in nomine

Myslím,že souhra Belushi-Schwarzenegger fungovala skvěle.Je to nedoceněný film,zřejmě hlavně díky mladšímu publiku. ()

majec4

Pri tomto filme sa clovek nudit nemoze. Super akcna komedia s plnym vrecom drsnych hlasok. Belushi zahral svoju typicku rolu a Arnie bol sice ako Rus iba nastajlovany, ale bavili ma neskutocne. ()

poet

Pozerať na Arnolda ktorý da jeden výraz na celý film toto už teda nedavam:)... Ani ako nostalgia mi tento typ filmov ku štastiu v roku 2020 nechýba. ()

Ulrich

Ke spickam zanru "akcni buddie-movie" jako je Tango & Cash nebo Lethal Weapon tomu mnoho schazi. Predevsim vyrovnanost obou partaku, co se dulezitosti tyce. Tady Belushi neni ani zdaleka tak zabavny ani vytizeny jako Schwarzenegger, takze je spise jeho sidekickem. Co do akce toho taky moc nepredvede. Arnold tady v podstate hraje zase prkenne drevo Terminatorskeho typu, akorat ze s do jeho typicke rakouske dikce pridal "ruske" tvrde "R". Co se akce tyce, je tady par prijemnych, osmdesatkove krvavych prestrelek a jedna dost dobra akce s autobusama. Nekolik hlasek je opravdu vyvedenych (Danko pri sledovani porna: "Kapitalisti"; nebo "Bydli tady"), ale celkove tento film zustava "ten maly cerny vzadu", mezi opravdu zasadovymi akcnaky te doby. Presto, je to jednou za par let prijemne oldschoolove pokoukani. ()

Mat21

Po oslabení vlivu železné opony na ruských pláních propukne hlad po kokainu. Policejní razie v Moskvě na vládce drogového podsvětí Viktora Rostaviliho však končí neúspěchem a smrtí několika pocitistů. Po jeho stopách se až do Chicaga vydává Ivan Danko, aby ho přivezl nazpět po úspěšném zatčení tamními policisty. Zásahem Viktorových kompliců však gangster prchá. Chce-li ho Danko opět lapit, nezbývá mu, než-li spojit své schopnosti se svérázným policistou Artem Ridzikem. ● Film Rudé horko je bezesporu podprůměrnou kriminálkou, stavící pouze na osobnosti v té době snad nejoblíbenějšího herce Arnieho Schwarzeneggera a kontrastu mezi režimy dvou světových velmocí umně vsazeného do dialogů hlavních představitelů. Vše ostatní ve filmu je jen prázdnou krabicí zabalenou v blištivém obalu. ║20.9.2009║ ()

Snake.Charmer

V podstatě úplně průměrný akční béčko. Ale chemie mezi Belushim a Arnoldem funguje na jedničku a opravdu v něm není nouze o vtipný hlášky. No a na úvodní scénu v sauně asi opravdu jen tak nezapomenu.... Tři a půl *. ()

zahadum

Výborný nápad dať do kopy mlčanlivého ruského policajta tvrdáka..a ukecaného amerického ( kafe a koláčiky ) policajta ktorých bravurne stvárnili Arnie a Belushi. Myslím si,že ako akčná komédia je to dobré...je v tom poznať ešte staré dobré 80 roky a začínajúce uvolnovanie napätia vo svete, takže je to prvý US film natočený na červenom námestí. Arniemu ide rola ala terminátor....to jest nulová mimika...minimum slov a oceľové riešenie problémov :)) ()

Bozvav

Opět jeden z filmů mého mládí. Po herecké stránce není moc dobře zvládnutý, děj je děsné klišé, ale mě se líbil. Když o tom tak přemýšlím, koukala jsem se na samé pitomosti. to byl ten hlad po západní kinematografii. Za mne 65%. ()

godycz

role sita na telo arnirmu. film normalni osmdesatka, ale arnold konecne zahral :) hlasky typu: kokaina. kapitalizm. vodka.....jsou v jeho rustine famozni. dasvidania danko !! ()

Hapretor

Ne úplně stupidní. Ne úplně nudné. Občas i vtipné. Belushi to prostě vede. Schwarzenegger jakž takž sekunduje. Ale víc jak na jedno kouknutí to není. ()

helloween93

Klasická 80's akční komedie s hláškujícím Belushim a Sovětem v podání Arnieho. Akce tu není tolik, jak by se na první pohled mohlo zdát, nicméně film nenudí. Jasně, už to nemá ten efekt jako kdysi, ale pořád je to díky akci a hláškám zábava. Závěrečná honička v autobusech taky nemá chybu. 80's film jak vyšitej. ()

GOREGASM

Ivan Danko aneb role šitá Arnieho stoneface actingu na míru. Spolupráce Američana a Rusa navíc nikdy nebyla zábavnější a v konečném důsledku ani efektivnější. Kontrast nekompromisní sovětské školy versus dokonalý archetyp na ústech nevymáchaného amerického poldy funguje jak v dialozích, které nešetří vyloženě "suchými" hláškami, tak v municí nešetřící akci. Herecky to samozřejmě drží uvolněný Belushi a správně nasupený záporák Ed O´Ross, který svůj gruzínský zjev umí prodat. Red Heat je už jen kvůli památné sauna scéně a vynikajícímu autobusovému finále kouskem, který nesmí chybět ve sbírce žádného Arnieho fanouška. 79% ()

Raziel_cz

Scénář oukej, provedení na dvě věci. Mám pocit, že tenhle film se v Rusku nestal kultem nikoliv proto, že Arnold zde ztělesňuje všechny myslitelné ruské stereotypy, ale protože Rudé horko je prostě nuda. Slovní výstupy Jamese Belushiho jsou sice vtipné (v podstatě tu hraje bílého Eddieho Murphyho), ale snímek dojíždí na neuvěřitelně nudnou režii. Natahované akční scény nemají tempo, chybí tu pořádně zlý, nebo pořádně charismatický záporák (nebo oboje) a některé pasáže slouží jenom k neumětelskému natažení stopáže – vážně, co si kdo myslel s tou "honičkou" s autobusy? Pět minut koukáte, jak pomalu jedou přes město a samoúčelně odbočují do protisměru či ničí pamětihodnosti, jenom aby se na plátně něco dělo. Ne, tohle se fakt nepovedlo. A to jsem ještě nezmínil hudbu. Nevím, na čem Horner při skládání pro tuhle věc jel, ale to, co předvedl, nemá s dobrým ozvučením nic společného. Spíš to působí, jako by se zhulil a nechal si poradit od Davida Lynche. Co zde zní by totiž možná uspělo jako podkres k nějaké artové vymývárně, ale do chytlavých vypalovaček, jaké potřebuje osmdesátkový akčňák, má hodně daleko. ()

Rathalos

Arnold Schwarzenegger a James Belushi v akcnom thrilleri,ktory som videl uz velmi davno a v tej dobe to bola pre mna fakt pecka,davam plny pocet...:-) ()

MickeyStuma

Drsný akční snímek pro ty správné chlapy aneb jak se říká, stará dobrá akční práce. Walter Hill natočil další snímek, který do budoucna v akčním žánru udal směr. Tělesný vizuál a typický kamenný výraz Arnolda Schwarzeneggera zde byl použit na maximum a tak tam, kde se objeví, je okamžitě každému setsakramentsky horko. Snímek má správné tempo a akční scény berou dech. Obsahuje nadměrné násilí a spoustu doslova fekálních nadávek a dialogů, které bohužel v české verzi nelze plně vychutnat. Hill dostal Schwarzeneggera tam kam chtěl. V jeho očích ční inteligence a slušnost, čímž vlastně dává najevo myšlenkovou rozdílnost přes typickou hrozbu rudého úderu. Krásná scéna jeho příletu do Spojených států, kdy okamžitě rozhořčeně polemizuje o dopadech dekadentního kapitalismu. James Belushi představuje americký způsob života, coby typický ošuntělý americký polda, jako protipól, který taktéž zafungoval. Oba se ve své rozdílné a hlavně nevraživé povaze dobře doplňují a tak o již zlidovělé hlášky není nouze. Politika už je druhá věc, avšak i zde striktně vystrčí své růžky. To asi pro případ, kdyby se zapomnělo, že se jedná o policajta ze Sovětského svazu. Přeci jen byla ještě studená válka v plném proudu a Walter všechnu tu atmosféru využil pro ponoření se do rozdílu mezi kapitalismem a komunismem. A stačil k tomu jednoduchý scénář a patřičné komické situace. Buď jak buď, Arnie zde podal jeden z nejlepších výkonů své kariéry, i když na tom má svůj podíl James, který mu v každé scéně cíleně nahrával. Asi málokoho napadne, že Walter Hill vlastně zopakoval charakterově nesourodou dvojici, která je i přes své odlišnosti v podstatě odsouzena k vzájemnému porozumění. Něco takového jsme už mohli vidět v jeho dřívějším snímku 48 hodin (1982). Tam se jednalo o policistu a vězně, kteří i přes vzájemnou nevraživost svoji práci dotáhli do konce. Zkrátka a dobře, jedná se o buddy film, jaký uměl jen Walter, a svou charakteristikou patří právem mezi vyhledávané nejlepší akční snímky 80. let. ()

BOURQUE

Pohodový akčňák, ktorý sa pokúsil spojiť vyšetrovacie metódy západného a východného policajta. Dominantná časť filmu je vyrovnaná a bez väčších problémov. Duo A. Schwarzenegger / J. Belushi dobrý, ale v ich spolupráci boli ešte rezervy. Osobné hodnotenie: 73% (***) ()

GMVajgl

Arnold dal světu tolik dobrého. Např. video na youtube "160 Greatest Arnold Schwarzenegger Quotes" - jen filmu Red Heat jich tam je alespoň 8. Zbylý potenciál byl bohužel promarněn, protože spoustu věcí prostě nesedí. Herci nemají chemii. Příběh nedává smysl, každou chvíli Deus Ex Machina. Arnoldovi zkusili ušít ruskou roli na míru, ale nefunguje v ní. Je chladný a sterilní. Nejbizarnější je na konci násilně naroubovaná rádoby srdceryvná loučící scéna. Cringe. ()

Denny

Tenhle snímek si milovníci Arnieho nesmějí nechat ujít, už proto, že vidět ho v sovětské uniformě je prostě zážitek. ()

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy