Reklama

Reklama

Smrtonosná past 2

  • USA Die Hard 2 (více)
Trailer

Policista John McClane čeká na letišti ve Washingtonu, až přiletí jeho žena. Ve stejnou dobu je v jiné zemi za přísných bezpečnostních opatření do letadla naložen svržený diktátor generál Esperanza, který má být předán k soudu do USA. Nedaleko washingtonského letiště přijedou ke starému kostelu ozbrojení muži, zabijí správce a vysílačkou dají někomu zprávu, že vše probíhá podle plánu. V letištní hale se pohybuje několik mužů jednajících podle stejného plánu. Dvou z nich si všimne John a začne je sledovat až do zázemí pro personál. Když po nich chce doklady, dojde k přestřelce, při které John jednoho z mužů zabije. Když pronásleduje druhého, je zatčen letištní policií a muž uprchne. Přidá se ke zbytku skupiny, kterou vede plukovník Stuart a která si základnu vybudovala ve starém kostele... John jde za kapitánem letištní policie, aby pořádně místo činu vyšetřili, ale ten si je jistý, že jen někdo kradl kufry, a případem se odmítá zabývat. John si provizorně sejme otisky mrtvého muže a pošle je faxem Alu Powellovi, aby mu je prověřil. Powell zjistí, že muž je podle záznamů mrtvý už dva roky a pravděpodobně se jedná o žoldáka. John předpokládá, že má něco společného s příletem Esperanzy, největšího drogového obchodníka...  Venku se zatím strhne silná bouřka, hlavní letiště je uzavřeno a letadla čekají na přistání. Stuart se svými muži zřídili v kostele řídící letové centrum, odpojí celou řídící věž a zhasnou všechny přistávací dráhy. Pak Stuart zavolá řídící věž a oznámí jim, že když nechají Esperanzovo letadlo přistát dle jeho pokynů a dají mu letadlo s plnou nádrží, odletí a vrátí jim řízení letiště. Technik Barnes přijde na způsob, jak lze zprovoznit komunikaci na letišti z nového terminálu ve výstavbě, a spolu se zásahovou jednotkou se tam vydává. I tam však čekají teroristé a celou jednotku postřílí. Barnese zachrání John McClane, který se zde objeví. Uvědomí si, že vše byla jen návnada k odvedení pozornosti a k tomu, aby letiště obětovalo své nejlepší muže. Stuart zavolá velení řídící věže a oznámí jim, že svým pokusem o obnovení komunikace nedodrželi jeho podmínky. Jako trest nechá spadnout jedno letadlo tak, že mu překalibruje výšku, kterou ukazují pilotovi přístroje. John se pokusí letadlo varovat světlicemi, ale marně... Vláda posílá na letiště speciální protiteroristickou jednotku vedenou majorem Grantem. Barnes dostane nápad, že by mohli ke komunikaci s letadly využít navigačních majáků a teroristé to nezjistí. Opravdu se to povede, a tak o situaci na letišti mohou informovat všechny piloty. V letadle, ve kterém je McClaneova manželka je ale ambiciózní reportér Thornburg, který frekvenci odposlouchává také a chce to pro sebe využít... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (738)

Ainy 

všechny recenze uživatele

Jak je možné, že se v každém, v každičkém díle najde nějaký uniformovaný pablb, který zavírá oči a arogantně odkazuje hlavního hrdinu do patřičných těch ... mezí? Copak v řídích funkcích na povolaných místech fungují hlavně lidé s klapkami na očích, které si sundají těsně před závěrečnými titulky? Člověk se u každého zhlédnutí musí vždycky tááák rozčílit ... A taky mohli na Brjůse použít kvalitnější kečup s vyšším procentuálním podílem rajčat a ne to zředěné, světle červené cosi. Jinak samozřejmě považuji celou akční sérii o neohroženém policistovi Johnu McClanovi za kultovní a nestárnoucí zábavu. ;-) ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Devadesátkově ukázkový příklad věrné žánrovky, která pod zajetá schémata přikládá novým střelným prachem. Ať už samotnými narážkami na nové technologie a zastaralost McClaneových postupů, tak i přímým střetáváním staré školy (zastupované jednak McClanem uvnitř dění, jednak akčním drajvem osmdesátek na povrchu) s těmito novými vzorci (složitá hackerská hrozba - sebereflexní pomrkávání a vzdávání holdu předchůdci). Vyprávění je perfektně strukturované do několika málo obměňujících se prostorových bloků, takže dojem ze soudržné jedničky se daří zachovat, akční scény jsou tentokráte veskrze zábavné (až na pár poměrně překvapivých výjimek), rozvíjení záporáckých motivů dává smysl a boží Willis hláškuje jako o život. Zlatá devadesátá ve špičkovém, jen lehounce oprýskaném balení. Harlin uměl. 90% ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Na vánoce dostávají lidé na celé planetě dárečky, zpívají koledy a zcela se odávají vánoční pohodě, všichni, až na jednoho, na Johna McClana, ten pravidelně na štědrý den dostává teroristy, zpívá Jupijajej motherfucker a zcela se odává zabíjení a destrukci. John McClane se tentokrát rozhodl uspořádat svou alternativní christmas party na letišti Los v Angeles, koledovat si k McClanovi tentokrát přišli elitně vycvičení zabijáci v čele s Francem Nerem a jelikož byl mistr McClane vánočně naladěn, vykoledovali si vskutku mnoho dárků, rampouchem do oka, hod člověka do trysky letadla, prostě McClane zcela podlehnul té krásné vánoční atmosféře, plné rodinného štěstí, lásky a vůni cukroví a že musí po skončení McClanovi christmas party stavět nové letiště o to přece nejde, hlavně že si pan McClane užil šťastný a veselý a my s ním. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele

Akční poetika jde Harlinovi naprosto fantasticky a výsledný efekt je výborný. Není se ani čemu divit, neboť nad Die Hard 2 se podepsala samá esa. Režie Harlin, střih Baird, kamera Wood a soupiska herců je rovněž solidně zvučná. Akce samozřejmě bravurní a krví se skutečně nešetří. Scénáristicky rozmáchlejší a mnohem méně předvídatelné, oproti tomu sem tam je to už doslova akční exhibice. Letiště je atraktivní prostředí a pokud se k tomu připočtou ještě profesionální žoldáci, mariňáci, drogový baron a držkatý kapitán letištní policie, máme zápletku hned pro tři filmy dohromady. McLane je stejný frajer jako v Nakatomi a opět cedí jednu drsnou hlášku za druhou. Takto má vypadat zlatá akční pecka 90. let. ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Správný akční film, který si nehraje na to, že je něco jiného než střílečka. Na svůj žánr má však dost dobrých a novátorských nápadů. I dvojka „Pasti“ se snaží působit jakoby realisticky a tam kde realita pokulhává je naštěstí umně zaplácnuta humornými glosami. Renny Harlin musel v době vzniku působit jako nadějný, talentovaný režisér, s odstupem času však bohužel upadl do blátivého průměru. Za skvělou volbu považuji obsazení role generála Francem Nerem, jehož charisma filmu pomohlo bavit i ve chvíli klidu. ()

Galerie (48)

Zajímavosti (55)

  • Generál Ramon Esperanza v podání Franca Nera je bývalým samozvaným diktátorem ve fiktivní latinskoamerické republice Valverde, tedy té samé, kde stejnou roli zastával i Dan Hedaya jako generál Arius v klasice Komando. (Divočák)
  • Překlad ruského názvu pro sérii Smrtonosná past je "Tvrdý oříšek". (Kulmon)
  • John McClain (Bruce Willis) vysvětluje kapitánu Lorenzovi (Dennis Franz), že na něj terorista vytáhl německou porcelánovou pistoli Glock 7, která není vidět na detektoru. To jsou čtyři chyby v jedné větě: 1.Glock 7 neexistuje, 2. Glock je rakouská firma a zbraně se vyrábějí v Rakousku, 3. Není porcelánová, ale poloplastová (závěr z oceli, tělo zbraně z plastu), 4. Na detektoru i rentgenu je k poznání. (JohnSmith)

Reklama

Reklama