Lovci dinosaurů

• USA A Sound of Thunder (více)

Dobrodružný film Lovci dinosaurů, který je založen na krátké povídce mistra sci-fi žánru Raye Bradburyho, nás zavádí do nepříliš vzdálené budoucnosti, v níž se stalo cestování časem nejen samozřejmostí, ale také výnosným byznysem. Na schopnostech moderních technologií profituje zejména majitel monopolní společnosti Time Safari Inc. Charles Hatton (Ben Kingsley), jehož cestovní kancelář pořádá pro bohaté klienty exkluzivní lovecké expedice do prehistorického věku. Účastníkům expedicí, vedených zkušeným Dr. Travisem Ryerem (Edward Burns), je během výletů do minulosti dovoleno lovit a zabíjet vybrané pravěké živočichy za předpokladu, že budou dodržovat přísná pravidla, která jim brání zasáhnout do běhu evoluce. Po návratu z jedné problémové expedice si však Travis všimne několika významných změn a začíná mít podezření, že některý z členů výpravy stanovená pravidla porušil a změnil tak vývoj dějin. To se potvrdí v okamžiku, kdy se napříč New Yorkem převalí "evoluční vlna". Začíná se měnit vegetace, mizí lidé i celé budovy, objevují se nebezpeční, nikdy nevidění predátoři. Travis vyhledá Soniu Rand (Catherine McCormack), která moderní cestování v čase vynalezla a požádá ji o pomoc při hledání příčiny strašlivých změn. Pokud se jim nepodaří najít chybu před příchodem poslední "evoluční vlny", lidstvo navždy zmizí z povrchu naší planety... (oficiální text distributora)

Joe321

Těžko říct jestli tvůrci tohoto snímku chtěly vytvořit komedii či parodii. Horší je, že to mysleli vážně a vylezla z toho taková nechtěná recese, při které člověk pláče, že něco takového vzniklo. Pár směšných momentů polechtá bránici, ale to je asi jediné pozitivum filmu. Málem bych zapomněl na fantastický opicosaury! Každopádně si dám teďkon pozor na okolo poletující hmyz. Následující hláška vystihuje i celý film... - "Accidents... happend." ()

M.i.k.e odpad!

tohle je snad nejhorší film,který sem kdy viděl a hodnocení odpad je pro něj ještě velice mírné...být Bradburym,nechtěl bych být s něčím podobným vůbec spojován a upřímně líto je mi i takové kapacity jako Ben Kingsley,že se propůjčil něčemu takovému...dost možná i filmy Uwe Bolla sou oproti tomuto mistrovskými díly... ()

lekr odpad!

Viděl jsem už leccos ale tohle je fakt moc!! Vizuální stránka sice není tak špatná ale příběh je něco absoutně strašnýho!!! Věděcky nepodložená hovadina která je od začátku filmu horší a horší až film dospěje k absolutně dementnímu konci kde hrdinové zjistí že lidskou civilizaci vyhladilo to, že zašlápli motýla v minulosti...no takovou blbost jsem dlouho neviděl!!!! ()

Martin741 odpad!

Urcite vo svete filmovom existuju akcne becka, ale Peter Hyams tazko pracoval a dokazal natocit krasne a skvele fungujuce akcne ecko. Gratulujem a dodavam : 0 % ()

rakovnik

Pozor, spoilery! Velmi ubohoučké laciné sci-fi. Slabý jednoduchý scénář, primitivní digitální triky, časové vlny, které vypadají jako vlny a vševědoucí chytrá vědkyně jsou zárukou smíchu. Kde se tady proboha vzal Ben Kingsley? No, hlavně žádnou paniku, nejchytřejší žena světa a její ultrasympatický přítel to za chvíli vyřeší. Stačí najít toho pišišvora, kterého si přivezli průzkumníci v kapse, zatímco zlý miliardář vypnul proud v biofiltru, aby ušetřil a pak o rok přeskočit kruhy, které jsou nám několikrát názorně nakresleny, abychom věděli, jak vlastně kruhy vypadají. Nejde telefon, ale to už začnou řádit příšery a růst sci-fi kytky a akce může začít. Protože ještě přijde pár vln a už z lidí nebudou lidi a to by byl průšvih. Jedna hvězdička za zábavu pro noční nespavce. ()

dezorz

mam rad drzy ksich e. burnsa uz od jeho rezijnych pociatkov. bohuzial, to je jedine, co je v tomto filme ako tak dobre. ()

Rocky88 odpad!

No to je zas jednou hovadina. Ani nevím, co je horší - jestli režie, scénář, herci, vizuální efekty, hudba nebo kamera ( když má být zemětřesení, kameraman pouze drkne do kamery - "herci" vklidu dál stojí ). Všechno uvedené má opravdu naprosto nulovou kvalitu, a co je horší, není to k smíchu, ale k pláči. Kdo se na to chystal podívat, aby se pobavil, nechť tak nečiní - zkazí si celý den. A přitom ten námět nebyl až tak hrozný. . . . ()

starbrejkr

Další umístění v nejhorší dvoustovce, co mi hlava nebere a jen ukázka toho, jak dokáže zapůsobit obecně přijaté dogma kasovního propadáku. Film mě samozřejmě nijak neoslnil, je to klasická ukázka nevyužiteho potenciálu (především to chtělo delší stopáž), chybí tu budování napětí, jak při jednotlivých časových vlnách, tak i při zásadní scéně filmu. Prostě to jen tak okolo vás plyne, film tohohle tyou má být stavěn jako velkofilm se správným patosem, zvlášť když byl k dispozici 80-ti milionový rozpočet. Rozhodně to ale není na nejhorší dvoustovku, prostě jen film s nevyužitým potenciálem, ale břečka to není. Jinak zajímavost: Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstav, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přístání na Marsu:-) ()

Wormboy odpad!

