Panovníci sousedních království si na bitevním poli slíbili, že se jejich rody jednou spojí. Příběh začíná po letech. Princ už dosáhl plnoletosti, a tak nastal čas, aby se oženil s dcerou krále sousední země. Dávný slib musí být naplněn! Do ženění se mu však chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmění ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna. A i ta záhy pochopí, že se k sobě s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtějí královskému slibu vzepřít. Ovdovělý král je neústupný a – byť je mu je princezna více než milá – prosbě o zrušení sňatku nemíní vyhovět. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnější král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna, o němž Bohdan často vyprávěl – věřil, že jistě bude stejně tak moudrý. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylně pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Setkání s králem, který je nakonec najde v lese, je plné napětí! Král stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častěji po králově boku, je stejně moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplněn a ti, co se milují, se budou moci vzít. (Česká televize)

Mylouch

Nepříliš blahé tvůrčí pokusy režie a kamery mě příliš často vytrhávaly z plynutí příběhu a ani střihu úlohu nezjednodušily. Z hereckých výkonů stojí za zmínku princeznovské ozvláštnění Luciiným projevem a jazykové hříčky staršího z Krausů. Introvertní a galantní svůdcovství pak dává mladému hřivnáčovi Krausovi zvítězit nad konkurencí doupňáka. ()

vesper001

„Ten, kdo tě nejvíc miluje, ti nic nesleví.“ Hrome, kam čeští kreativci na tyhle nesmysly chodí? Opisují je z kuchyňských chňapek? A proč jsou na pracáku takové fronty, když u filmu se uchytí každý dement? České pohádky mě začínají děsit víc než půlnoční horory a daňové přiznání. A co se výše uvedené citace týká: ono je to přesně naopak. A vůbec se mi nelíbí, když se takové bludy podsouvají dětem. ()

Columbus

Na pohadku moc temne, na historicky film moc vesele, je to nekde mimo a herci netvori vubec zadny kompaktni celek. O nejake postave, s kterou bych se szil ani nemluve. ()

Skuby47

Jedna ze středověkých pohádkových romancí poslední doby, která je ke koukání a to hlavně pro pěkné přírodní lokace ve kterých byla natáčena. Co se týče výběru herců a jejich hereckých výkonů budu kritičtější. Sliční muži u nás zřejmě vymřeli, proto jsme si jednoho vypůjčili ze Slovenska. Marošovi role fešného krále sedla tak, že nikdo nemohl podezírat mladou princeznu, že ji ke sňatku s ním vedly zištné pohnutky. Obzvláště díky kontrastu s toporně hrajícím princem Davidem Krausem, byla její volba uvěřitelná. Jan Kraus v roli dvorního šaška svými vtipnými glosami oživil příběh, ale mohl se do toho obout daleko víc, protože humor v pohádce nikdy není na škodu. Ženské představitelky herecky nijak neoslnily. Chyběla tomu ta zvláštní prosluněná atmosféra, jakou známe z našich starých filmů. Příběh byl jednoduchý, což nevadí a konec předvídatelný, jak už to u pohádek bývá, takže nakonec celkově docela příjemná podívaná. ()

Natabar

Dost chabý pokus o natočení zajímavé a ne pouze interierové pohádky. Ve výsledku však vzniklo něco, co se dá zkouknout asi jen o Vánocích, kdy člověk tak nějak přimouří všechny možné oči. Jindy by mě asi u TV, kde běží tohleto, ztěží něco udrželo. ()

cross

Velmi nudný romantický příběh nepohádkových rysů, jenž zaujme snad pouze útržkovitě a při velmi pozvolném sledování. Herci jsou většinou příliš neosobní (především Lucka Vondráčková je naprosto příšerná) a ani scénář se příliš nepovedl. Místy zaujme snad jen kamera a slušná hudba. ()

Ravi

Pohádka, v níž není černobílé vidění světa je unikát. Ale zvládnout pak charaktery tak, aby příběh příjemně ubíhal dá fušku. Na české poměry pěkná pohádka 50% = 3-/5 ()

PollyJean

přesto, že se v pohádce mnoho neděje, není to až tak extrémně zlé nebo hloupé. Hraje se zjevně na lyrickou strunu, podporovanou až zbytečně častými záběry do krajiny a na lesní zvěř. Princ a princezna jsou zde figurkami, s nimiž je hýbáno na šachovnici jejich rolí a předurčených slibů. Ještě štěstí, že tento slib byl celkem nekonkrétní, takže se s ním dalo manévrovat i navzdory králově vytrvalé tvrdohlavosti a tuposti. Zatímco Kláře Issové šlo její váhající princeznu uvěřit, David Kraus se ukázal jako naprosté dřevo, které působilo nepatřičně u dvora, v lese i u ohně. Dvojice Wilhelmová - Kraus senior měla být zjevně komickým prvkem, jejich vzájemný vztah byl ale dost nejasný. Že má být Kraus šašek by myslím tipoval málokdo. Jeho poznámky měly být zjevně vtipné, ale jeho civilní nezúčastněný styl by lépe zapadl do jiného filmu. Jak je hudba docela dobrá, tak je závěrečná píseň strašná a hlavně zbytečná. ()

