Robot-monstrum

(festivalový název)
  • Česko Robotí příšera (neoficiální název) (více)

Mimozemšťan, vyzerajúci ako gorila s potápačskou helmu na hlave, mal za úlohu zlikvidovať všetko ľudstvo na Zemi. Svoje poslanie ale nenaplnil - 6 ľudí sa zachránilo. Jeho momentálnou úlohou je preto zamerať sa na nich a doviesť svoju misiu do konca. (POMO)

paascha

uf, já to taky viděl:-)) Nemůžu se rozhodnout, na kterou stranu se přiklonit, jestli odpad nebo *****, tak radši nehodnotím. ()

lamps

Anebo odpad, nemůžu se vlastně rozhodnout - každopádně až po této fascinující zkušenosti mi konečně docvaklo, co všechno může ve světě filmu znamenat pojem 'kultovní'. A mimozemský dobyvatel v gorilí masce a s helmou z výprodeje, co lusknutím prstu přemůže armády všech národů, ale všude si to štráduje pěšky a evidentně se u toho potí jako nerd na prvním rande, to je kult přímo vesmírných rozměrů. Bavil jsem celou dobu až do grandiózního finále. ()

Paldini odpad!

Nejhorší na tom je, že režisér nejspíše věděl jakou to natočil sračku, a tak se z ní alespoň pokusil vybruslit opravdu zdrcující pointou, která měla nejspíše všechno zachránit. Možná za pravěké ještěry, kteří byli nejspíše ukradeni z nějakého jiného filmu, bych dal tak čtvrt hvězdičky. Takže 2,5 %. ()

hippyman odpad!

jedná se o a) hodinovou lekci angličtiny pro začátečníky; b) instruktážní video pro studenty herectví/režie/scénáristiky/..., jak se to NEMÁ dělat; c) imbecilního předchůdce Starwars či Planety opic...? tohle už prostě nebylo ani k smíchu... odpad! ()

Vančura

Neuvěřitelný bizar, který však překvapivě není tak blbý, jak by se mohlo zdát z reakcí ostatních. Zrovna u tohoto filmu tak platí více než kdy jindy, že nejlepší je udělat si názor sám a nedat se strhnout pověstí, která film provází. Ó jistě, možnost vidět jeden z údajně nejhorších filmů všech dob samozřejmě naláká a ze studijních důvodů jsem si ji nemohl nechat ujít, ale stejně - podle mě je to jen nafouklá bublina. Za sebe mohu říci, že jsem se při sledování hodně bavil, což pro mě byla velká úleva. Ten film je "jenom" überzlý, trapný, naivní, debilní a všechno ostatní, ale není ani v nejmenším nudný - díkybohu za to, protože zrovna nudy jsem se dost obával. Sledovat tuhle pakárnu je vážně prdel, protože je to tak špatný, až je to dobrý. A když si vezmete dobu vzniku v éře studené války, minimální rozpočet a skutečnost, že - SPOILER ALERT! - je to celé jen snová fantazie malého kluka, odrostlého pravděpodobně na brakové četbě, tak ten film najednou dostává úplně nové rozměry. Protože z pohledu toho malého kluka celý ten šílený děj obsahuje přesně to, co patří ke správnému dobrodružnému sci-fi příběhu, tak jak by ho chtěl prožít každý malý kluk vychovaný pokleslou četbou pro americké teenagery (u nás plnily obdobnou roli tzv. rodokapsy), a vysmívat se tak příběhu možná vůbec není na místě. Něco jiného je samozřejmě šílené technické zpracování, děsivě trapné dialogy, toporné herecké výkony a směšná dramatická hudba, ale jako celek mi přijde adekvátní ohodnotit tento film 3 hvězdami, tak trochu natruc tomu převažujícímu buď-anebo hodnocení, kdy většina lidí hodnotí buď odpadem (který mám vyhrazen pro vzácné případy extrémně špatných filmů, jaké točí třeba Troška), nebo 5 hvězdičkami (které mám vyhrazeny pro nejlepší filmové počiny historie, jaké točil Antonioni, Kubrick, Fellini, Hitchcock, ad.) - dát tomuto filmu 5 hvězd nebo odpad je podle mě dost nefér vůči filmům, které si taková krajní hodnocení zaslouží stokrát víc. ()

