Panovníci sousedních království si na bitevním poli slíbili, že se jejich rody jednou spojí. Příběh začíná po letech. Princ už dosáhl plnoletosti, a tak nastal čas, aby se oženil s dcerou krále sousední země. Dávný slib musí být naplněn! Do ženění se mu však chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmění ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna. A i ta záhy pochopí, že se k sobě s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtějí královskému slibu vzepřít. Ovdovělý král je neústupný a – byť je mu je princezna více než milá – prosbě o zrušení sňatku nemíní vyhovět. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnější král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna, o němž Bohdan často vyprávěl – věřil, že jistě bude stejně tak moudrý. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylně pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Setkání s králem, který je nakonec najde v lese, je plné napětí! Král stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častěji po králově boku, je stejně moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplněn a ti, co se milují, se budou moci vzít. (Česká televize)

TesterX

Otazkou je, kdo je vlastne cilovou skupinou. Nejedna se o klasickou pohadku, ale pribehem spise o romanticke drama, byt podanim pusobi misty infantilne, na druhou stranu tu mame traumaticke flashbacky krale z kravaveho masakru z valky, takze se jedna o podivny slepenec, ktery neni vlastne pro nikoho. Nicmene v porovnani s urvanymi silenostmi pana Trosky je to furt neurazejici dilo, ke kteremu se ale vratit znovu nechcete. ()

wewrka

Tři hvězdy-za ... já nevím, ze soucitu. Není co vypíchnout, hercům to prostě nevěřím, snad Klára Issová a její smutný oči. ()

Linsang

Když jsou vedlejší postavy filmu sympatičtější než ty hlavní, není něco v pořádku. David Kraus se na roli prince extrémně nehodí a jeho výkon nemá s dobrým herectvím nic společného. Lucie Vondráčková si v téhle pohádce také vybrala slabší chvilku. Suma sumárum, mnohem více sympatií jsem měla ke králi Maroše Kramára a odmítané nevěstě Kláry Issové. Jejich charisma naprosto přebilo veškeré dění okolo mladých. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla na vztahu těchto dvou vystavěna celá pohádka. Potěšila mě zdařilá výprava, po všech těch pohádkách z poslední doby s přeplácanými kostýmy a barokními zámky je tento středověký look pohlazením pro oči. ()

dogrose

Není to propadák, ale chybí tomu šmrnc. A toho by tahle pohádka měla mít nadmíru vzhledem k tomu, že se jedná jen o konverzačku a žádný pořádný děj, nedejbože gradaci, to nemá. Pohádku osobně nevyhledávám, ale fanoušky Lucky Vondráčkové rozhodně potěší. ()

MARLENE.DAFT

Není to špatná, vlastně ani ne pohádka, jako spíš romatický historický film. Jen to tempo je rozvláčné a trochu nuda. Přitom hlavní i vedlejší postavy (i přes zdejší kritiku) mají charisma a žádný velký průser a pseudo hraní se nekoná. Hudba mě neoslovila (až na závěrečnou písničku). Královský slib neotravuje ve filmu jen prince, ale časem i diváka, protože se v dialozích opakuje až moc často. Celá scéna z minulosti na bojišti mi přišla trochu navíc. Ale jako dvojice fungují Kramár - Issová a Vondráčková - Kraus dobře. Petr Pelzer v roli králova rádce skvělý. ()

Hombre8

Tak jsem se rozepsal, v jednu chvíli si řekl, že se mrknu i na to, co si myslí ostatní a následně co jsem napsal, to jsem smazal. Napsal to za mne už Enšpígl. ()

pelegryna

Pan Kramár ukázal že není herec zrovna jako protekční Kraus a Lucie Vondráčková..... Snad nejhorší výkon v její smíšené kariéře...Nicméně slušný scénář a linie příběhu. ()

bratr_jezek

Pohádka, ve které není záporný hrdina? Ano, i tak to jde. Bohužel nedokáže překročit průměr jiných počinů, několik trefných hlášek staršího Krause vás pobaví, ale film nad průměr nezdvihnou. ()

Udet odpad!

