Anderton

Námet Karate kid alebo Rocky je nevyčerpateľný, stačí iba zmeniť šport, či profesiu, v ktorej budeme súťažiť. Pridáme trochu sociálneho dusna, drsné nasrané ksichty a socky. Aby to vyzeralo uveriteľne a nenudilo nás to, najmeme kvalitného režiséra, ktorý nebude mať najmenší problém si ani s podobnými klišé. Rapové battle mi pripadali zábavnejšie ako karate alebo box. ()

Frajer42

Věděl jsem do čeho jdu a necítím se nijak zásadně zklamán. Příjemné nahlédnutí do životů běžného afroamerického obyvatelstva. Určitě je strašně super, že si vymysleli tak geniální a pokrokové kulturní vyžití jako je rap. Je rozhodně vhodnější říci si mezi 4 očima pár 2 minutových básniček o tom, kolikrát jsem ošukal včera oponentovu mámu a totálně jej tak intelektuálně uzemnit, než sahat po bouchačce nebo noži, což by od černoušků běžný bílý člověk očekával. Snímek je taková lehce depresivní pouliční gangsterka, kde místo kulek létají vzduchem velká slova. Velmi mile mě potěšila účast mé lásky Michaela Shannona, který byl i zde totálně boží. I když tento hudební žánr bytostně nenávidím, tak musím říct, že ten klučina hudbu fakt dělat umí a jeho počiny se rozhodně dají poslouchat a některé vám dokonce rozhýbají tělo. Děj byl místy trošku nudírna, ale jako celek určitě příjemná jednohubka. ()

boshke

V poseldní době se do Eminemovy tvorby opět zaposlouchávám, tudíž opětovné shlédnutí Osmé míle bylo zřejmě přirozeným důsledkem. Přes hlavního hrdinu "s bílou prdelí" na mne film působil nesmírně černošsky. Aniž jsem rasistou, bylo toho/jich na mne trochu moc. Nevím, do jaké míry je film inspirací Eminemovými začátky a do jaké míry filmovou fikcí, ale příběh je poutavý a i Eminemův výkon se mi líbil. 313! 80% ()

swamp

Eminema jsem jednu dobu celkem poslouchal a v kombinaci s Brittany Murphy je tohle celkem dobrý 'černý' film. :) ()

dex2man

EMINƎMa jako rappera si cením,ale bál jsem se, že se jako neherec v roli sebe sama ztrapní.To se nestalo - Em se chytil svojí "opportunity" na výbornou a dal tak vzniknout uvěřitelnému příběhu o klukovi,který bojuje s nepřízní osudu i se všemi, co mu hází klacky pod nohy, aby dosáhl svého snu a překročil onu hranici - 8.Mile.EMINƎM ji překročil...mílovým krokem... ()

Campbell

Eminema neposlouchám. Ale Curtis hanson zvládl režii dokonale. A tak si myslím že 4* si zaslouží. Jo a Eminem není vůbec špatný herec. ()

Eawy

Som prekvapená. Počula som, že Eminem v tomto filme exceluje, ale nie, že až takto dobre. Príbeh bol klasický, niekto kto nedokáže niečo urobiť, až kým nepríde niečo, čo ho prinúti postaviť sa svojim nepriateľom a nakonci pravdaže zvíťazí. Ten koniec ma prekvapil, to že Jimmy odišiel bolo veľmi dobrým krokom režiséra. Celému filmu to dodalo, taký šmrnc. Soundtrack bol úžasný, do deja sa presne hodil. Nemám rap medzi oblúbenými štýlmi, ale človek, ktorý si nepozrie tento film v origináli prichádza oveľa. Úžasné rýmy, ktoré sú vymyslené za pár sekúnd pridajú ohromeniu z tohto filmu. 75% ()

Slarque

Obsadit do hlavní role dramatu hudební hvězdu bez hereckých zkušeností je docela odvaha. Tentokrát to ovšem vyšlo a Eminem mne velice příjemně překvapil. Pouze ten triviální scénář naroubovaný na klasickou šablonu z Rockyho sráží film někam k průměru. ()

