Atomic Blonde: Bez lítosti

• USA Atomic Blonde (více)

Agentka MI6 Lorraine Broughton (Charlize Theron) je vyslána během studené války do Berlína, aby vyšetřila vraždu kolegy. (Vertical Entertainment)

chelseaman22

Již samotný úvod poukázal na to, že ve filmu nebude tuctová jen vana naplněná ledem za účelem koupele. Vizuál Berlína je perfektní, ale jinak se film neodlišuje od svých souputníků, ergo film již ze zásady nemůže uspět. Možná, kdyby ČÁRLÍ byla celý film nahá, tak by hodnocení místních uživatelů bylo lepší. 64% ()

Cedr

Stylová a zábavné. Chybí tomu trvanlivá dávka něčeho navíc, ale jako povrchní komiks/akce to zabaví na jedničku. Největším kladem je samozřejmě komiksově cool dobové prostředí Berlína. 7/10 ()

Motinski

John Wick v ženskom prevedení. Akčné scény a retro atmosféra super. Príbeh ale tuctový, zbytočne prekombinovaný, a to až tak že som občas nevedel kto je kto. Chýbal väčší dôraz na zápletku, finálnu pointu a vedľajšie postavy. Dva dni po pozretí zabudnete že ste film videli a jedine načo si spomeniete je Charlize Theron a Sofia Boutella pri spoločných scénach. ()

Johnny.ARN

Taká zaujímavosť, ktorej strašne trvá, kým sa do nej dostanete, ale pri závere sa budete len priblblo usmievať a všetko krásne docvakne a zapadne. Bojové sekvencie dobré, krvi ako z prasaťa, kostýmy a hudba tiež. Lokácie a obsadenie vrámci možností. Niečo medzi Bondom a Wickom, ale nie so zámerom parodovať spy filmy ako to urobili Kingsmani. Vedel by som si predstaviť dvojku, možno trochu viac dynamickejšiu. Zatial 4 z 5 ( Kino Dukla Svidník ) ()

ivan_drago

...možná zbytečně překombinované, leckdy jsem se v tom schématu "já přechčiju tebe..." " jo aha... ty jsi už přechcal sám sebe nadvakrát..." ztrácel, ale navzdory tomu se jedná o přestylizovanou zábavu, která si z doby studené války bere jen co potřebuje a tomu dává vyniiknout... Film si je vědom sám sebe a naštěští se nebere nikterak vážně... ()

Mrkvič

Sice má Atomic Blond všechno možné, co by měl hit současné kinematografie, ale mě se to nedotklo. Vizuální stylizace parádní, ale Charlize zde pro mě nemá žádné charisma. Okolo spousta skvělých herců, ale jejich osudy mi byly ukradené. Normálně bych řekl, že jsem přehlcen filmy, ale tohle byl kousek, který jsem si pustil po týdnu bez filmů. Ale někomu se film asi líbit může, a to hodně. ()

viperDavid

Úplně super hudba i akční scény. Sem tam byli chybičky, ale to nevadilo. Film se mi jako celek líbil a Charlize Theron je neuvěřitelná baba. Jako fakt MCBP ()

mickyreed

Těsně po zhlídnutí sem zvažoval 3 hvězdy za ten překvapivej konec. Ale po konstatování, že jde zatím o moje letošní největší zklamání zůstanu u těch dvou, který sem měl v hlavě po celou dobu filmu. Je to celkem slátanina. V první půlhodině si řekneš - jo dvojí agent je Percival, pak se to zakecá dlouhým nudným příběhem, aby se to připomnělo na konci a pak hned druhej konec, co se snaží vyumělkovaně převrátit celej film na ruby ... celkem nic novýho ()

elanius

(163/2017) / Ultra štýlová záležitosť s jednou podarenou akčnou scénou. Inak neviem čím chcel Leitch zaujať, hrá sa tu ťažko na istotu a to sa týka aj príbehu aj postáv. V podstate ma z letargie už stokrát videného občas vytrhla len 80-tková hudba čo by asi nemala byť hlavná prednosť filmu. (4/10) ()

