Panovníci sousedních království si na bitevním poli slíbili, že se jejich rody jednou spojí. Příběh začíná po letech. Princ už dosáhl plnoletosti, a tak nastal čas, aby se oženil s dcerou krále sousední země. Dávný slib musí být naplněn! Do ženění se mu však chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmění ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna. A i ta záhy pochopí, že se k sobě s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtějí královskému slibu vzepřít. Ovdovělý král je neústupný a – byť je mu je princezna více než milá – prosbě o zrušení sňatku nemíní vyhovět. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnější král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna, o němž Bohdan často vyprávěl – věřil, že jistě bude stejně tak moudrý. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylně pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Setkání s králem, který je nakonec najde v lese, je plné napětí! Král stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častěji po králově boku, je stejně moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplněn a ti, co se milují, se budou moci vzít. (Česká televize)

Soupalka

Na rozdíl od ostatních nedokážu hodnotit méně než 4. Potěšilo mne, že konečně někdo natočil filmovou pohádku s trochu jiným a méně klasickým tématem, nešetřil na výpravě ani na dialozích a herecky se jednalo o kvalitní a uvěřitelné představení s dospělými herci, kteří nepůsobí trapně. Děti hodnotí pohádky jinak, ale dospělí se také občas na nějaké chtějí podívat a tuto pohádku ráda vidím i opakovaně. ()

Alden_Larson

Celkem nudný film. Začátek byl docela zajímavý, i když mi některé jeho části pišly stupidní, ale druhý akt byl čím dělší, tím nudnější. Ke konci už je to jen kompilace scén, kde postavy mluví o jedné věci pořád dokola. Postavy byly docela zajímavé, ale herecké výkony se mi vůbec nelíbily. Kraus a Vondráčková nebyli hrozní, ale rozhodně se mohli snažit víc. Prezentace i hudba byly fajn, ale nebyly ničím výrazné. 5/10 ()

AnnaW

Je to trochu rozpačité a trochu chudé na postavy, což tady trochu vadí, zkrátka je to celé takové až moc komorní, ale na druhou stranu to nekopíruje klasické pohádkové mustry a to se cení. Jen ten mladý princ je nějaký prkenný. ()

ZeldaZ

Díky této pohádce jsem měl krásné odpoledne. Za asi největší klad považuji absenci zbytečného dramatu. Děj plyne poměrně klidně, takže dobrý konec je sladkou a příjemnou třešničkou na dortu. ()

Lumíka odpad!

A přitom to má takový hezký název.... herci měli pořád naspěch, pořád někam jezdili a jediný kdo tam za celý film párkrát promluvil byla Lucie Vondráčková (to teda stálo za to) ()

Igis_001

Na pohádku zvláštní scénář, žádná záporná postava a hodně nepohádkový závěr. Zajímavý děj, natož pak zajímavé dialogy bychom v Královském slibu hledali marně. Tuctová záležitost, která se může s českou pohádkovou klasikou jen těžko srovnávat. A nezachrání ji ani Jan Kraus... ()

honeysuckle

Dejme tomu jedna z těch lepších filmových pohádek natočených po roce 2000. K dokonalosti tomu chybí přinejmenším komplikovanější zápletka a rozhodně lepší finále, které působí poněkud zkratkovitě. Kraus junior mi přišel v pohodě, ale ten jeho sestřih podle hrnce si vizážisté mohli odpustit. Taková neproměněná šance, ale kvůli M.Kramárovi, vtipným dialogům a glosám Krause seniora si tuhle pohádku dám vždycky ráda znovu. ()

Kozlowski8

Pohádka je prosta jakýchkoliv čar, kouzel a nadpřirozených bytostí, jako jsou draci, víly, čerti či čarodějnice. Ona to vlastně ani tak úplně pohádka není. Jedná se spíše o příběh o lásce a svobodě, o jejich naplnění a o překonávání předsudků a zažitých principů. A je to příběh docela hezký s hezkým závěrem. Velikým problémem filmu je David Kraus v hlavní roli, trochu menším, ale taky průšvihem je Lucka Vondráčková. Čest Krausovic rodiny alespoň částečně zachraňuje tatík Jan svojí vtipnou postavičkou. 60%. ()

Merenre

No, jak už tady kdosi řekl, na ty 4 to není. Ale je to dokonale a roztomile transparentní od první minuty a já nemám rád složité zápletky, protože ty jenom člověka odvádějí od postav, což je na hovno. Herecké výkony jsou kupodivu taky únosné a hlavně se to vyhýbá úchylným infantilnostem, na které si jinak české pohádky potrpí. Celkem solidní příběh s pěkným prostředím. ()

Jamalkaa

Hezká milá pohádka, krásné prostředí. Jednoduchá, oddechová a vůbec mi nevadilo, ze tam nefiguruje zadna záporná postava, spíše naopak. :-) ()

Ironhead

Pohadky, kde celej dej je "princezna" neprilis presvedcive prevlecena za kluka a nikdo si toho nevsimne (hlas, holcici tvaricka, chuze i postava) mne nejak z principu serou... prijde mi to tak straslive dementni, ze se pres to neprenesu... zvlast u pohadek, kde je ostatni vyprava a okoli brano vicemene vazne az realisticky... ()

hn253

Opět naprosto mdlé herecké výkony, škoda, příběh je moc pěkný a lokace také. Davida Krause by žádný rozumně myslící režisér obsazovat neměl, je opravdu nemožný, totéž platí o Lucii Vondráčkové. ()

Horác

V mých očích tato pohádka léty zraje jako víno. Jisté je, že Issová je tu překrásná a i té Vondráčkové to celkem sekne. Zajímavý je, jak je na filmu poznat technický pokrok. Ve chvíli, kdy píšu, je Královskému slibu teprve (už?) 15 let, ale obrazovou kvalitou se podobá Obušku z pytle ven:) A nebo to v tý televizi na tom HD kanále naschval nějak przněj:) Hlavní ale je, jak jsem z pohádky pěkně romanticky naladěn´plus pěkný holky plus prověření časem = vysoké čtyřhvězdové hodnocení. ()

Desmi

Nebylo to špatné, byť o pohádku ani tak nejde. Od začátku divák čeká, kdy Kramár Issovou konečně vohne. A jestli bude princátko nasraný třeba a vohne na just svýho panoše. Nakonec ale první, kdo chce někoho vohnout je princezna, a to panoše. Nedivím se ji. Pleky to s ní docela vyhrál. Ale zpátky k filmu. Další, koho by ráda princezna poznala hlouběji, je král, takže mu to řekne. Král ucítí mladý maso, vysere se na syna a vyslyší volání divočiny. A to je všechno. Konec filmu. Podle mě by filmu dost přidalo, kdyby tam někdo někoho fakt vohnul. ()

Scaevola

Pohádka pro mne nečekaně staví na poetice, krásné přírodě a poutavě romantické zápletce, o to víc ale zklamávají hrozivé herecké výkony, laciné provedení a dopředu odhadnutelný scénář, což je nesmírná škoda. ()

blezg

Je tu spousta maličkostí, které potěší a pobaví, v čele se špičkováním šaška a dvorní dámy. Kuš pohane! :) je za hvězdičku navíc, málem jsem umřel smíchy. Královský rybník uprostřed,napravo zámek, nalevo přes les okolo rokle statek v divočině, celkem dva kilometry čtvereční a stačí to. Ikdyž tu holčičku na louce, okolo který projeli různí nakoníchjezdci asi v deseti scénách mohli občas postavit jinam :) ()

Perunwit

Nabízím čtvero útržkovitých komentů na konto nažloutlého mástrpissu. Ten se mj chlubí nevyhnutelně smrtící kombinací profesionálních potomků - dřeváků. 1)Je Krauzík herec, nebo zpěvák? Ani jedno. 2)Kam ten Pleky jenom voči (a mozek) dal? Odpověď vídáme poslední rok v bulváru 3)Proč jsou téměř všichni herci tohoto snímku tak obdivuhodně nepohlední? 4)Proč tolik pohádkových perel prostě musí obsahovat reverzní transku? Čti: buchtu, převlečenou za koláč? ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()