• Karlos80

Dva mladí kluci v době normalizace, velká sběrová loterie, kůň, závodní motokára, sousedské problémy, pionýři, Věra Špinarova a strýček Jedlička, herecké výkony tedy zrovna nic moc, lehký námět od Zdeňka Mahlera, ale celkem poněkud těžkopádná realizace. Suma-sumárum, v dnešní době už lehce podprůměrná komedie, určená především mladým a neznalým divákům (nebo takhle-spíše pamětníkům) a jejímu trpělivému rodičstvu. Mě tedy nikdy moc nevzala, ani jako mladého. 1,5/5*.(28.7.2007)

Skoro zapomenutý snímek. Zasloužil by si častější reprízování. Zaujme neobyčejná dětská atmosféra, která ale bohužel nejvíce zaujme mladší diváky. Film prostě není určen pro všechny generace. A to je velká chyba, neboť střední generace tento snímek bohužel vynechá.(21.5.2010)

Určitě jeden z těch lepších snímků naší nedávné minulosti, jež sice má krajně "podezřelý" námět, ale hlavně výkony dětských herců ho dokázali pozvednout do únosných mezí a udělat z něj příjemný zážitek, který rozhodně neurazí.(28.7.2007)

Sice dobový nadprůměr, ale jinak jen hodně průměrný dětský film, který dnešní mladé generaci nemá co říci.(5.9.2002)

Pěkný rodinný film. Sen dvojčat o výhře motokáry a velká snaha za každou cenu. Proto sbírají starý papír, aby měli více losů. Jenže se jim nepodaří vyhrát motokáru a místo toho vyhrají koně a nadělení je na světě. ( Hodnocení: 6/10 )(6.5.2012)