Panovníci sousedních království si na bitevním poli slíbili, že se jejich rody jednou spojí. Příběh začíná po letech. Princ už dosáhl plnoletosti, a tak nastal čas, aby se oženil s dcerou krále sousední země. Dávný slib musí být naplněn! Do ženění se mu však chce pramálo. Spíše ho zajímají okolní lesy, ptáci a především volnost. Své chování nezmění ani ve chvíli, kdy přijede krásná princezna. A i ta záhy pochopí, že se k sobě s princem vůbec nehodí. Oba se proto chtějí královskému slibu vzepřít. Ovdovělý král je neústupný a – byť je mu je princezna více než milá – prosbě o zrušení sňatku nemíní vyhovět. Navíc jej opouští jej i rádce Bohdan, jenž se vrací na svou tvrz. Čím dál bezradnější král usiluje o jeho návrat, nebo alespoň o příchod jeho syna, o němž Bohdan často vyprávěl – věřil, že jistě bude stejně tak moudrý. Bohdan ovšem žádného syna nemá, má jen dceru Dinu, která přichází v přestrojení a jednoho dne s princem ze zámku uteče. V panošovi princ neomylně pozná půvabnou dívku Dinu a chce si ji vzít. Setkání s králem, který je nakonec najde v lese, je plné napětí! Král stále trvá na svém. Princezna, která se mezitím pohybovala stále častěji po králově boku, je stejně moudrá jako krásná a přichází s překvapivým řešením. Královský slib bude naplněn a ti, co se milují, se budou moci vzít. (Česká televize)

Zazie

Tohle není vůbec námět na pohádku: vážná princezna, která cítí úzkost, když se má provdat za pubertálního prince, protože zjišťuje, že je spíš na zralejší pány. Pohádky mají být především pro děti a tohle přece nemůže žádné dítě bavit! Uměla bych si to představit spíš jako historickou limonádu pro dospělé, tam by to snad dávalo větší smysl. ()

Roman.Ticka

Když vezmu v potaz srovnání s včerejší pohádkou, tak musím zvednout o stupínek hlavně kvůli hereckému osazenstvu. Ještě jsem snad neviděla, že by princesa balila víc pana krále než mladého prince a ještě jsem tolik nefandila onomu páru, aby do toho konečně praštili, seč se překrásná Klára snažila, o co víc natvrdlý štramák Kramár byl. Ostatní byli alespoň k vidění a když už pro nic, tak ze setrvačnosti a vůbec to nebylo tak špatné. ()

honajz

Opět - zajímavé exteriéry, ale samotné téma je hodně slabé, aby utáhlo celý film. Asi je divákům velmi brzy jasné, jak jsou karty rozdány, a když se pak postavy chovají jako tupí a slepci, už to bolí. (Čekat 80 minut, než někomu docvakne něco evidentního, to je fakt moc.) David Kraus dokazuje, že na hraní nemá, prostě nemá buňky, Lucka a Klára hrají svůj standard, stejně jako Maroš Kramár. A protože chybí jakékoliv ozvláštnění navíc, je film při své stopáži ubíjející, bohužel. A ta závěrečná moderní písnička, to bylo co? ()

Tommassi3

"Co to děláš ??" - "Tvůj syn přeci nepojede do zámku v sukních !!" - "Ty a do zámku ?? To se tam raději dobelhám o berlích !!" ;) ()

Lama.Lama

To není pohádka ale O.o ... No v každém případě - herecký výkon Davida Krause byl vážně zarážející, to se nedalo. ()

Kryton

Pohádky se u nás po roce 1989 propadly co se týče kvality. Najdu tak sotva 3 pohádky co by do tedka obstály. ()

Sandiego

Určitě jedna z lepších pohádek, jež po revoluci vznikly. Zcela mě uchvátila její baladická atmosféra, jež mi vtomto žánru dlouho chyběla. Ani herci tu nehrají špatně, takže dohromady docela slušný nadprůměr. ()

UncleG

Několik základních poznatků ke královskému slibu: 1) Kraus je poleno. A to tak neskutečný poleno, že ho museli v postprodukci předabovat, aby zmírnili míru jeho polenovitosti aspoň na polovic. Průměrný bavlan z kamenolomu Horní Jarošov by obstaral možná přijatelnější divácký zážitek. Balvan se aspoň "nesnaží". 2) Kraus nezvládá jízdu na koni. Takže si užijeme zábavné exempore, v němž skupina jezdců uhání krajinou a za nimi povlává Davídek na mocném oři, jež si běží, kam se mu zachce. 3) Kraus neumí šermovat 4) Výrazně pozitivním zážitkem je font ukradený z Diabla dvojky, který mi alespoň nostalgicky připomněl mnohačetné Baalruny. "A nevypadne mi ta Buriza a nevypadne...!" Ehm... No, na jeden film dost málo... ()

blackrain

Pohádka? Ne, romantický příběh zasazen do středověku. Nic víc. Ani atraktivní herecké obsazení v tomto případě nezmůže všechno. ()

kaylin

Není to žádná skvělá pohádka, ale ten příběh, i když není na první pohled originální, je na pohádku docela dobrý a také celkem dospělý. I díky vybraným hercům je "Královský slib" dostatečně zajímavý a myslím, že diváka neurazí, že se na to koukal. Nepadne z toho na zadek, ale snese to docela dobře. ()

Mairiel

Zauvažovala jsem, která z českých rádoby-středověkých pohádek vyrobených v posledních deseti letech mi nejvíce utkvěla v paměti a vyšla z toho tahle. Možná proto, že to vlastně není pohádka. ()

kajas

Na této "pohádce" (o žánru by se dalo trochu pochybovat) jsem byla jako malá holčička v kině a nadšená jsem vůbec nebyla, protože mi zkrátka přišlo hrozně zvláštní, že si princezna za muže nevybere prince, ale jeho královského otce. Dnes už mi tento zvrat vůbec divný nepřijde, protože Kramár byl vážně fešák :). Musím také pochválit hudbu. Menší děti se ale u "Královského slibu" určitě bavit nebudou. ()

Vědma

Tak každá trochu soudná princezna by dala přednost Maroši Kramárovi před Davidem Krausem ( i když mě teda osobně David vůbec v ničem nevadí - kromě toho, že doopravdy není herec) ()

kinderman

Pohádka s neuvěřitelně slabou zápletkou, nemohoucím režisérem a herci, z nichž každý hraje, jako by byl v úplně jiném filmu. ()

rakovnik

Romantický film v dobových kostýmech, kde místo rytířských soubojů se jen povídá a povídá. Místo dramatického závěrečného souboje se koná závěrečný nedramatický hovor. Až na Josefa Somra a Gabrielu Wilhelmovou mi byly všechny postavy nesympatické. ()

vydumnica

Tuto rozpravku som pozerala kvoli Lucke Vondrackovej. Dalo sa to pozerat, hoci miestami som sa trosku nudila, bolo tam vela zbytocnych scen - ako spomienky na boj, lekcie sermovania ci hodiny studia. Ak by sa to skratilo, malo by to mozno vacsi uspech...no a privela alkoholu na rozpravku. Nepritomnost zla a negativnych postav mi vobec nevadila, prave naopak v niektorych rozpravkach je toho zla a magie az vela. Postava princa ma nezaujala, nebol to ziaden "princ charming" a dvorna dama so sasom tam dostali az privela priestoru, celkom nadbytocne postavy, hlavne postava J.Krausa mi tam vadila. Lucka bola zlata, take dievcatko, ona ma aj taky rozpravkovy nezny hlasok, len bolo vidiet, ze konce vlasov ma zafarbene - posobilo to trochu moderne na rozpravku, len taka malickost...a ten zaver mohol byt dlhsi, teda ak happy end v rozpravke, tak mala byt aj svadba, chyba to tam.Take slabsie tri hviezdicky. ()

cariada

Spíš průměrná pohádka ,které hodně ublížilo hodně ponuré prostředí a hlavně to celý působí jako ,když je to tv zpracování. Až moc křečovitě působí zasazení humoru v podobě J. Krause. (někdy sem se taky zasmál) Pohádka se prostě točí jinak. ()

zette

Natoceno to neni zle, ale ta silena nuda..., to je konec. Neverim, ze nejake dite vydrzi tuto "pohadku" sledovat do konce. Asi s tim tvurci pocitali a zaver udelali celkem perverzni, kdy se kral zamiluje do princezny, ktera by mu mohla delat dceru. David Kraus naprosto tragicky, naopak jeho fotr ztvarnil nejlepsi postavu, skoda, ze nedostal vice prostoru... ()