salalala

I po skoro dvaceti letech hodně solidní záležitost, která sice není originální, z různých klišé ale dělá svou výhodu. Curtis Hanson byl natolik zkušený režisér, že přesně věděl, co a jak chce natočit, takže se spolehl především na skoro autentickou atmosféru Detroitu, kde průmysl je to jediné, v čem může člověk pracovat, jinak je tu nuda, šeď a naprostá prázdnota. Příběh tedy ničím nepřekvapí a jede v zajetých kolejích, na druhou stranu to zas tolik nevadí, protože patosu je tu naprosté minimum a ani onen koncept z nuly hvězdou není záměrně úplně dokonaný a končí ve chvíli, kdy je k tomu našlápnuto. Ocenit se musí i to, jak tvůrce dokázal přiblížit hiphopovou komunitu i těm, kteří tuhle hudbu úplně nemusí a zvládnutí jednotlivých "battles" je opravdu výborné. Nejvíc asi překvapí Eminem v titulní roli, který je výborný, dost přirozený a natolik výrazný, že předčí i podobně dobré Kim Basinger, Brittany Murphy nebo Michaela Shannona. Bodíky navíc putují i za závěrečnou oscarovou píseň, která je dodnes naprosto parádní. Možná mohl Hanson snímek udělat trochu výraznější, protože od začátku jede ve stejném tempu, chybí mu více emocí a silnější scény a některé vedlejší linie nejsou úplně uzavřené a vyšumí do ztracena. 8 Mile asi není z těch filmů, na které by si divák nějak často vzpomněl a jmenoval je mezi těmi nejlepšími biografiemi (ať už je to v tomto směru, jak chce), jeho zhlédnutí ale rozhodně neurazí a naopak s odstupem času asi potěší tím, že se tu řeší útlak bílého kluka v černošské komunitě. 70 % ()

Skip

Hip hop nepatří k mým oblíbeným hudebním žánrům, ale Eminem je v tomto ohledu výjimka. Ne že bych ho pravidelně poslouchal, ale když už ho někde slyším, je to fakt dobý, i když se mi nedaří pořádně rozumět textům, což je v tomto žánru dost důležité. Eminema tedy považuji za výborného rapera, ovšëm jeho herecké schopnosti jsou velmi malé. Na začátku filmu nasadí jeden výraz a ten z obličeje nesundá po celý film. Je naštvaný, zpívá, daří se, nedaří se, hádá se, mluví mile se sestrou, souloží...a pořád jen jeden jediný výraz smutného králíka. Ostatní hrají o něco lépe, alespoň emoce dokáží lépe vyjádřit. Co do příběhu je film také dost slabý. Jen ta hudba je opravdu dobrá. ()

Aleee89

Na tenhle film mě kámoška vytáhla do kina, v té době jsem si taky Eminema sem tam poslechla. No, tento film se bude líbit hlavně jeho příznivcům, protože je zkrátka o hip hopu, Eminemovi a jeho hudbě. Natočen je dobře, tehdy se mi líbil, ale koho Eminem nezajímá, tomu se asi těžko bude líbit tento film. Časem už Eminem taky nepatřil mezi mé oblíbence, ale film pořád vidím jako dobrý, zajímavý pokus o dokument a zmapování hip hopu a rapu zároveň. ()

Fanucci

Fanoušci Eminema budou nadšení. Jediných špatností, kterých se jejich hrdina v mládí dopustil, bylo blití před koncertem a střílení barevných kuliček po automobilech. Jinak to byl hrdý a nezdolný mladý muž, který si šel za svým americkým snem...No je to prostě strašná blbost, ale jedna věc mne mile překvapila - herecký výkon pana Matherse. Na to, že nemá naprosto žádné herecké zkušenosti, hrál velice přesvědčivě. ()

kapsomut

Jak bylo vidět Eminem je nejen dobrý raper, ale také dobrý herec. Neříkám, že to byl bůhví jaký výkon, ale stálo to zato. Tomuto filmu jsem dal 5* a podle mě právem, protože já se na něj vždy rád podívám. ()

Eldrick

Eminem prý na popud Curtise Hansona studoval herecký projev Jamese Deana. Výsledek je ale takový, jako by Eminem studoval v útulku psí pohled ala Sylvester Stallone. Takový ROCKY z ghetta pro dnešní čepičkářsky nemocnou generaci. ()

Sheldra

Tradiční příběh o splnění amerického snu. Výjimečným pro mě film není a nebude, ale Lose Yourself stojí za to. ()

Petroff

Rapovej film s oficiálně uznávaným nejlepším bílým-černým bratrem, co ho hip-hap-hopeři maj. Eminem příjemně překvapuje jako herec, battly mají good zpracování a celý je to docela v klidu. Now everybody from the 313, Put ur muthafukin hands up and follow me, Everybody from the 313, Put ur muthafukin hands up!! ()

Bonaparte.