pornogrind

Pro milovníky pokleslé zábavy kdy i filmy Eda Wooda jsou vedle toho veledíla by to měla být povinnost. Pro někoho jasnej odpad pro druhé 5hvězdičková záležitost. Pro mě někde mezi. Ať tak či tak každopádně je to něco co stojí za to vidět ať už se v hodnocení přikloníte na jakoukoliv stranu protože něco takovýho se nevidí každej den. Mimozemšťan v kostýmu vyžrané chlupaté gorily s potápěčskou maskou na palici co chce zničit posledních 6 přeživších lidiček na zemi. A abych nezapomněl mihnou se tu i dinosauři. A hlavně je tu spousta bublin. To nejde popsat. To se prostě musí vidět. 3hvězdy ()

Goldbeater

Panejo. Tohle je fakt asi jeden z nejhorších filmů, které lze vidět. Opičák s helmou na hlavě a anténkama, který se snaží vyhladit poslední zbytky lidstva. A když se objeví bubliny nebo dinosauři, jde do tuhého! Takový film samo sebou nelze brát vážně, a tak jsem zažil příjemnou hodinku srandy. Musel jsem se prostě uchechtávat u každé "vážné" scény. Je mi líto tenhle film poslat do odpadu (už jen pro pěknou hudbu Elmera Bernsteina, mimochodem je zde podoba s hudbou ve filmu Temná Hvězda, John Carpenter zde asi čerpal). Mám slabost pro kuriozitky padesátých let a tohle se jen tak nevidí. Každý by si měl o tomhle snímku udělat svůj obrázek a já se přiznávám, že nevím, co si myslet. Nahlížím na to s humorem a všem doporučuju, aby udělali to samé. ()

dr.horrible

Najrýchlejší sobáš v dejinách kinematografie! Jedna jebačka v tráve a v ďalšej scéne už sú svoji. "Budeš si so mnou hrať na rodinu?" :D ()

InJo odpad!

Mistrovství světa ve filmařské naivitě a neschopnosti. Film extrémně špatný tím asi nejlepším možným způsobem - vůbec nic v něm nefunguje, ale divák při jeho sledování nijak netrpí. Naopak se po většinu času báječně baví tím, jak je to celé ve své snaze o vážnou apokalyptickou hororovou sci-fi půvabně hloupé, absolutně nesmyslné a hlavně nechtěně směšné. Rozhodně jeden z nejlepších nejhorších filmů všech dob! Krásných 0 % ()

Webb

Komedie, která si dělá srandu sama ze sebe, mj. sled scén nepatřících k sobě, jako by byly vytrhnuty z několika jiných filmů a poskládány k sobě, u nichž každá nová informační hodnota nové scény je v přímém protikladu některé z předchozích. [5/10] ()

dzej dzej odpad!

nebo *****? One of the best worst films ever made... Stejně to všechno byl jen sen... Stejně film vydělal 60ti násobek rozpočtu (rozpočet 16 000 $, tržby 1 000 000 $)... Stejně se pak chtěl režisér zastřelit a netrefil se... Stejně... ()

Anderton

Samozrejme, že buď odpad, alebo za 5, ale tak pre zmenu....Nikde snáď nebolo tak jednoduché si za mimozemšťana dosadiť sovietskeho komunistu. Nesmú myslieť, iba poslúchať rozkazy, nedokážu mať emócie, napadli nás, pretože sa báli, že napadneme my ich a tak ďalej. Čo sa ale stane, ak chudák votrelec začne ľudí chápať? Čo sa stane, ak sa stretne s tými pravými, západnými hodnotami? Uvidíte tento týždeň v 3D Imaxe a k tomu 4K....teda bohužiaľ neuvidíte. Totálne zábavné a neopakovateľné wtf. ()

Zodd odpad!

I cannot but I must. ____ Zajímalo by mě, jestli lidi během přestávky utíkali ze sálu či se těšili na další dávku humoru. Odradit z kina mohly snad jen recenze, jelikož snad každé průměrné divadlo (a je jedno kdy) by ten apokalyptický námět předvedlo lépe. ()

Bachy

Jeden z nejlepších filmů, jaké jsem kdy viděl. Naprosto vážně uvažuji o Topce, protože sledování Robot Monster budu mít dlouho v paměti jako zážitek s obrovským Zet. Dle mého názoru to strká všechny Edy Woody do...do jeskyně s bublinama. Záchvaty smíchu mnou cloumaly od začátku až do konce. Kdo neviděl, jako by nežil. Pokud se totiž některému filmu má říkat kultovní, tak ať se Robot Monster postaví hned na první místo v řadě a na všechny ostatní pošle smrtící C paprsky, protože tahle opice má prostě lepší počítač. A já sešlu ještěry z Pluta na každého, kdo dal odpad!. Opravdu jsem si téměř jist, že tento film poběží na mém přehrávači ještě mnohokrát. Možná i mnohokrát denně. Slibuji Ro-manovi, že na něj nikdy nezapomenu a chci režisérskou verzi, chci velké plátno a nutně potřebuji kazajku. Cartman jednou řekl:"Právě mi praskla pojistka smíchu." ()

packa odpad!

Nejsem vůl? Před monitorem na mě koukají DVD Zločiny a poklesky, Na sever severozápadní linkou, V Bruggách, Michael Clayton.... a já blb místo toho dám přednost neskutečné příšernosti zvané Robot Monster. Nelituju! Už kvůli těm dinosaurům na Plutu :-D ()

jojinecko odpad!

Dúfam, že Tuckerovo meno svieti v nejakej sieni slávy, pretože týmto filmom sa nesporne zaradil medzi nesmrtelných...Pri tomto sviežom dielku je aj taký Ed Wood seriózny filmový tvorca a jeho diela umelecké skvosty. Masky a efekty a lá päťročné decko (aj to ešte mentálne zaostalé), scenár (ak sa vôbec dá "to niečo" nazvať scenár) aký sa len tak nevidí... Skrátka všetky konotácie, ktoré vás napadú pri slove "odpad" nestačia v skutočnosti na opísanie tohto filmového skvostu... Kinematografický zážitok, aký sa naskytne málokedy a masívny útok na bránicu:) ()

Oktavianus odpad!

Co to...? Kdo to...? Proč to...?! Proč tam byly opakující se záběry na dinosaury? Proč ta nadržená chlupatá koule mektala cosi o tom, že chce být člověkem?Proč tam všude létaly bublinky z bublifuku? Proč mladé nenapadlo nic lepšího než se jít šmajchlovat do křovin v takovou chvíli? Proč... ale, kašlu na nějaké otázky, stejně je to jedno, jediný relevantní dotaz zní, proč byla tahle ultrakravina natočená? Proč jsem se na ni celou hodinu díval? A proč mi je jako po lobotomii? ()

Flego odpad!

Už som videl hocičo, ale takú stupídnu hovadinu ako je Robot Monster ešte nie. Nebudem polemizovať o duševnom zdraví režiséra, scenáristu i producenta, na to sú iní, ani sa pozastavovať na "hercoch", ktorí prehrávajú svoje postavy tak neuveriteľne, že by to mali ukazovať na hereckých školách ako odstrašujúci príklad. Viackrát opakujúce sa rovnaké zábery, podivný típek v kožuchu s helmou na hlave v objatí bubliniek, naivita a nelogickosť vyrážajúca dych... Je to neskutočne zlý film po všetkých stránkach ! Záchvaty smiechu striedali desivé sa chytanie za hlavu. Tento film je kontroverzný, lebo mu niektorí jedinci dali 5 hviezdičiek... ale on nie je kontroverzný, toto je urážka filmárčiny. ()