Bostonská učitelka dějepisu Gail Hartmanová (Meryl Streepová) se ve volném čase věnuje veslování. Každý rok odjíždí s manželem Tomem a synkem Roarkem na tradiční výlet na divokou řeku poblíž kanadské hranice, kde kdysi pracovala jako průvodkyně. Hned na začátku plavby se rodina seznámí se sympatickým Wadem (Kevin Bacon) a jeho kamarádem Terrym (John C. Reilly), kteří mají stejnou cestu. Malý Roarke spatří ve Wadeovi správný chlapácký vzor místo věčně upracovaného otce. Jenže brzy se ukáže, že oba kumpáni jsou všeho schopní kriminálníci, kteří si plavbu na řece vybrali jako způsob útěku po provedené loupeži. A jelikož podcenili divokost řeky, budou potřebovat Gailinu pomoc… (Česká televize)

MM_Ramone

Meryl Streep je výborná herečka, ktorá získala za svoje výkony mnoho oceniní, vrátane prestižného Oscara. No nikdy sa mi nezdala ako vhodný typ do akčného snímku. Napriek tomu aj to zvládla celkom dobre. Povedal by som, že práve ona je najlepším prvkom celéhoto tohto filmu. Ostatní herci sú hodne toporní. Kevin Bacon úlohu hlavného záporného hrdinu absolutne nezvládol. Vôbec z neho nešiel strach, nemal žiadny rešpekt, pôsobil skôr smiešne. I samotný scenár je značne nahlúply a prevídateľný. "Divoká rieka" mala byť trhákom, ale akosi sa to nepodarilo. ** ()

Wacoslav1

Hudba a příroda super, ale to samo o sobě nestačí. Nikdy mě tenhle film nebavil. Bacon sympatickej psychopatík jak ze žurnálu Meryl pak správná drsná mamina. Pro mě nezáživná nuda podle šablony.25% ()

Davies182

Deliverance pro holky, který celou dobu nejvíc táhnou hlavně svalnatá Meryl, sviňáckej Kevin a oči přecházející lesnatá krajina. Jenže jak říkám: škoda, že už jsem to předtím viděl v mnohem drsnější, a po všech stránkách vypjatější verzi. ()

Amarcord_1

70% - Ale jo... Byl jsem letos poprvé na vodě, a tak ze slušnosti zvedám dnešní průměrné hodnocení tohoto filmu. Film je napínavý, oči diváka se kochají pohledem na krásnou přírodu... Možná bych měl výhrady k přesvědčivosti příběhu, ale vem to ďas. Film stojí především na skvělých hereckých výkonech. Viděl jsem Divokou řeku nejednou, dokonce ve třech jazycích, a nikdy jsem se u toho nenudil. ()

Xmilden

Film OK, je to přece jen trošku originální zápletka. Svou úroveň má hlavně díky Kevinu Baconovi a Meryl Streep, jenž vypadá opravdu ve vrcholové formě co se týče fyzické kondice. Když zavřu oči nelze nepřeslechnout melodie jako vyšité z Ramba, no bodejť by ne, když hudbu složil Jerry Goldsmith. 55% ()

Hrabka

Napínavé dobrodružství se skvělou Meryl Streep. Dost dobrá jízda po divoké řece, ve které nechybí napětí a akce. Divočina, rodinka a dva zloduši, pikantní odreagovačka, co vás pravděpodobně nudit nebude. 75% ()

Fiftis

Veľmi zaujímavý, až nadpriemerný akčný thriller s Meryl Streep v hlavnej úlohe, pre ktorú postavy v akčných filmoch nie sú práve obvyklé. Ona si tu však počínala ako naozaj skúsená vodáčka, ktorej nebezpečné pereje vskutku nie sú cudzie. Dosť dobrá dobrodružná dráma. Pekná príroda na každom kroku. Kvalitné herecké obsadenie - Meryl Streep a Kevin Bacon si to herecky dobre rozdali. Určite doporučujem. ()

Hunt

krásná příroda, výborné obsazení, dobrý příběh - kvalitní napínák! P.S. + skvělý dabing Zlaty Adamovské a Jiřího Lagmajera! ()

lamps

Velmi povedený dobrodružný thriller, v němž je hlavně ve druhé polovině stále na co koukat. Scénář sice není zrovna nejoriginálnější a všechno se v něm vyvrbí přesně tak, jak divák dlouho dopředu očekává, ale nádherná příroda, hudební doprovod a herecké výkony vše bohatě vynahrazují. Meryl Streep je výborná jako vždy, ale na psychopata Bacona v tomhle filmu prostě nemá. On a zkušená Hansonova režie jsou tím, kdo dodává téhle jízdě zatraceně vysoké obrátky.. 80% ()

Jacinda

Pěkný film na hezké odpoledne i osamotě strávenému večeru. Herci jsou celkem přesvědčivý, Kevin Slanina působil svým úlisným hlasem (perfektně nadabovaným Jiřím Lagmajerem) docela nebezpečně. Zkrátka pěkný snímek, který zároveň působí i jako reklama na dovolenou ()

S.Quentin QUALE

Tohle bych nazval i klasikou. Jedná se o thriller s nádechem survivalu, ve kterém exceluje Meryl Streep v dobách své největší slávy spolu se zákeřným Kevinem Baconem. Z mdlého hodnocení nejsem nadšený, já jsem byl spokojený. 80% ()

pornogrind

Běželo to v TV tak jsem tomu dal šanci. Ikdyž filmy s M. Streep zrovna nevyhledávám. A ani potomhle se to určitě nezmění. Já jsem jí její roli prostě nevěřil. K. Bacon svoji roli záporáka zvládl mnohem líp. Mě tenhle film nějak zvlášť nepohltil, příběh nezaujal, nebyl napínavej a řekl bych že nebyl ani zrovna moc originální. A kvůli pěkné přírodě se na filmy nekoukám. ()

kingik

Meryl Streep se rozhodla vyzkoušet si akční roli a vydala se na vodácké dobrodružství, kde se snaží zachránit svou rodinu před dvojicí násilníků. Výsledkem je vcelku průměrný thriller s lehce předvídatelným dějem, ale herci nebyli vůbec k zahození. 60% ()

Legas

Klasický průměrný thriller. Milovníci raftingu nechť si připočítají nějakou tu hvězdičku navíc. ()

Sinecod

Kevin Bacon je skvělej záporák. Tomu to záporáctví tak moc sluší! Takovej filmík na nedělní odpoledne se sympatickou Meryl... hele, víte co? Mně přijde divný, že Pan Manžel tu řeku mohl obejít po souši, ale Paní Manželka a bad guys už ne... ()

Anderton

Ako násťročnému mi tento šablónovitý triler perfektne sadol. Bacon je správne nesympatický, Streepka ako žena v nesnázích sa cíti ako ryba v divokej rieke a Strathairn je dokonalým predstaviteľom ťuťkovského mestského manželíka. Dnes už ma film tak upútať nedokáže, zrejme tí násťroční boli jeho zamýšlanou cieľovou skupinou. Možno chýbalo nejaké to pikantné znásilnenie ako v Deliverance:). Potom, čo som znova tento film videl po 15 rokoch, vďaka prírode pridávam jednu hviezdu. ()

Kothy

Meryl Streep se jako neohrožená matka jen tak nevzdává. Kevin Bacon jí to ale na řece vůbec neusnadňuje... ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr