Nšoči

Dobrá akční podívaná osmdesátých let. Arnold Schwarzenegger s Jamesem Belushim se docela dobře doplňujou, film je jemně protkán humorem a slušnou akcí. ()

Jeand´Boa

Vzpomínám si, jak jsem se na tento film jako malý a nadšený konzument Arnoldovek těšil, když jsem o něm prvně slyšel... a bohužel si pamatuji i to, jak jsem byl rozesmutněn... pokus o humor plynoucí z odlišnosti tehdejších světových kultur mi holt nestačí... promiň Arnie, že jsem tě tímto komentářem asi zklamal, ale totéž se stalo mně dík tomuto filmu... ()

emdvojka

Jedna z tých akčných komédii, ktorá Arnoldovi vyšla aj keď jeho ruská mentalita je skôr smiešna ako reálna. Tak či onak dobre som sa bavil. ()

IdaHutt

Jeden z nejlepších akčních filmů osmdesátých let, který si drsným způsobem utahuje z posedlosti politickou korektností, ze samých Američanů a obratně ironizuje i západní propagandou čtyřicet let budovaný obraz "železných sovětských lidí". Film má svižné tempo, je prošpikován vtipy (obvykle totálně pokaženými novým českým dabingem) a překvapivě drsnými přestřelkami. Úvod filmu, který se odehrává v Moskvě, prostě nemá chybu. Bohužel, když Ivanu Dankovi kolega z moskevské milice na začátku filmu sděluje "za deset let máme z Moskvy Harlem", nemýlil se. Měli ho tam za dva roky. ()

Ozzy2

Asi na tom něco bude, protože jsem film sledoval s kamarádkou ruskou a ona se u toho strašně rozčílila, jaké z nich dělají voly a jak je to špatné.Takže určitě super natočené:)) Jen nechápu ta ruská jména? Proč Danko? Proč v Rockym Drago? Kdo má pak věřit, že jsou to rusáci? ()

Schlierkamp

Americký akční film v hlavní roli s A. Schwarzeneggerem. Rakouský svalovec v tomto snímku se prezentuje svým typicky úsporným herectvím spolu se superdrsňáckým projevem a představuje sovětského kriminalistu, kapitána Ivana Danka, jenž je pověřen převezením polapeného drogového pašeráka ruského původu Viktora (E. O´Ross) z Chicaga zpět do Moskvy. Arnie je ve snímku opět vynikající, avšak co oceňuji nejvíce, jsou diametrální rozdíly mezi Američany a Rusem na sklonku studené války a z toho pramenící vynikající Arnoldovi zábavné hlášky. O komickou stránku Hillova snímku se též stará Dankův přidělený parťák ukecaný J. Belushi, Ve vedlejších rolích může sledovat P. Boyleho jako šéfa chicagské kriminálky Donelliho, jeho zástupce mladého L. Fishburna, krásnou cvičitelku G. Gershon či v maličké roli ruského důstojníka u nás známého maďarského herce J. Bána. Rudé horko nepatří mezi nejlepší Schwarzeneggerovy filmy, avšak jednoduchý příběh a komický nadhled tvůrců z něj činí příjemnou odpočinkovou podívanou. ()

Epero

Klasická polišsko-parťácka oddychovka, ktorá slušne mieša akciu, bitky, prestrelky, nejakú tú naháňačku a občasné vtípky. Je to akčná komédia, ale nesnaží sa byť vtipná na silu. Skôr stavia na protikladoch charakterov, kde je Arnie vážny ruský policajt a Belushi uvoľnený a ukecaný americký policajt a obaja musia dostať gruzínskeho pašeráka drog, ktorý sa chystá na ich nákup v Amerike. Jeden z mála filmov tejto rannej doby, kde nevykresľujú Rusov ako darebákov, alebo neschopných, či zaostalých. Dokonca aj veta zo záveru „My nie sme politici, ale policajti, my môžeme byť priateľmi.“ je neobvykle pozitívna a film sa ani nesnaží moralizovať o tom, ktorá krajina je lepšia. Veľmi dobrý priemer, nekomplikovaný zločin, ku ktorému títo dvaja pristúpia a po úvodných nezhodách ho spolu zdolajú a občas to okorenia nejakou hláškou. ()

Odpadlik

Jeden z mála filmů, kde to Arnoldovi v komediálním filmu (i když jen napůl) sluší. S Jamesem belushim se docela skvěle doplňují a závěrečná scéna, kde Arnold stojí na Rudém náměstí v sovětské uniformě a salutuje, je prostě k popukání, stejně jako některé hlášky ("A jak řešíte problémy u vás?" - "Vodkou"). ()

Titus

Zase a opět jde o tipický film 80. let, kdy se Amík a Rus spojí a společně zlikvidují Gruzínského pašeráka. Arnold se tu fakt uplatnil a to jeho malý dělo dělalo divy. ()

arkie

Strašná volovina, pár dobrých vtípkov, síce aj tie časom asi vyčpeli. Arnie ako ruský policajt - preboha! Krásna je len záverečná scéna v autobusoch ... hrozné. ()

waska

Role prkennýho sovětského panáka Arniemu sedí dokolnale a je to to, co dělá tenhle film celkem slušným dílkem. Stejně tak jako "kočkování" Arnieho s Jamesem Belushim. Jejich vtípkům a hláškám se prostě nedá nesmát, což z toho dělá i slušnou komedii. ()

Nekroskop

Já tenhle film prostě miluju. Je nadupaný akcí a dobrejma hláškama, navíc občas s narážkami na rusy a jejich myšlení ("Čím bojujete proti stresu u vás?" "Vodkou.") Arnieho i Jamese mám rád, a je vidět, že jim ty role sedí. Vždycky se u toho dobře bavím. ()

Acrobat

Tak Arnie nie je určite Američan, tažko uveriť že "by mohol" byť Rakúšan, no hádať sa, že je Rus, to teda nebudem. Belushi je samo osebe komediant, ktory nepriamo spôsobuje, že ma v tej horúčave schladzoval. Ostatný fajn, prevleky OK, studená vojna v centre špinavých ulíc veľkomiest poctivá. Časy strávené pred telkou v noci v 90.rokoch mali atmosféru, škoda, že dnešná politická amtosféra v republike taktiež robí červenú horúčavu. Z rukáva sa sálajú istoty. ()

Ceberus

Klasická osmdesátka z dob Smrtonosných zbraní. Buddy akce s komediálními prvky patří mezi mé oblíbenější žánry (Poslední skaut, Mizerové apod.), stejně jako sám velký Arnold, který z mého pohledu má značný komediální talent (Pravdivé lži). Z nějakého důvodu na mě tenhle snímek zafungoval, byť nejde o bůhvíjak originální zápletku. Patrně za to může ta správná dávka humoru a správná chemie mezi ústřední dvojicí. ()

danny_21

Končila studená válka a tak se mohl z Rakušáka stát kapitán ruské bezpečnosti mířící do demokratického světa lapit pašeráky no a k ruce za parťáka dostane bláznivého zástupce amerických To protect and Serve. Klasická akce 80. let, ale v Arnieho kinematografii rozhodně slabší průměr a možná od Rudého horka začalo těch dobrých svaloušových filmů být míň a míň - 50 %.. ()

Durgas

Schwarzenegerovka, ktorú by fanúšik žánru mal vidieť. Za scénu "kokainum" a menu Arnieho postavy Kapitán Danko pod 4 hviezdy ísť nemôžem. ()

Stallone: Méně brutality, víc srandy

Stallone: Méně brutality, víc srandy