Panovníci sousedních království si na bitevním poli slíbili, že se jejich rody jednou spojí. Příběh začíná po letech. Princ už dosáhl plnoletosti, a tak nastal čas, aby se oženil s dcerou krále sousední země. Dávný slib musí být naplněn! Do ženění se mu však chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmění ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna. A i ta záhy pochopí, že se k sobě s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtějí královskému slibu vzepřít. Ovdovělý král je neústupný a – byť je mu je princezna více než milá – prosbě o zrušení sňatku nemíní vyhovět. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnější král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna, o němž Bohdan často vyprávěl – věřil, že jistě bude stejně tak moudrý. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylně pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Setkání s králem, který je nakonec najde v lese, je plné napětí! Král stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častěji po králově boku, je stejně moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplněn a ti, co se milují, se budou moci vzít. (Česká televize)

DearS

Taky nepatřím k zavilým zatracovatelům této pohádky (příběhu ?). Po přetočení hluchých míst (zdlouhavé pasáže v učebně, četné záběry na romantickou krajinu), zbudou docela zajímavé pasáže s dobrým tempem vyprávění (většinou ty s Lucií Vondráčkovou -nejlepší herecký výkon filmu). Poslední role Gabriely Wilhelmové a návrat M. Kramára do české pohádky (zmužněl od dob kdy "Za humny byl drak"). ()

Alden_Larson

Celkem nudný film. Začátek byl docela zajímavý, i když mi některé jeho části pišly stupidní, ale druhý akt byl čím dělší, tím nudnější. Ke konci už je to jen kompilace scén, kde postavy mluví o jedné věci pořád dokola. Postavy byly docela zajímavé, ale herecké výkony se mi vůbec nelíbily. Kraus a Vondráčková nebyli hrozní, ale rozhodně se mohli snažit víc. Prezentace i hudba byly fajn, ale nebyly ničím výrazné. 5/10 ()

ZeldaZ

Díky této pohádce jsem měl krásné odpoledne. Za asi největší klad považuji absenci zbytečného dramatu. Děj plyne poměrně klidně, takže dobrý konec je sladkou a příjemnou třešničkou na dortu. ()

Lumíka odpad!

A přitom to má takový hezký název.... herci měli pořád naspěch, pořád někam jezdili a jediný kdo tam za celý film párkrát promluvil byla Lucie Vondráčková (to teda stálo za to) ()

Igis_001

Na pohádku zvláštní scénář, žádná záporná postava a hodně nepohádkový závěr. Zajímavý děj, natož pak zajímavé dialogy bychom v Královském slibu hledali marně. Tuctová záležitost, která se může s českou pohádkovou klasikou jen těžko srovnávat. A nezachrání ji ani Jan Kraus... ()

honeysuckle

Dejme tomu jedna z těch lepších filmových pohádek natočených po roce 2000. K dokonalosti tomu chybí přinejmenším komplikovanější zápletka a rozhodně lepší finále, které působí poněkud zkratkovitě. Kraus junior mi přišel v pohodě, ale ten jeho sestřih podle hrnce si vizážisté mohli odpustit. Taková neproměněná šance, ale kvůli M.Kramárovi, vtipným dialogům a glosám Krause seniora si tuhle pohádku dám vždycky ráda znovu. ()

Kozlowski8

Pohádka je prosta jakýchkoliv čar, kouzel a nadpřirozených bytostí, jako jsou draci, víly, čerti či čarodějnice. Ona to vlastně ani tak úplně pohádka není. Jedná se spíše o příběh o lásce a svobodě, o jejich naplnění a o překonávání předsudků a zažitých principů. A je to příběh docela hezký s hezkým závěrem. Velikým problémem filmu je David Kraus v hlavní roli, trochu menším, ale taky průšvihem je Lucka Vondráčková. Čest Krausovic rodiny alespoň částečně zachraňuje tatík Jan svojí vtipnou postavičkou. 60%. ()

Merenre

No, jak už tady kdosi řekl, na ty 4 to není. Ale je to dokonale a roztomile transparentní od první minuty a já nemám rád složité zápletky, protože ty jenom člověka odvádějí od postav, což je na hovno. Herecké výkony jsou kupodivu taky únosné a hlavně se to vyhýbá úchylným infantilnostem, na které si jinak české pohádky potrpí. Celkem solidní příběh s pěkným prostředím. ()

