duklak2

Eminemovi jsem nikdy nemohl přijít na chuť, ale tady ukazuje, že umí nejen „zpívat“, ale i trochu hrát. Třeba z něj jednou bude i herec. Vsechno je mozné a zázraky se někdy dějí. Je to dobrý snímek s tímhle „zpěvákem“, což dokazují i velké celosvětové tržby $242,818,963. Hodnotím na celkem slušných 65 %. A doporučuji všem, kteří Eminema z nějakého důvodu zavrhli. ()

MeanWhile

Nemusíte být velký fanoušek Eminema, abyste mohl tento film hodnotil velmi kladně. Já sám jsem poslouchal tohoto zpěváka dříve, poté jsem se dal už na jinou dráhnu. Přesto si ho velmi dobře pamatuju. Ale v tomto filmu se ukázalo, že Em umí i hrát (o zpěvu už vůbec nemluvě) a zřejmě ho to i baví. Písnička Lose Yourself, která dostala Oscara, mě dostane vždy když ji slyším a vždy si vzpomenu na toto suprové dílo, představující život nejlepšího současného bílého rappera světa. ()

luka4615

„Fuck a beat, I'll go A Capella. Fuck a Papa Doc, fuck a clock, fuck a trailer, fuck everybody. Fuck y'all if you doubt me. I'm a piece of fuckin' white trash, I say it proudly. And fuck this battle, I don't want to win, I'm outtie. Here, tell these people something they don't know about me.“ ()

jerry12

70%. S odstupem času, i když trochu paradoxně, se mi film líbí víc, než v dobách, kdy jsem sám chtěl být tvrdým raperem (jako každý malý kluk, co se narodil v 80 - 90. letech). Obecně mám v poslední době tendenci nahlížet na životopisné filmy více dokumentárníma očima a jsem ochoten leccos odpustit, především po technické stránce, na druhou stranu v některých aspektech jsem naopak přísnější, to hlavně v autentičnosti a přesnosti příběhu. Tady jsem odpustil řadu věcí, které by mě za jiných okolností přiměly snížit hodnocení, ale v příběhu je 8 Mile velmi silná a proto jsem hodnocení z původních tří navýšil na čtyři. Navíc, kupodivu, Eminem jako herec je velmi slušný. ()

codeas

Drama o vzestupu rapera EMINEMa. Ten je ve filmu všemi mlácen, ponižován a další negativní věci. Na jeho povahu tomu moc nevěřím.. Na celém filmu je nejlepší písníčka LOSE YOURSELF ()

Agatha

Zajímavé filmové pojetí a zpracování tohoto druhu hudby a světa kolem ní, který mi zrovna nic moc neříká. Snímek ale realisticky popisuje těžký život a špatné pracovní příležitosti v předměstích Detroitu a jiných velkoměst. Není tak divu, že tam vzrůstá kriminalita a v noci není radmo vycházet ven. Filmový scénář je také docela zajímavý, ale mohl být možná o něco pestřejší. Herecké obsazení a výkony spíš nadprůměrné. Rozhodně překvapil Eminem, nekpřekvapila Kim Basinger (vím že je dobrá herečka) a Brittany Murphy svou líbeznou tvářičkou také přispěla, ale přesto tomu něco chybí. Konec jsem si představoval víc vygradovanej, ale celkově velmi slušný. Titulní píseň "Lose Yourself" si podle mě Oscara také zasloužila. 8 Mile není obyčejný film, na který by se zapomnělo, jedině čas prokáže jeho kvality. Dodatek (30.12.2012) Po několika projekcích zjišťuju, že tenhle film je vážně dobrej a aktuální v každý době. Proto zvyšuju na 5*... ()

moviesfan

Eminema chovám v oblibě. Proto jsem se na 8.míli zašel podívat do kina. A ani jsem nelitoval. Už předem mi bylo jasné co mohu očekávat. Film odehrávající se v Detroitu je zajímavý. Pro mě určitě. ()

villon17

Přes mé nesympatie k Eminemovi musím tento film pochválit. Dějově sice chudé, chvílemi nudné, přesto zachycuje život v černošském "ghettu", kde to nemají jednoduché běloši, nikoli jako obvykle černí. 4hvězdy dávám proto, že mě oslovil pohled na dnešní rozdílnou společnost. Když se člověk nad filmem zamyslí, nejde jen o tupou snahu se prosadit, ale dokázat svou cenu a ukázat, že svět není tak skvělý a lehký , jak se může zdát. ()

Marek1991

Videl som to až po asi deviatich rokoch od premiéry. Vtedy som si myslel, že som prišiel o veľký film a zážitok, keď som na tom nebol v kine, neskôr som na to zabudol a teraz keď som to videl, zisťujem, že o veľa som neprišiel. Myslel som si vtedy, že to je akýsi životopisný film, ako sa z Eminema stala hviezda rapovej scény, ale zostal som sklamaný. Ulica tam je vykreslená dosť dôveryhodne a pravdivo, ale keď som sa dozvedel, že to skoro takto vôbec nebolo, čo sa týka jeho mamy, zostal som sklamaný. Bolo to miestami prikrášlené a hlúpe. Aby som však nezabudol, melódia z piesne Lose Yourself to u mňa ako tak zachraňuje. ()

Padme_Anakin

Přesto, že Eminem není "můj šálek kávy", hodnotím tento snímek vysoko. Vzejít z ničeho a nepoddat se danému koloběhu, to chce kus houževnatosti. Prát se o své místo na slunci - to mě vždy osloví. A jen ten, kdo skutečně zakusí na vlastní kůži... ať už bolest, ústrky, zklamání či ponížení, dokáže ze sebe vydolovat to nejlepší, má-li tu vůli, překročit svůj vlastní stín. A pokud je syn dospělejší a vyzrálejší, než jeho vlastní matka, působí to bolestné poznání. Eminem to "dal", pro mě věrohodně ztvárnil a Kim Basinger v roli "labilní" matky byla skvělá. A to zcela úmyslně opomíjím fakt, že nejen v 90. letech byli rappeři bílé kůže terčem posměchu. ()

Torision

Tenhle film je prostě debilní a Eminem mi vadil od první minuty, co byl na place. Je to fakt kretén,co prohlašuje věty typu "Já budu nejlepší raper pod sluncem a napíšu nejlepší texty" a jeho tragickej osud mi byl od začátku dost lhostejnej, což je u tohohle filmu dost problém. Kromě tragickýho Eminema mi hrozně vadila taky postava Kim Besinger, protože to byla totální kráva. Vlastně, když se nad tím zamyslím, mi tam vadili až na Brittany Murphy (pro kterou mám slabost) všichni. Taky mi vadila hrozně protivná hudba a debilní atomosféra. Hvězdička je za závěrečnej rap battle. Ztráta času ()

TheSame

Prostě jo. Není to pro každýho, ale myslim, že tenhle snímek ocení nejen fandové dobrýho ort-flue rapu, ale určitě si v tom najdete každej něco svýho... Hudba moc fajn, oskarový ocenění jí určitě patří... Nevím, k čemu jinýmu bych tuhle autobiografii přirovnal... Prostě, příjemnej relax, když potřebujete chvilku klidu jen pro sebe... Em je fajn, a dokonce i slušný výkony ostatních neherců... O to víc mi po shlídnutí bude chybět Brittany. R.I.P...75% ()

corpsy

Osobne príliš neholdujem rapovej hudbe a Eminem mi sadne asi tak každou svojou desiatou skladbou ( tá jedna je práve z tohto snímku, ocenená Oscarom ), no musím uznať, že snaha tu bola a bolo by nespravodlivé tento film nejako ignorovať. Rozhodne nadpriemer v žánri hudobnej drámy. ()

Marsik

ČT2 HD - Now, everybody from the 313, put your mother ****** hands up and follow me. Viděl jsem již nespočetně krát (zejména závěrečný battle) a pořád mě to baví. Dokonce i na český dabing jsem si zvykl a v podstatě nic proti němu nemám, obzvlášť když battly jsou logicky v originálním znění s titulky. 8 míle je vlastně ojedinělý film, takových bylo do dneška natočeno velmi málo. Dnes jsem si ale uvědomil, že je to již přesně 12 let, co jsem na tom byl v kině s kamarádem ze ZŠ a opět si říkám, jak ten čas ku****ky letí. 84% // (27.2.2018) AMC HD - Po 3 letech jsem si Ejt Majl připomněl a mohu jen potvrdit, že film je opravdu ojedinělý a celou dobu jednoduše baví. Pan Preiss, dabující Eminema, mi za ta léta k němu přirostl, takže se nad dabingem nikterak nepovznáším. Po dnešku jsem se rozhodl navýšit pár procent, a tak je u mě 8. míle 5-ti hvězdičková. 90% ()

ConanVJ

Skvěle natočené atmosferické drama zahrál Eminem pěkně. Je zde cítit ta chuť probít se nepřízní osudu někam dál. Nejen Eminem, ale i celý herecký spektákl dodal filmu na síle. Všudypřítomná špína a bezmoc je doplněná pěkným soundtrackem. Za mě 90% :) ()

FFilipCZ

Když jsem jako mladší poslouchal hip hop, tak Eminem byl můj první interpret a kvůli němu jsem hip hop začal mít rád. Pamatuji si, jak jsem dostal k Vánocům kazetu s jeho albem a ve walkmanu jsem neposlouchal nic jiného. Ráno, večer, když jsem šel do školy - znal jsem jeho texty nazpaměť. Jako hudební osobnost si ho velice vážím a teď k tomu můžu přidat, že je i skvělým hercem, který zahrál svou autobiografickou roli naprosto přesvědčivě. A co se týče závěrečných třech vystoupení - mohl bych si to pouštět pořád a pořád dokola a stejně by mě to vždy zvedalo ze židle - neskutečný nářez. ()

zdepapepa

váhám mezi 3 a 4. za 3 to je jisté - hezké herecké výkony, ta Emova "holka" je taky hezká, hezké jsou i ty "battly", na druhou stranu je to příběh naprosto o ničem, po čtvrthodině je vše jasné jako facka jak to skončí, a jak to (ne)skončí, to je pro mě vrchol, ale zase mi ta hodina padesát utekla celkem rychle. Ale stejně jen za 3... ()

kikuka

..aj ked mekhi mal radsej zostat pri tancovani a rozhodne nespievat.. :).. fock a simple plot, fock a stereotype..listen to the rythm, watch it spin and flow..that's what makes a difference..if y'a don't feel it i understand..a ja rozhodne nemam ten flow, co battle by mi vyhral, tak idem spinkat a zajtra sadnem za komp a budem makat, pismenka nahanat a skusit pri tom neplakat..tak buenas noches, niňos.. (7/10) ()

Wysch

Můžete na Eminema nadávat, můžete nadávat na hip hop. Ale pokud ho byť jen trošku posloucháte, budete souhlasit s "Rabbitovým" tvrzením, že hip hop dělá jinak. Že není nejlepší, že je jediný. Eminem totiž hip hop skutečně dělá jinak a tenhle film je vyjádřením jeho cesty, jeho nárazů i vzestupů. A v podání Eminema mi i jinak nudný hip hop přijde jako zajímavá věc (o tři roky později hip hop ještě vylepší Fort Minor) plná skvělých textů. O tom Eminem je. A o tom je i Osmá míle. O rozdílnosti. O touze prorazit. O přátelství. O vůli. A nadávejte si na hip hop, kvalitu filmu nebo Eminemův herecký výkon (překvapivě moc dobrý) a režii, jak chcete. 75% ()