Pro mě neskutečnej zážitek ... doprovozený velmi kvalitním rapem. Hodně silnej životní příběh.. Věčně opilá matka, starání o malou sestru, válka mezi "gangy" a jeho vysněný cíl. To vše podle toho, jak to napsal život ! ()

Had6

Dějová linka je neskutečně chudá, tuctová a ničím nemůže překvapit. Eminem a jeho výkon v hlavní roli? Nemám jedinou připomínku. Myslím, že to zahrál vážně dobře. Píseň Lose Yourself je taky parádní věc, takže vlastně to je zase průměrný film. ()

SonG

Nuda...ač jsem sám velmi náruživý fanoušek hip hopu, tohle men teda zklamalo.....eminem je pro mne pořád zpěvák, který baví 14leté holky,a rozhodně není Eminem ještě herec..... ()

Katarine

Nemám ráda hip hop a rap, ani další podobné styly hudby. Tenhle film byl však na tom postavený a kupodivu i tak se mi moc líbil. Eminem předvedl rozhodně obdivuhodný výkon a překvapil mě jeho celkový hudební talent. Já myslím, že hodnocením 4 hvězdy nic nezkazím :) ()

MartinNDL

Překvapivě slušný film. Obzvlášť autentičnost prostředí a lidí mu přidává na hodnocení. Dobře chápu, proč je to pro některý frikulínský dílo. ()

Chen

Zajímavé drama, i když nejsem zrovna Eminemův skalní fanoušek. V hraní ještě trošku tápe, ale není to tak špatné, jak bych od něj čekal. Cameo role několika hiphoperů jsou určitě příjemným zpestřením. ()

SallyZen

Taky jsem byl překvapen, že 8.míle bude mapovat tak krátkou dobu Eminemova života. Myslel jsem, že to půjde od počátku jeho rapperské kariéry až k tomu, jak se stal hvězdou. I přesto, příběh byl napsán skvěle a dokáže zaujmout. Rap jako takový nemusím, ale Eminemova tvorba je dost dobrá. Jako hudební interpret je pro mě na prvním místě, ale herecky taky nebyl špatný. Škoda, že tam nezaznělo více jeho známých písniček, ikdyž samozřejmě tu nejlepší si nechali na konec. A poslední Battle. To byla síla. 75% ()

Martin741

Bieda. Filmov o tazkom zivote nejakej hviezdy /tentokrat Eminem/ je pozehnane. To, ze film zobrazuje drsny a tvrdy Eminemov zivot, este automaticky neznamena, ze je to vynikajuci film. Takyto zivot malo viacej hviezd, ci uz z dob minulych /Morrison, Cobain ....../ale hoci aj sucasnych. Pribeh o hovne, teda tvrdy a drsny ludsky zivot je realitou poslednych 4 -5 . tisicroci, a na tom vystavat hlavnu dejovu liniu bez kuska pointy, bez strhujucejsieho deja, bez kvalitnych hereckych vykonov ......... No neviem, neviem. 50 % ()

M.i.k.e

v době kdy 8 míle vyšla sem Eminema celkem poslouchal a i soundtrack k tomuhle jeho položivotopisu sem párkrát slyšel, přesto mě ale Hansonův kousek úspěšně celých těch dvacet let míjel. Došla na něj řada dnes a dojmy jsou víceméně poloviční. Prostředí je fajn, rap battles jsou velmi dobré, Eminem je prostě Eminem a nevadila mi ani jeho partička, ale dohromady to prostě nesedělo tak jak sem čekal. Celý ten příběh je takový až moc přímočaře jednoduchý a všechno drobné zádrhele které se v životě Rabbita objeví se prostě nějak vyřeší a nebo nevyřeší a všem je to tak nějak jedno. Na jedno podívání ok, nicméně znova vidět netřeba. To už spíš raději opráším ten soundtrack...60% ()

Langy10

Tohle je nejlepší drama vůbec, já mam Eminema jako zpěváka nejradsi tak i film mi nemohl utect, tak hodnotim 5 hvezdama fakt se povedl, jeho život byl těžkej, ale fakt super týpek! ()