Phietros

Theron v roli agentky, ktera je vyslana do Berlina, aby nasla listinu ukrytou v hodinkach mrtveho agenta. Od vyslechu je jasne, ze tu nekdo nehraje fer a McAvoy byl jasnej, ale nekdo je tu doube spion! Lorraine neni neznicitelna a pekne to tu schyta, navic role usita na miru pro Charlize, ktera si da i pekne lesbicke cislo se sexy Sofii z mumie. Skoda ze nebylo vice akcnich pasazi, film mel naslapnuto vysoko, ale nepomohl mu ani skvely soundtrack, 80.kova doba, ani hvezdne obsazeni s famozni Theron! Nici ho vlastne o neco drive natoceny John Wick! Lehce pod 4* takze za 65% ()

hroubek

David Leitch to má v ruce. Atomic Blonde stojí na několika málo věcech: perfektní akční scény, parádní Charlize Theron a velmi dobrá atmosféra Berlína a v neposlední řadě uvědomělá režie Davida Leitcha. Leitch si je moc dobře vědom svých limitů a taky se jím vyhýbá, jak to jen jde. Největším jeho nedostatkem je práce s vyprávěním, které zde moc dobře nefunguje, protože je až zbytečně překombinované. Naštěstí to co Leitch ztrácí na vyprávění, tak to dohání akčními scény, které mají skvělou choreografii, nenudí, jsou okázale, odvážné a je z nich cítit velká fyzičnost, realističnost a bolest. A díky tomu faktoru, o to více fandíte hlavní hrdince, i přestože víte, že to přežije. Hodně moc se mi líbila stylizace Berlína a jeho vizuálního pojetí, práce s kamerou, s hudbou a v neposlední řadě výběr písní. Charlize Theron je alfou a omegou snímku, a je prostě parádní, sexy a hlavně drsná. James McAvoy si to hrozně dává a krade si spoustu scén pro sebe a je tady velmi dobrý. John Goodman, Toby Jones a Eddie Marsan jsou hodně fajn a svoje si s přehledem odehrají. Sofia Boutella je opět nehorázně sexy a její scény s Charlize jsou super, ale po herecké stránce, trochu zaostává za kolegy. Jak už jsem psal, akční scény jsou perfektní a to ať už jde o bitku v bytě, v kině, automobilovou honičku, nebo souboj na schodišti. Škoda jen toho zmateného vyprávění a několika desítek postav, u kterých nejsou známi motivace. Atomic Blonde: Bez lítosti je parádní akční film, s parádní ženskou hrdinkou. ()

Steny94

Atomic Blonde bol bez pochýb jeden z mojích najočakávanejších filmov tohto leta, ak nie celého roku. Štýlové trailery do štipky napraskané peckovými, akčnými zábermi totižto latku nastavili naozaj vysoko. Narozdiel od rôznych iných projektov, od ktorých očakávam veľa a nakoniec odchádzam z kina sklamaný, táto atomická blondínka uspokojila moje očakávania na 100%. Nech si každý píše o scenári, či príbehu čo chce, ja som bol nadšený. Uznávam, že aj napriek jednoduchosti príbehu (čo mi v danom žánri vyhovovalo), niekedy nebolo dobre jasné kto je vlastne s kým a kto podráža koho, no nemyslím si, že to bolo až natoľko neprehľadné, že by niekto film nedokázal pochopiť...Načo ale toľko trepem o jednoduchej zápletke fakt neviem, keďže korunou tohto filmu je niečo úplne iné. Je ňou samozrejme akcia. Jej vrcholom je epická schodová scéna na jednu klapku, no aj okrem tejto ospevovanej scény nájdete vo filme množstvo skvele natočených akčných záberov s fantastickou choreografiou. Charlize Theron tréning fakt nepodcenila a drela na plno. To je na výslednom produkte fakt vidieť. Charlize je bez pochýb alfou a omegou filmu a rola Lorraine sa snáď stane jednou z najikonickejších v jej kariére. Pochváliť treba aj ostatných členov obsadenia. James McAvoy si skrátka vie vyberať svoje projekty a v posledných rokoch ma v každej jeho úlohe baví viac a viac. Rovnako ma bavila aj nádherná Sofia Boutella, ktorej by podľa mňa mali v Hollywoode ponúkať jednu veľkú rolu za druhou. Táto žena má rovnako ako aj Charlize neuveriteľnú charismu. Režisér David Leitch sa skrátka spojil s šikovnými ľuďmi a so svojím sólo debutom sa naozaj pohral. Je to cítiť na nápaditých záberoch, či už len osvietením filmu, ktorému prevažne panujú neónové farby. Rovnakou peckou je aj soundtrack filmu plný hitov 80.rokov, ktorý často scény graduje a zdokonaluje. Proste všetko čo malo vo filme fungovať pre mňa naozaj fungovalo a teda o Atomic Blonde nemôžem povedať krivého slova. ()