Autogram

Táto rozprávka nie je veľmi rozprávková, ale vôbec nie je zlá. Vlastne je to taký moderný emancipovaný príbeh v historických reáliách, veľmi pekne vybraných. Princezná na pytačkách nie a nie zbaliť toho pravého, nemasný-neslaný princ sa takmer dostane do registrovaného partnerstva s kamošom od koní a vybuchnúť som musel pri takmer-lesbickej scéne s Luckou. Jednoducho slušná oddychovka, pre deti možno menej. Pekný naivný záver, aký sa vidí jednou za tisíc let. –––– Tady se pořád něco musí, ale proč se mě někdo nezeptá, co doopravdy chci? –––– Neznám nic závaznějšího než královský slib! ()

wosho

Tak toto pánové a dámy rozhodně není žívá voda pro dnešní pohádku. Troška je likviduje svou děsivou poetikou, mnozí filmaři je zas neumí správně uchopit a napsat. No a Královský slib je něco mezi tím. Hanzlík sází na atmosféru středověku, což vůbec do pohádky nepasuje (výjimkou jsou Tři oříšky pro popelku od Vorlíčka), navíc děj je skoro nepohádkovi, s absenci humoru (to se netýka přesně obsazeného Krause) a fantasie. Celkově je Královský slib lehce podprůměrným snímkem pro děti, inspirovaný severskou produkcí, jenž se do české kotliny pranic nehodí. ()

eagle-eye

Vondráčočková jako kluk, ha ha ha... Kraus, tragický zpěvák si vyzkoušel opět něco na co nemá, k tomu toporná Klára s Rypoušem, to nemohlo dopadnout dobře... ()

Paity

Okolo milénia se nám roztrhnul pytel s nejrůznějšími temnými a vážnými pohádkami. Královský slib je navíc postaven na klasické záměně holky za chlapce. I když v podání Lucky Vondráčkové to nebyl problém, protože při její dětské postavě to skutečně nikdo nepozná. Spíše mě ale rozčilovalo, že neexistovala jedna hlavní postava, ale byl to vlastně Kramár,l Kraus, Issová i Vondráčková. ()

Ripley

Doporučuji k filmu nepřistupovat jako k avizované pohádce.Jedná se spíše o historickou romanci.Na české poměry pěkně zrežírované.Zaujme především krásná kamera a krásná Klára Issová.Maroš Kramár je sympaťoš a krále jsem mu věřil.O vtipné momenty se stará dvojice Kraus st. a G.Wilhelmová. ()

bloodcountes

Pohádka to není, spíše telenovela v historickém hávu. Ale ani to ne, není tam nic, co by gradovalo děj, co by vedlo ke katarzi, k proměně postav, k nějakému vývoji, není tam zlo a záporáci. Tak snad jenom taková romanťárna "ze života šlechty". Exteriéry, koně a psi výborní, Maroš s tou svojí usilovnou češtinou, mno ale něco do sebe fakt má. Lucii jsem viděla asi v devadesáti pohádkách, kde se převléká za kluka a tahle pozice jí kupodivu celkem sedne (nebo už jsme si zvykla?). Issovou nemůžu, jenom koulí očima a to nás má jako dojmout...Ten mladej Kraus...mno jednou jsem viděla pořad jeho táty, kde hrál a musím říct, že když už ho mám vidět, tak raději jako zálesáka, než jako hudebníka. Celkově načančané nic. ()

mira007

Pohádka, kde hraje sympaticky Kramár, ale o to hroznější je princ v podání Krause - tomu už chybělo bay z jeho úst padaly slova jako cool, vopruz, ... Jako příběh to mělo celkem hlavu a patu. ()

jacksax

docela pěkný pohádkový příběh, s rozporupnlým hereckým obsazením (plus - Kramár, Issová, neutrál Vondráčková, J. Kraus, mínus David Kraus). Logika postav úměrná snaze o přesun od pohádny k historické romanci. Po pravdě David Kraus bere hodnocení filmu tak 20% (72 by už spíš odpovídalo) a doufám, že už další film s ním neuvidím. (citace DK/LV: A kdo mi dupnul na kládu?/nějak se mi to vykouřilo z hlavy - tomu říkám sexuální deprivace tvůrce) ()

arcticsky

Příjemné překvapení...pohádka s trochu netradiční zápletkou. Líbily se mi exteriéry i některé dobře obsazené role. Třeba Somr, Kraus st a Pelzer. ()