Ako Rytmus povedal " neni som z toho v pi*i, ale som príjemné prekvapený". Tak by som to zhodnotil aj ja. Je to celkom dobrý dokument, dobre sa to pozerá, rozoberajú sa tu jeho vzťahy s rodinou, kariéria nieje prvoradá. Je tu pár zaujímavých situácií, celkovo sa to dobre pozeralo, aj ked ma to nejak extra nenadchlo. Po skončení filmu to totiž vo mne žiadnu emóciu nezanechalo, Rytmus tu ukázal aké mal vztahy a že to nemal lahké a nejedného hejtera alebo človeka ktorý ho príliš nesleduje presvedčil že nieje iba ten raper ktorý v každej piesni nadáva a hreší. Takže pre mna dobre pozerateľný slovenský dokument ktorý si niekedy ešte pozriem, ale na vyššie hodnotenie to nevidím. ()

Janega odpad!

Aj tým najväčším hollywoodskym hviezdam stačia len televízne dokumenty o ich živote. Pán spevák Rytmus však potreboval svoj "príbeh" vyrozprávať na striebornom plátne a žiadať ešte peniaze za vstupenku. Ale bez ohľadu nato o kom by ten film bol, nemôžem dať vyššie hodnotenie než odpad, pretože toto nie je dokument. Je to len nesúrodý zostrih scén, ktoré v podstate zo života Rytmusa nič neobjasňujú, nič neponúkajú. Furt sa tam točí o jeho cigánskom pôvode, potom sa jeho mama rozčuľuje, že si v detskej izbe strihá nechty, ktoré sú po celej izbe, sem-tam niekto povie pár teplých slov o Patrikovi a toť vše. A tá blbosť o tom, že pochádza z Indie pôsobí vo svetle celého dokumentu až parodicky. Skrátka nič relevantné. Neverím, že s týmto môžu byť spokojní aj jeho najskalnejší fanúšikovia. Režisér Miro Drobný sám asi ani nevedel čo chcel vlastne natočiť alebo Rytmusov život nie je taký zaujímavý, aby z toho vznikol plnohodnotný životopisný dokument. Nechce sa mi veriť, že to točili 8 rokov, pretože natočený materiál vyzerá na 3-dňovú prácu. ()