Tomco

Eminema som nenávidel a prakticky nemusím ho ani dnes. Výnimkou je len jeho účasť v tomto projekte. Prirodzené herectvo, ktoré strhlo moje sympatie na jeho stranu + zaujímavo napísaný príbeh = slušných 80%. Pre tých, čo im je HipHop blízky (v čase vzniku to bolo ešte bez dnešnej všadeprítomnej komercie) by malo hodnotenie vystúpiť minimálne tak ako u mňa. ()

klerik

DOBRÝ WILL HUNTING+ROCKY Tento film som si vychutnal. Prispelo k tomu prekvapivo veľa "mojich" faktorov - do Eminemovho hrdinu som sa vedel dobre vcítiť, Kim Basinger je stále krásna (jeden úsmev stačí, aby bola zvodnejšia než v celom 9 a 1/2 týždni), objavili sa tu herci, ktorých mám rád (Mekhi Phifer, Brittany Murphy). Keď k tomu prirátam, že je to dobre vystavaná dráma, musím byť spokojný. Aj keď 8. míľa stojí ná základoch "športových a hudobných" filmoch (Coyote Ugly, Tanec s vášňou...) nesklzáva k rutine a ide si svojou cestou. Najviac ma potešilo, že to nie je "film s Eminemom," ale solídna dráma so super ústrednou skladbou... ()

SeBig

Ze života plnýho hoven, kde je hudba jediné osvobození. Texty jsou top, skvělý obsazení + Britany Murphy třešnička na dortu. ()

Chrustyn

Hip Hop nemusim stejně tak i Eminema, který se tímto stylem hudby proslavil ale tento autobiografický snímek mě mile překvapil. Moc bych nevěřil tomu, že vše co se zde děje tak bylo i ve skutečnosti ale film mě bavil a Eminemův výkon překvapil. A dokonce i hlavní song se mi líbil. ()

Jirka_Šč

Dávám maximum, protože v rámci žánru je to vlastně dokonalé. Život na dně společnosti realistický tak, že je člověk rád, že nebydlí v přívěsu. Primárně černošská kultura, rap. Přiznávám, že Eminema neznám, toto se mi ale velmi líbilo. I Brittany Murphy byla charakterově věrohodná. ()

heyda

8. míle je film, který má určitě co nabídnout. Člověk jeho prostřednictvím nakoukne do prostředí drsného Detroitu, kde se střetávají pouliční gangy různé pleti a vyznání. Eminem nás nechá tak trochu nahlédnout do svého života, protože tento film je i tak trochu jeho biografií. Problémová matka, nedostatek financí, starání se o sestřičku atd. Ale o co jde v tomto filmu především je Hip-Hop. Nejprve si musíme vyjasnit to, že já poslouchám především rock a metal. Přesto, když jsem byl mladší, tak jsem žral Eminema. Jeho rap byl melodický a texty většinou z jeho života. Dal bych 4 hvězdičky, ale úvodní píseň k tomuto filmu je to nejlepší v rapu, co jsem kdy slyšel. ()

BMW12

Luxusní film v čele s Eminemem, který je nejen vynikající rapper, ale i herec. Eminem zde vypráví část ze svého života, jak to měl těžké, když žil v Detroitu, kde černí neměli rádi bílé. Navíc složitá situace v rodině, holka co ho podvádí, ale i přesto všechno to nevzdal a vybojoval vítězství v rappové soutěži a získal si černé občany na svou stranu. Film je velice dobře zrežírován a hudba ve filmu výborná. Je to jeden z mála filmů u kterého jsem si na konci říkal "Sakra ono to už končí ?!, já chci aby to pokračovalo dál!" ()

TheEvilTwin

Velmi dobrý a poutavý film, který je základem pro hiphop fans a kvalita srší nejen z námětu a Eminemovy one-man show, ale i z filmové stránky a obsazení Anthonyho Mackie do role badboye. Závěrečný battle je už pak jenom euforické zakončení celé téhle black and white rap sekanice. Kvalita. ()

