RYTMUS sídliskový sen

• Slovensko RYTMUS sídliskový sen

Film RYTMUS sídliskový sen vznikal 8 let a zblízka dokumentuje život jedné z nejznámějších osobností česko - slovenské hudební scény. Patrik „Rytmus" Vrbovský vyrůstal v obyčejné rodině na sídlišti v Piešťanech a kvůli romskému původu se nejednou potkal s předsudky okolí. Dnes vydává alba v desetitisícových nákladech, byl porotce Superstar a jeho videa vidělo na internetu víc než 200 milionů uživatelů. Film nabídne i exkluzivní záběry z rodinných archivů; videí a fotografií, doložené osobními výpověďmi lidí z nejbližšího okolí Rytmuse. (Falcon)

henrycruel odpad!

Namachrovaný Rytmus, který se nás snaží přesvědčit jaké měl těžké dětství... Spousta lidí se mělo daleko hůř a nemají potřebu o tom točit dokument! A nejlepší je konec, kde se z Rytmuse stane rádoby hinduista... ()

PlysovyMacko

Nechápem zvolenú formu rozpravania:Rytmus sa diva na zostrihy o svojom živote a komentuje ich. Hlavnou témou je jeho vzťah s cigánskym otcom, s ktorým nevyrastal. Zvyšok je vata, tvorcovia akoby nevedeli o com chcú točiť. Výlet do Indie mal vyznieť ako zmierenie sa so svojím pôvodom, ale mne to prišlo smiešne. Plusom je, že Rytmus na mňa v tomto dokumente nepôsobil tak nesympaticky ako normálne. ()

ESNYR

Středobod vesmíru pan "do piči vole" RYTMUS, jehož jméno má asi nějak naznačovat že je dobrý v hudbě, by se mohl směle měřit se všemi těmi USA imbecily které hravě strčí do kapsy - lebo bol porodca superstar a je rom ( takže bacha na rasismus !!!! ) Nejdokonalejší jsou scénky ( ne v tomto dokundamentu ) kdy se střetává se svým kolegou "nazpíval jsem jednu dobrou píseň" Egem a měří si mezi sebou počet oslů pod kapotou protože koně už nejsou kůůl. Přitom jediného osla má doma Dara. Mimochodem to je jediné co panu "do piči vole" Rytmausovi závidím, protože Dara je sakra hezká ženská, které muselo hrábnout, jinak si neumím představit proč se chlubí vztahem z takovým hovadem jako je tahle ostuda hudební scény. ()

G.o.g.o

Chcel som vidieť čo sa dá dokázať za 8 rokov, a vlastne som to aj videl. U Rytmusa je ten progres nepopierateľný a dokazuje mladým ľudom bez buducnosti že sa to dá pokial na tom poriadne makáš. Film je zaujímavý náhlad do skutočného života Rytmusa kde ludia vidia že je len obyčajný chalan čo to dotiahol naozaj daleko. Čo sa týka spracovania filmu očakával som od toho ovela viac, za 8 rokov človek môže nad tým dosť rozmýšlať a "pohrať" sa s tým, ale tuto mi to prišlo všetko také narýchlo spravené. Ako keby nezáležalo na tom ako to bude natočené, len aby tam bol Rytmus a ono to už bude úspešné. Miro Drobný to podla mna nezvládol a mohlo to byt ovela lepšie. ()

Vica odpad!

To nie je sidliskovy sen ale marketingove peklo :)) vydavat tento pocin zaroven s Amy a Straight outta compton je proste samovrazda. Mali s tym este tak rok pockat a fakt to premysliet lebo takto ani nema zmysel sa nad dokumentom hlbsie zamyslat, ono to lezie samo. Odpad. ()

Trsto odpad!

Niekde som čítal, že tento cigáň je hudobne vyspelejší ako neviem kto :-)) hmmm , to sú veeeeeľmi ťažké drogy.... naozaj ľútosť nad tými , ktorí počúvajú tohto paškvila hudby, prezliekača kabátov.... ()

Spilif

Přemýšlel jsem tak nějak jak ohodnotit tenhle dokument. Pak jsem si přečetl komentáře ty jako vždy vysvětlují hodnocení:). A jediné co na to řeknu je že doba je blbá a lidi bude ještě horší. Zkuste přestat řešit všechny a všechno co se všech týče... A začněte řešit hlavně sami sebe protože pak vám možná bude líp;). ZÁVIST je svině :) ()

silak_xup

Nejsem skalní fanoušek Rytmuse, zároveň nemám důvod ho nenávidět, nikomu neubližuje. Stejně tak jako nemám důvod nenávidět jakýkoliv hudební styl, buď mám to štěstí, že si snad na každé hudbě dokáži najít něco, co mě baví, dokáži jeden den v autě poslouchat třeba art rock, druhý den tekno a pak třeba Annu K, nebo jsem asi třeba kvůli tomu pro některé v jejich očích ubožák no, co se dá dělat. Přestávám tu poslední dobou chápat některé komentáře, je mi opravdu líto těch lidí, kteří dokážou něco nenávidět, zavrhnout a kritizovat a sami v životě nejspíš nic nevytvořili. Dokument je pěkně sestříhaný, mapuje kariéru Rytmuse, sem tam je něco přehnané, sem tam něco chybí, ale celkově to rychle uteče a nesouhlasím s tím, že se člověk z toho dokumentu nic nedozví. Myslím, že ČR a SR krásně vystihuje věta z Casino Jack: „Průměrnost je jako slon v pokoji, je všude okolo (průměrnost ve škole, v nočních můrách i v rodině). Buď hrajete první ligu, nebo jste jen otrok, kterému nezbývá než tlačit se v metru… Jsem podle vás sobec? Naserte si! Vracím to, vracím to všem! Mám podle vás velký ego? Naserte si dvakrát!“ Jakmile se tady někomu daří, bude už asi vždycky trnem oku těch, kteří tráví většinou 40 hodin v týdnu někde, kde to akorát nesnáší, vydělají si tak, že je jejich výdělek spíše omezuje, než aby jim dával svobodu no a pak kritizují všechny a všechno kolem, což je poměrně smutné. Mě to je naštěstí jedno, protože jsem člověk co nemusí řešit peníze a to proto, že žádný nemám!!!!! Ty vole, to je strašně dlouhej komentář, sorry. ()

Suplo

Nejde o to či mám rád Rytmusa alebo nie, ale celých 80 minút rieši len "som cigáň/nie som cigáň" a vzťah k biologickému otcovi. Na to, že podľa autorov film vznikal 8 rokov veľká slabota, film vôbec nerieši kariéru a podobné veci. Pobavil kúsok s Darou. ()

nikus120

Tak ku tomuto "dokumentu" sa poriadny komentár ani nedá napísať. Film nepriniesol nič nové a hlavná pointa "nájsť strateného otca" sa strácala. Zbytok len čistá vata aby mal film nejakú dĺžku ináč story chalana z ulice... každý zažíva nejaký príbeh a tento nebol ničím výnimočnejší... ()

M@x.sK

Paťo, čo to??? Toto nie! Aký to malo zmysel? Stretnutie s otcom a dovolenka v Indii roztiahnutá do 90 minútového dokumentu o tom, ako sa pozeráš na notebooku na svoj život, raz za čas to stopneš a pindáš, čo všetko nie je pravda? A na youtube dokážeš nahrať video o živote kapely, ktoré má 10-15 minút a priblíži všetko viac než celé TOTO?! Samozrejme, že som nečakal "best dokument ever made in Pieščany", ale bolo to naozaj sklamanie. Radšej si pozriem odznova 15 hodín s vyučeným čašníkom alebo 7353 km s ryšavým Robkom, pri ktorých som sa občas aspoň ujebával jak pagáč. ()

Stumbleine

Nejvíc mě u čmoudů fascinuje ten jejich povrchní materialismus a obliba kýčovitých pozlátek. Každý čmoud, jenž přijde nějakým nedopatřením k penězům, ať už zlodějinou, či hňup-hopem, si musí ihned pořídit půlkilový zlatý řetěz na krk a společně se svým přebujelým egem se pasovat do role cikánského místokrále. Řiťhnus je ukázkovým příkladem tohoto cikánského pozérství a hlouposti ()

blondboss

Ja neviem. Takéto filmy by sa hádam ani nemali veľmi točiť. Je to síce príbeh o človeku, ktorý sa síce vypracoval z ničoho, ale neuveríte v dokumente ani jednu vetu, ktorá je tam povedaná. Zostrihané je to chaoticky a jednotlivé sekvencie Rytmusovho života jednoducho nenadväzujú a v celku to nedáva zmysel. Jeden zo slabších dokumentov. 40 % ()

Xpat odpad!

Neskutečná cipovina o sebestředným člověku, který musí dávat svůj majetek na obdiv... typický zbohatlík, kterému jde jen o prachy, a protože je normálně tak nezajímavý, musel si zaplatit i dokument, aby mu bylo hej. ()