Brain-D

Skvělá akční stylovka ve stylu Jasona Bourna nebo Johna Wicka. Příběh zbytečně nadmíru propletený, který malinko kazí tu přímočarou oddychovou akci. ()

bizz_mjc

Přemýšlím, za co dávám ty tři hvězdy. Za sexy looky hrdinek? Za ten dlouhej fight na konci? V každým případě produkce se v exteriérech snaží každým coulem navodit dojem devadesátek, což je někdy až přes míru, ale film dost postrádá něco osobně poutavého. Jsou tu fajn úseky, ne že ne, ale celkově tahle špiónská odysea s agentem v sukních oproti konkurenčním filmům nabízí primárně dobrý rozpočet a spoustu viděného. ()

JohnSmith

Pro mě poněkud zklamání. První polovina filmu se neskutečně vleče. Pak už to začíná být živější, ale není to nic extra. Zápletka je možná trochu překombinovaná, ale hlavně děravá. A herci? Theron je prostě akční hrdinka jak má být a nikdo nečekal, že by krom akce v tomhle filmu něco předvedla. Nejhorší je, že film měl nadupaný trailer, ve kterém bylo vlastně všechno, takže film neměl jak překvapit. Plusem jsou samozřejmě akční scény, kterých není mnoho, ale jsou skvěle natočené a pak výprava. Berlín konce 80. let se spoustou Trabantů, Wartburgů,Žigulíků a Škodovek. ()

VanTom

Skvělá Charlize Theron se probíjí retrospektivními deseti dny špiónského komplotu, jemuž jeho ambicióznost obsáhnout společenskou náladu pádu berlínské zdi, překombinovanost a snad 3 twistové konce podtrhávají nohy. Z přímočaré komiksové "bondovky" tak činí sice stylového a s gustem i perfektní "socialistickou" výpravou natočeného, ale přeci jen vrávorajícího astmatika, jehož do výšin nakopne pouze famózní fyzická rvačka plus automobilová honička na zdánlivě jeden cca 13minutový záběr. ()

Trustme

Průměrný film s referenční ukázkou kaskadérského mistrovství v režii kaskadéra. Magické využití Pádu Berlína pro hru tří velmocí s ženským elementem, který eliminuje element mužský. Dobová hudba do rytmu, včetně mé milované Behind The Wheel od Depeche Mode. A Sofia Boutella. ()

Danny F.

Trochu odvážné. Velice akční a přitažené za vlasy. Ono je dost podivné, když je několikrát pobodaný chlap stále při síle a bojuje bez mrknutí oka, nebo křehká ženština tvrdě zbita mohutnými a silnými chlapi pořád stojí na nohou. Film je dobrý, tempo sedí, ale je celý takový suchý. 70% ()

Druhý Old Guard nabírá posily

Druhý Old Guard nabírá posily

11.06.2022

Dvojka Atomic Blond je na cestě

Dvojka Atomic Blond je na cestě

12.07.2020

Herečka Charlize Theron, jejíž novinka Old Guard: Nesmiřitelní tento víkend dorazila na Netflix, potvrdila zprávy, že pokračování k jejímu akčnímu hitu Atomic Blond je na cestě. Herečka se měla… (více)

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

Na Filmovém víkendu ČSFD rozdáme 1000 plakátů!

01.08.2017