Tak toto je uz skutocne silna kava. Odvazlivci, ktori davaju viac ako odpad! sa zrejme skutocne velmi pobavili a su to velki recesisti. Tiez som sa par krat dobre zasmial,ale proste co je vela to je vela. To ze cela formalna stranka filmu je absolutne priserna a dovolim si tvrdit,ze ak by Jacksonovi dali zaciatkom 90tych rokov 10% rozpoctu,tak by to vyzeralo milionkrat lepsie, ani netreba rozpitvavat. Ale cert to ber a dajme forme pokoj. Ale obsah! To je nieco absolutne neskutocne imbecilne a zrejme sa tomu nevyrovna ani Lungrenov Ochranca, co je teda uz co povedat. Napad so zmenou v cestovani v case je dobry, sice videny uz velakrat,ale to vobec nevadi,pretoze cestovanie v case vo filme sa mi pozdava. Ale ako moze ovplyvnit jeden motyl,kt.zrejme aj tak zomrie (kedze ochvilu vybuchne sopka) evolucny vyvoj a donutit opice sulozit s dinosaurami?Mozno ak by sa rozvinulo, ze na tele motyla bola nejaka bakteria,kt. prerastla v nasej dobe do epidemie,to by som snad uznal. Ale toto urcite nie...no nic. Zrejme by sa dalo vypisovat velmi dlho a aj tak by sa na tom, ze ide o jeden z najhorsich filmov ake som kedy videl, nic nezmenilo. Jedine koho lutujem su ti herci, s ktorymi sa tento film bude tahat velmi dlho...(ale chcel by som ich vidiet,ako sa tvarili,ked sledovali finalny zostrih filmu,haha) ()

Fallen_One odpad!

No...to byl trapas. Vizuální scéna za nula, pravěk byl neobyčejně dementní stejně jako tyranosaurus. A potvory prohánějící se po městě a pod ním? To mi připomíná mazlíčky Uwe Bolla z Alone in the dark :-P Světlou stránku nevidím v ničem. Snad jen v tom že tenhle film patří na 108. příčku nejhorších filmů :-D ()

Dannysek4U

jo, jo, bez poradnyho scenare se do hajemstvi casovejch paradoxu neleze. A bez poradnejch trikaru uz vubec ne. Ja vam dam casovou vlnu, cunata televizacky :o( ()

PROCESOR

Nenáročnej snímek, kterej mě bavil. Změňte něco v minulosti a projeví se to v současnosti, ale jak a co to je ta hádanka. Ne vždy to vyjde, jak bychom chtěli, proto je dobře, že necestujeme červí dírou a neměníme to co bychom změnit chtěli. Kolikrát jsem si říkal, dejte mi tu samou šanci a udělal bych to jinak. Prdlajs! Čas vypršel už se to nebude opakovat... ()

fars

Hm, no docela jsem se pobavil, ale jinak nez si tvurci asi predstavovali. Je to skoda, cetl jsem puvodni povidku Raye Bradburyho, z tohohle materialu by mohlo vzniknout solidni sci-fi, kdyby se toho chopil nekdo.. normalni. Tohle je akorat ztrata casu a penez - i kdyz Lovci dinosauru asi nijak drazi nebyli, protoze to vypada jako by tvurci misto hercu vzali par hejsku z ulice a misto specialnich efektu pouzili videosekvence z pocitacove hry Dino Crisis. Na scenar se v tom fofru asi zapomnelo, takze hlavni postavy nejspis pri nataceni improvizovali, coz ma za nasledek nesmyslne dialogy o nicem. Sem tam se mihne nejaka povedena hlaska (priklad za vsechny: typka bodne do krku jedovata rostlina a Travis Reyer mu poradi: "zkus zpomalit srdecni tep, tim se zpomali rozvod jedu v tvem tele" hehe, no to jsi mu pomohl, samozrejme ze neprezill). ()

c.tucker

Ještě, že jsem na tomhle zlu nebyl v kině. Jednu věc nechápu, kam kua nacpaly těch 80 milionů dolarů. Efekty ani nezmiňuju, to byl jeden z hlavních rušivých elementů, který mě brániv v královské zábavě. Proč se lidi změnili v divný ?????? (nevim co s divnýma očima), ale domy a vynálezi zůstali jak byli před změnou. Potkal jsem docela dost doktorů přírodních věd, ale žádněj nebyl tak akční a neuměl se tak dobře orientovat v boji (no asi holt mám smůlu). Bylo tam asi tak ??? (ani přesně nevím kolik) špatnejch věcí, které se nepromíjí. Ale dost už špíny, teď něco pozitivního. .................................. Jóóóó, už jsem si vzpomněl, celkem to uteklo rychle. ()

Šimpy

Větší béčkovou sr....... jsem už dlouho neviděl. kdyby to bylo nenáročné oddechové béčko, tak dejme tomu, ale tenhle film si hraje na víc než na co má. Bradburyho poselství je úplně pryč a tenhle film si ještě troufá dát si název jeho povídky do názvu. Tvůrci by se měli Bradburymu omluvit a kát se! ()

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

Ben „Gándhí“ Kingsley se vrací do Indie

28.11.2009

Krišna Pandit Bhandži, známý též jako Ben Kingsley, se vrací ke kořenům – jak genetickým, tak i ke kořenům své kariéry. V roce 1983 získal Oscara za hlavní roli v Gándhím a přestože později ukořistil… (více)