..pohádka ve které se ale vůbec nic neděje.. ..nudné, zdlouhavé, stále se opakující záběry, trapné dialogy, bez jiskry a bez nápadu.. ..co se mladé Vondráčkové týká tak udělá nejlíp když se ,,hraní'' příště vyhne velkým obloukem.. ()

PORTER44

Hodně slabá pohádka,příběh o jakých si zásnubách prince a princezny dvou sousedních království.Nebylo tam nic zajímavého žádná nadpřirozená postava nebo příšera ,žádné zvláštní triky,navíc některé herecké výkony byli slabota v roli krále M.Kramár vůbec neseděl,jediný kdo alespoň trochu pobavil byl J.Kraus a trochu L.Vondráčková jinak absolutně přehlédnutelná pohádka. ()

desod

Jako jak tady někdo může říci příjemná pohádka ? .... "Moudrý" král který nepozná podle zadku , xichtu a mluvy ženskou ? Bezzápletkový děj , kdy je jasné co se stane hned po představení a vykreslení všech postav ? Příjemná pohádka kdy herecký nýmand Kraus mladší exceluje v čučení do ohně a stejně excelentní herečka Vondráčková mu perfektně asistuje ? Prázdnému scénáři ovšem taky nechybí retardované náhody kdy nemocný tatík najde náhodou svého synoholku a jako moudrý muž nepřispěje v příběhu vůbec ničím ? ..... kamera která vytváří napínavý děj snímáním pár šutrů ve tmě a za umělého děště v "horském" potoku a tím vytvořit prostor pro scénáristův popis tatínek spadl do horské strže ? ..... ach booože ach booože ach boooože ........ ()

Lucy39

Díky Kramárovi, jeho herectví a sex-appealu :-) bych dala tři, ale nejde to.. pobavila mne snad jen jedna-dvě hlášky Krause seniora s chůvou a dobře se dívalo na Lucku + exteriéry... jinak žádný souboj dobra se zlem ani výrazný motiv - kromě otázky, kdo s kým nakonec vůbec půjde k oltáři.. na konci to trochu zachránila Issová s neotřelou nabídkou : Žádám tě o tvou ruku.. ale jinak tuhle pohádku fakt podruhé vidět nemusím, bohužel... ()

romulos001

Tragické dílo z dob nejhorší časů našich filmových pohádek. Herecké výkony až na Jana Krause tragické (suverénně nejhorší David Kraus, kterému zdatně svou trapností sekundovali Vondráčková a Kramár), absence příběhu (scénář by vystačil na 10 miinut i s titulky). Kamera ubohá, bez nápadu, dialogy o ničem, chybělo zlo, chybělo nadpřirozeno, zbyla jen pachuť. Jedna hvězdička za Krause a poněkud sexisticky za Issovou a Vondráčkovou, na které se prostě krásně kouká. ()

milos.bradik

Další z pohádek, které bohužel zapadají do průměru a to především vinou toho, že David Kraus opět prokázal, že není herec. Jeho otec je o třídu lepší a dodává pohádce aspoň místy humor. Lucie Vondráčková i Klára Issová zde sice nepředvedli žádné extra herecké umění, ale zato se na ně hezky dívá. Maroš Kramár a Petr Pelzer zůstali hodně dlužni. Děj pohádky mi připadal uměle natahovaný. Takže slabých 60 %. ()

Sylviiik

Krásný pohádkový příběh, kde je jediným záporákem královská pýcha a paličatost. Sice je to pohádka spíše pro dospělé, ale je to velice osvěžující dílo mezi tolika pohádkami na jedno brdo. Je tu krásná princezna, sympatický hrdý král, namachrovaný, ale fešný princ (až na ten účes ala kastrol, ale asi se to nosilo), drzá holka (naštěstí ne moc obdařená, jinak by to asi pod pánské hadry neschovala), a krásně to doplňuje sarkastický Kraus, který mě svými vtípky bavil celou dobu. A celé to provází krásná hudba a opravdu vydařené historické kostýmy. Za mě jeden z nejlepších nově natočených českých filmů vůbec. ()