Jamalkaa

Hezká milá pohádka, krásné prostředí. Jednoduchá, oddechová a vůbec mi nevadilo, ze tam nefiguruje zadna záporná postava, spíše naopak. :-) ()

Ironhead

Pohadky, kde celej dej je "princezna" neprilis presvedcive prevlecena za kluka a nikdo si toho nevsimne (hlas, holcici tvaricka, chuze i postava) mne nejak z principu serou... prijde mi to tak straslive dementni, ze se pres to neprenesu... zvlast u pohadek, kde je ostatni vyprava a okoli brano vicemene vazne az realisticky... ()

hn253

Opět naprosto mdlé herecké výkony, škoda, příběh je moc pěkný a lokace také. Davida Krause by žádný rozumně myslící režisér obsazovat neměl, je opravdu nemožný, totéž platí o Lucii Vondráčkové. ()

Horác

V mých očích tato pohádka léty zraje jako víno. Jisté je, že Issová je tu překrásná a i té Vondráčkové to celkem sekne. Zajímavý je, jak je na filmu poznat technický pokrok. Ve chvíli, kdy píšu, je Královskému slibu teprve (už?) 15 let, ale obrazovou kvalitou se podobá Obušku z pytle ven:) A nebo to v tý televizi na tom HD kanále naschval nějak przněj:) Hlavní ale je, jak jsem z pohádky pěkně romanticky naladěn´plus pěkný holky plus prověření časem = vysoké čtyřhvězdové hodnocení. ()

Desmi

Nebylo to špatné, byť o pohádku ani tak nejde. Od začátku divák čeká, kdy Kramár Issovou konečně vohne. A jestli bude princátko nasraný třeba a vohne na just svýho panoše. Nakonec ale první, kdo chce někoho vohnout je princezna, a to panoše. Nedivím se ji. Pleky to s ní docela vyhrál. Ale zpátky k filmu. Další, koho by ráda princezna poznala hlouběji, je král, takže mu to řekne. Král ucítí mladý maso, vysere se na syna a vyslyší volání divočiny. A to je všechno. Konec filmu. Podle mě by filmu dost přidalo, kdyby tam někdo někoho fakt vohnul. ()

Scaevola

Pohádka pro mne nečekaně staví na poetice, krásné přírodě a poutavě romantické zápletce, o to víc ale zklamávají hrozivé herecké výkony, laciné provedení a dopředu odhadnutelný scénář, což je nesmírná škoda. ()

blezg

Je tu spousta maličkostí, které potěší a pobaví, v čele se špičkováním šaška a dvorní dámy. Kuš pohane! :) je za hvězdičku navíc, málem jsem umřel smíchy. Královský rybník uprostřed,napravo zámek, nalevo přes les okolo rokle statek v divočině, celkem dva kilometry čtvereční a stačí to. Ikdyž tu holčičku na louce, okolo který projeli různí nakoníchjezdci asi v deseti scénách mohli občas postavit jinam :) ()

Soupalka

Na rozdíl od ostatních nedokážu hodnotit méně než 4. Potěšilo mne, že konečně někdo natočil filmovou pohádku s trochu jiným a méně klasickým tématem, nešetřil na výpravě ani na dialozích a herecky se jednalo o kvalitní a uvěřitelné představení s dospělými herci, kteří nepůsobí trapně. Děti hodnotí pohádky jinak, ale dospělí se také občas na nějaké chtějí podívat a tuto pohádku ráda vidím i opakovaně. ()

Perunwit

Nabízím čtvero útržkovitých komentů na konto nažloutlého mástrpissu. Ten se mj chlubí nevyhnutelně smrtící kombinací profesionálních potomků - dřeváků. 1)Je Krauzík herec, nebo zpěvák? Ani jedno. 2)Kam ten Pleky jenom voči (a mozek) dal? Odpověď vídáme poslední rok v bulváru 3)Proč jsou téměř všichni herci tohoto snímku tak obdivuhodně nepohlední? 4)Proč tolik pohádkových perel prostě musí obsahovat reverzní transku? Čti: buchtu, převlečenou za koláč? ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()