Skoro zapomenutý snímek. Zasloužil by si častější reprízování. Zaujme neobyčejná dětská atmosféra, která ale bohužel nejvíce zaujme mladší diváky. Film prostě není určen pro všechny generace. A to je velká chyba, neboť střední generace tento snímek bohužel vynechá.(21.5.2010)

Na tomto filmu vnímám pozitivně především skutečnost, že se jedná patrně o jediný film v dějinách české kinematografie, v kterém se Jana Švandová nesvlékla. Celkem příjemný dětský film. Akorát nechápu platonickou lásku mladých bratří vůči zpěvačce Věře Špinarové. Jedna z mála větších rolí skvělého Jana Faltýnka.(26.7.2010)

Určitě jeden z těch lepších snímků naší nedávné minulosti, jež sice má krajně "podezřelý" námět, ale hlavně výkony dětských herců ho dokázali pozvednout do únosných mezí a udělat z něj příjemný zážitek, který rozhodně neurazí.(28.7.2007)

Takovej Radek Váňa si na tomhle filmu určitě pošmákne víc než já. Jinak jsem si všimnul, že ten kůň chodil po Praze 1, kde dneska sídlí poslanecká sněmovna, kdyby tam tak chtěl udělat alespoň pořádný hovno.(7.12.2010)

Pěkný rodinný film. Sen dvojčat o výhře motokáry a velká snaha za každou cenu. Proto sbírají starý papír, aby měli více losů. Jenže se jim nepodaří vyhrát motokáru a místo toho vyhrají koně a nadělení je na světě. ( Hodnocení: 6/10 )(6.5.2012)

• - Pavel ukazuje, jak mu kůň pomáhá, když dělá mrtvého. Lehne si na zem a posléze se nadzvedne, v ten okamžik pod ním lze spatřit nasypané obilí, aby kůň do Pavla strkal. (rakovnik)