Ilicka

Nevím, co si o tomhle filmu mám myslet... Mělo to pár dobrých, dokonce moc dobrých momentů, především souboje... u těch jsem se bavila a rozšířila si slovník anglických sprostých slov a zajímavých anglických obratů. Dále se mi líbily ty dvě krátké chvilky, kdy si Eminem se sluchátky na uších smolí na malý papírek texty- jedna v autobuse, druhá v karavanu. Ale ta vata mezi těmi souboji... Dylo to absurdní a o ničem, nepochopila jsem z toho nic- proč zapalovali barák, proč se vydal do rádia zmlátit toho černého týpka aj. Písničky byly to lepší, hlavně ty, co se týkaly soubojů... Ale asi jsem od toho čekala něco jiného... Nebo něco víc... Aktualizace 6.6.06: Jsem s to přidat ještě hvězdu za finální souboj, tam je ta atmosféra tak mrazivá a napjatá... Ta písnička tolik jiná.. Při uterku za 4 ()

claudel

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Brittany Murphy. Černošský Detroit plný rapu, zahálky a šedi a uprostřed toho všeho jeden bílý kluk, který si sní svůj velký sen. Eminem až překvapivě dobře zvládl svůj herecký part po boku ostřílených hvězd. Asi mě trochu mrzí, že jsem svojí oblíbené Brittany vybral zrovna film, kde hraje bezcharakterní kurvičku. Známými jmény se to ve snímku ale hemží poměrně dost. Subjektivně mi připadá, že scénář je až příliš jednoduchý, přitom by se určitě dalo vyčarovat více. Jestli Detroit před 17 lety vypadal takhle bezútěšně, nechtěl bych jej vidět v roce 2020... ()

Bauer

O čem tento film je? Někdo by mohl tvrdit, že o ničem a já bych mu dal trošku za pravdu. Ale když se na to podíváte, tak tam najdete skrytou pointu. Nejenže film je o skvělých rap battlech ale hlavně je o tom, že i běloch může být rapper a že neexistují pouze černí rappeři. Jimmy " Rabbit " Smith, Jr. v podání Eminema ja takovým příkladem, kterého všichni zatracují kvůli barvě pleti ale jeho přátelé vědí, co v něm je!! Teď už jde jen o to, vybojovat si své místo. Ano, jednoduché ale přesto skvělé!!! Eminem mně velmi překvapil, protože jeho herecký výkon byl perfektní. Doposud jsem ho měl za rappera, který jen nadává a provokuje, ovšem tímto filmem mi dokázal, že dokáže být i vážný. Dále mně zaujal téměř neznamý ( v té době ) Mekhi Phifer. Účást některých rapperu jako například X-zibita nebo Eminemova kamaráda Proofa byla dobrá. Píseň Lose Yourself dostala právem Oscara, protože se musí libit každému a i těm, kteří zrovna moc hip hop nemusí. Já poslouchám jen hip hop a proto jsem byl z filmu nadšený ale je jasné, že ne každému se tento film může líbit právě již kvůli zmiňovanému Hip hopu. Dávám 5* a na závěr přidávám povedený záverečný Rap battle: " Now everybody from the 313 put your motherfuckin' hands up and follow me. Everybody from the 313 put your motherfuckin' hands up. Lool, look. Now while he stands tough notice this man did not have his hands up. This Free World's got you gassed up. Who's afraid of the Big Bad Wolf? One, two, three and to the four. One Pac, two Pac, three Pac, four Pac, four Pac, three Pac, two Pac, one Pac. You're Pac, he's Pac, you're Pac none. This guy's no motherfuckin' MC. I know everything he's got to say against me. I am white I am a fuckin' bum I do live in a trailer with my mom mom. My boy Future is an Uncel Tom. I do got a dumb friend named Cheddar Bob who shoots himself in his leg with his own gun. I did get jumped by all six of you chumps and Wink did fuck my girl. I'm still standing here screaming " Fuck Tha Free World ". Don't ever try to judge me, dude. You don't know what the fuck I've been through but I know somethning about you. You went to Cranbrook that's a private school. What's the matter, dawg? You embarrassed? This guy's a gangsta? His real name's Clarence. Clarence lives at home with both parents. Clarence's parents have a real good marriage. This guy don't wanna battle. He's shook. ' Cause ain't no such thing as halfway crooks. He's scared to death. He's scared to look in his fucking yearbook. Fuck Cranbrook. Fuck a beat I go a cappella. Fuck a Papa Doc. Fock a clock. Fuck a trailer. Fuck everybody. Fuck y'all if you doubt me. I 'm a piece of fuckin' white trask I say it proudly. Fuck this battle I don't want to win, I' m outtie. Here, tell these people something they don't know about me. " ()