Bostonská učitelka dějepisu Gail Hartmanová (Meryl Streepová) se ve volném čase věnuje veslování. Každý rok odjíždí s manželem Tomem a synkem Roarkem na tradiční výlet na divokou řeku poblíž kanadské hranice, kde kdysi pracovala jako průvodkyně. Hned na začátku plavby se rodina seznámí se sympatickým Wadem (Kevin Bacon) a jeho kamarádem Terrym (John C. Reilly), kteří mají stejnou cestu. Malý Roarke spatří ve Wadeovi správný chlapácký vzor místo věčně upracovaného otce. Jenže brzy se ukáže, že oba kumpáni jsou všeho schopní kriminálníci, kteří si plavbu na řece vybrali jako způsob útěku po provedené loupeži. A jelikož podcenili divokost řeky, budou potřebovat Gailinu pomoc… (Česká televize)

swamp

Klasický dobrodružný thriller, který už jsem viděl několikrát, ale pokaždé mě ta příroda dostane. A Meryl Streep je tady úplně nářezová! :) ()

Campbell

Naprosto bravůrní thriller, který i když se rozjíždí dost pomalu neztrácí tempo a hlavně baví. Nejdříve samozřejmě pochválím výborné herce, dost jsem se bál Streepové která ač mi nevadí, tak jsem se bál že mi tady nesedne. Dále tu máme dobrého Reillyho(ještě hubenýho!) Strathaima a třeba i Mazzeola alias chlapec z Jurského parku. A v neposlední řadě nesmím zapomenout na exelentního Bacona to co tady předvádí je až něuvěřitelné, ten jeho herecký projev je výrborný a byl to nejlepší co film nabídl. Sympatický slizák. Dále bych chtěl pochválit výbornou krajinu a konečnou akčnost. A hlavně to že režisér neudělal z hlavního záporáka neporazitelnýho namakanýho cyborga, ale udělal z něj člověka který se také bojí. Jedinou výtku kterou bych měl by byl příběh který je poněkud slabší ale vynahrazuje to prakticky film sám. Opravdu jsem se dlouho takhle nebavil. Chtěl jsem dát původem 4*, ale za toho Bacona rovných krásných 5*. ()

nascendi

Nemusím meniť pôvodné hodnotenie. Divoká rieka je napínavý film, nakrútený v krásnej prírode a poskytujúci laikom, ako som ja, predstavu o raftingu. Meryl Streep a fenka retrievera svoje party zahrali výborne, ostatní v rámci svojich možností a chvíľami hlúpych dialógov tiež. Výborná hudba Jerryho Goldsmitha sa nedala prepočuť. Celkovo film, ktorý sa dá aj po rokoch pozrieť, i keď málokto bude u neho híkať nadšením. ()

CaptainNor

Film ve kterém se sjíždí divoká voda mne nemůže nechat chladným! Ale nebýt napínavého, gradujícího příběhu, který podpírá svým výkonem především Meryl Streep a Kevin Bacon, samotné záběry peřejí a panenské přírody by byly jen fádním dokumentem. To, že je naše rodinka nucená plout dále po proudu se zločinci, kteří nemají co ztratit v zádech, dává Divoké řece všechny atributy, které má thriller mít. A to, že splouvání každé řeky může vztah rozdělit nebo sblížit, není pro mne žádnou novinkou a rozhodně to není pouhé klišé. ()

WANDRWALL

Meryl Streep se už před natáčením netajila tím, že jde do tohoto filmu hlavně proto, aby si pořádně zajezdila na vodě. A když jí ještě za to zaplatí, tak to se usmívala ještě více. Její přání se jí splnilo, a ještě byl natočený film, který se slušně prodával. ()

