Mladičký a mimořádně talentovaný závodník Jimmy Bly (Kip Pardue) jen těžko odolává tlaku, který s sebou nese oslnivá kariéra nového favorita velkých cen. Majitel závodního týmu (Burt Reynolds) proto povolává zpět do kokpitu zkušeného Joea Tanta (Sylvester Stallone), který má být mladému kolegovi oporou, krýt mu na okruhu záda a dovést ho k titulu mistra světa. Jejich hlavním soupeřem je šampión Beau Brandenburg (Til Schweiger). Jimmy Bly mu nebezpečně šlape na paty a navíc začal chodit s jeho bývalou dívkou. S Tantem má Brandenburg nevyřízené účty v podobě dávné nehody. Film se natáčel osm měsíců na devíti velkých cenách v pěti zemích světa. Kromě pohnutých osudů hrdinů a dramatických situací na závodních okruzích nabízí i jedinečné záběry z pohledu pilota, řítícího se cílovou rovinkou rychlostí 380 km/h. (oficiální text distributora)

jefff

Neskutečná blbost a ke všemu do role se nehodící Stallone. V jeho filmografii je dost špatných filmů, ale tento patří opravdu až na úplný spodek. ()

mikulem

Sledovat film o formulích, kde žádný záběr na vůz není delší než zlomek vteřiny, je pro automobilového fanouška utrpení. O efektních počítačových haváriích nemluvě. Jedinou hvězdičku dávám za honičku v ulicích města - naprosto nesmyslná, ale jediná trochu nápaditá scéna. Nic jiného nestojí za to vidět. ()

spikey1

Sly si zkusil film po vzoru McQueena zkouší film z prostředí závodů s auty, nejvíc mě na tom baví že si ukradl postavu Schumachera:) a vtělil jí do rudého němce:D ()

jenik71

Nebudu hodnotit film jako takový. Ty tři hvězdičky jsou jsou jen a jen za celkem atraktivní a nevšední záběry ze samotných závodů. Takové při TV přenosech asi jen tak neuvidíte. Honička dvou formulí v ulicích Chicaga je sice efektní, ale naprosto zbytečná a dost debilní. ()

Čtec

No... jako prča dobrý, ale se skutečnýma formulema to nemá nic společnýho... Tak například - Stallonemu by se těžko vešly svaly do kokpitu... ()

Raccoon.city

Moja obľúbená téma ale tie scény, havárie a preteky v meste vyzerali úplne prehnane.Keby tak havarovali formule ako je ukázané vo filme tak sú všetci piloti mŕtvi. A jazdenie v meste pripomínalo skôr počítačovú hru ako realitu. ()

vanderbart

Špatný, moc špatný... Nelíbila se mi ani kamera, scénář děs a nejvíc člověka dorazí (hned po honičce městem) samotný "dramatický" závěr... ()

lskala

Sylvester Stallone se pokusil o návrat mezi filmové velikány, ale to se mu zde rozhodně nepovedlo. Mnohem, mnohem líp se mu to povedlo s Rambem 4. 35% - 2** ()

Cejny

Závody aut, to já můžu. Ty záběry z formule řítící se téměř 300km rychlostí, to je něco pro mě. Příběh je samozřejmě o ničem a předvídatelný už od samého začátku, ale přesto dávám za 3. ()

sedm.1

Myslím, že až zbytečně příliš podhodnocený snímek. Filmů ze světa Formulí příliš není a nikdo této podívané nemůže minimálně upřít skvěle natočené samotné závody formulí, které jsou zpracované opravdu efektně a dynamicky, zároveň ale i přehledně a najde se u i spousta pasáží, s různými neotřelými kamerovými vychytávkami, které dělají závody pak ještě intenzivnějšími a zábavnějšími a vyvolávající působivé pocity napětí a očekávání. Zápletka je pak tedy sice velmi nenáročná a vážně dost neoriginální, nicméně zároveň není ani nudná a jako výplň mezi jednotlivými závody funguje pohodově, trocha dramatu, trocha romantiky, nic ale co by ublížilo. Atmosféra je pak tedy krapet slabší, ta se tvůrcům příliš zachytit nepovedla, nicméně má zásadní výtka směřuje spíš k minimálně dvěma scénám, které byli neuvěřitelným způsobem nesoudné a patřící tak maximálně do nějaké přitroublé parodie, a to honička formulí po městě a závěrečné vyprošťování jednoho z řidičů, to jsem jako fakt nekousal, to si měli tvůrci vážně odpustit, neboť tím celý film strašně shazují, a i když těch naivností je tam daleko více, tak tohle bylo jako už hodně přes čáru tolerantnosti. Co se ovšem obsazení týče, tak v tomto ohledu nemám Formuli! vůbec co vyčítat, Stallone a Schweiger borci, Pardue sympaťák, Gershon a Warren zatraceně sexy, a tak snad jen ten Reynolds mě znovu svým otřesným herectvím přesvědčil, že patří mezi ty absolutně nejhorší herce nejen Hollywoodu. Já si ale jinak zkrátka Formule! upřímně užil, jako záživná podívaná funguje bez diskuzí a musím zopakovat, za mě zbytečně nedoceněný snímek. ()

Kanibal

Tohle je čiré zoufalství. Legrační figurky říkají legrační věty, jezdí v legračních papundeklových formulích, které se často po srážkách mění v očividné 3D modely, které létají vzduchem. Film plný klišé (auto zrychluje při souběžné jízdě s jiným tak, že pilot podřadí!) nepotěší nikoho - fanouška aut pro svou naivní a laickou ňoumovitost, fanouška filmu pro svou imbecilitu. Jaj! ()

misstake odpad!

Záběr na formule, záběr na tvrďáky, záběr na kočky. Nevím, jestli kromě těchto tří bodů šlo Slymu s Rennym ještě o něco jiného, ale já jsem to nevydržel sledovat. ()

MARTIN*I

Celkem zajímavý film... Docela vtipný :-)))) Ale asi to neni záměr... Líbí se mi jak to Stallone prožívá :-) To je paráda!! ()

chef

C-éčkovosť z tohoto počinu priam srší a zabával som sa akurát na úžasných efektoch zo štúdia Stupid and Son. ()

Rudinsky

Rambo sa obuvákom narval do monopostu formule a rád by bol stále cool, mentor a survivor, ale akosi sa mu to nedarí. Pretekárske auto nie je zbraň, ale Sly by s ním rád robil podobné kúsky (zber mincí, formule v ulciach...Ešte tak zaspomínať na Cliffa a dať si poriadny hard terrain v offroadovej "Ef jednotke", a bolo by z toho guilty pleasure 21 storočia). Ešteže teraz môžem smelo spomenúť jeho vlastný revival v podobe tučných akčných nádielok plných andropauzy a reinkarnácií, ktoré do nás láduje v súčasnosti. PS: Veľmi by ma zaujímalo, či to, že sa Stallone NARVAL do tej formulky nie je vizálny efekt, pretože je podľa mňa ťahší, ako ten stroj. Sranda na druhú. A ešte by som to vylepšil, do konkurencie Tanta by som dal reálneho Shumachera(Schweiger ho bezpochyby cituje), a keby prehral, bol by to ďalší vizuálny efekt. To už by som ale dával 5:DDD ()

iXtr3m3

Promo videoklip a Slyov dlhoročný sen. Sly ako starý skúsený borec, Kip Pardue ako mladá genetická sila, charizmatický protivník Schweiger, ktorý ani protivník vlastne nie je. Toto sa mi páčilo. Bolo to efektné, najmä jazda v meste, bolo to dramatické (záchrana spolujazdca), bolo to emotívne Sly vs. Kip vs. Til vs. Gina. Oplatilo sa počkať a Slyovi sa tiež oplatilo splniť si tento sen. ()