LoLaa

Tento film jsem pokaždé viděla jen na půl oka, poslouchala na půl ucha, většinou jsem při něm dělala ještě mnoho dalších věcí a moc jsem mu nevěnovala pozornost.. Teprve nedávno jsem se na něj konečně plně soustředila a s překvapením jsem zjistila, že se jedná o moc pěkný snímek s akorátní dávkou napětí, nadprůměrnými herci a úžasnou přírodou. ()

klerik

Obyčajný film, bez lepšieho scenáristického nápadu, ktorý si nejakým zázrakom vydobil zaujímavú povesť... Každý ho pozná napriek tomu, že splýva s davom podobných (pretože aj zaujímavé nábehy kamier začnú po chvíli otravovať). No, je tam Meryl... ()

dopitak

Napínačka obecná. Nepřišel jsem na nic, co by se filmu dalo vytknout. Výborná je především kamera. O lokacích a hudbě už se tu napěly ódy. Meryl ještě mladá, vypadá moc dobře. Hláškující Langmajer v prvním dabingu je asi nejlepší ze všech. ()

LaciLC

Viac-menej štandardný "napinák" z divočiny s nadštandardne dobrými hercami. Pekné zábery z pekného prostredia mám vo filmoch rád a možno aj preto mi nevadila prílišná jednoduchosť toho Hansonovho. Nenudil som sa, ale na 4* to (rozhodne) nie je... 60% ()

ainny

Film, na který se dívám znovu a znovu. Hudba, která mě dojímá znovu a znovu. Co na tom, že víte, jak to dopadne, když je okolo nádherná příroda, kterou vás provází úžasná Meryl Streep. Pro mě srdcovka nehodná kritiky. ()

Šandík

Docela dobrý film. Ne, že by to byla extratřída, je takový didaktický, ale docela funguje. Charaktery jednotlivých účastníků jsou docela dobře vystiženy a exteriér divoké přírody taky není k zahození. ()

heyda

Jako vždy perfektní Meryl Streep, k tomu nádherná příroda, divoká řeka a zajímavý akční příběh plný různých zvratů, tudíž pochvala Hansonovi a 4 pěkné hvězdičky. ()

SOLOM.

Na divoké vodě se dá zažít nejen spousta zábavy a adrenalinu, ale člověk tam může narazit i na nějakého toho psychopata. O tom jsme se mohli přesvědčit již několikrát a tady jsou magoři rovnou dva. Ti nemají zrovna moc chutí na klasický pokec, nebo vychlazené pivko, což bylo samozřejmě jen dobře. Znám sice několik filmů, v nichž Meryl Streep předvedla mnohem lepší výkony, ale ani v tomto thrilleru si nevedla zas až tak špatně. Společně s Baconem se jim podařilo udržet kvalitu filmu nad hladinou až do samotného závěru a přestože jde v mých očích spíše o klasický průměr, dá se na to podívat i více než jednou. ()

Janek

Divoká řeka je napínavý film, který je dobře natočený a funkci dobrodružného thrilleru plní velmi obstojně. Dokonce si troufám tvrdit, že film trošičku uzrál, protože zde není herec, který by dneska nebyl v Hollywoodské špičce (myslím, že až nyní doceníme přítomnost Reillyho či Strathairna). A v zásadě herci drží tento film pohromadě. Scénář je ovšem s přibývající stopáží čím dál tím naivnější a fráze typu "Máš rád svou mámu?" jsou spíše k smíchu (ovšem z úst Meryl Streepové to nezní až tak pateticky). Takže suma sumárum velmi napínavý snímek, který pozornost udrží a já promijím i ty propady, které film má. 70% ()

ARI50

Kvalitní film v krásné přírodě, která je obklopená nebezpečnou řekou. Super herci a hlavně napínavý thriller, škoda manžela který byl až do samého konce nudný. ()

duklak2

Pěkný trihller z vodáckého prostředí. Díky tomuto filmu jsem se „zamiloval do Meryl Streep“. Doporučuji všem, kteří mají rádi divoké vlny a krásnou přírodu. ()

JASON_X

Kdysi dávno (tedy někdy v časech jeho české premiéry) jsem tenhle film měl za zajímavý a záživný thriller, i když Streep se mi (kromě Still Of The Night) nikdy nelíbila. Od té doby jsem už ovšem divácky patřičně vyzrál a podobné "klasické" kousky dnes hážu do šedého středoproudového průměru, nebo rovnou do koše. Už jen ten otravně banální úvod se seznamováním diváka s postavami a dítě a čokl a matka bojovnice... Ta hubená třetí je spíš z nostalgie a za hezkou přírodu. A kvůli přítelce, kterou to docela bavilo. ()

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr