• ScreamJay
  ***

  Jakmile k nám soudruzi Jihoameričani začali dovážet ve velkém svůj hlavní vývozní artefakt – telenovely, u některých jedinců se začali projevovat jisté známky kopřivky na tenhle žánr (včetně mě). I když v tomhle filmu nejde přímo o natáčení telenovel, ale jejich bratrských nekonečných seriálů typu Tak jde čas a podobné, kopřivka se nakonec neukázala. Míra parodičnosti nebyla překročena a tak se místy trocha trapný děj hnedka zas vyžehlí nějakou tou trefnou hláškou či bleskovým dialogem. Film je plný nadsázky a nerealističnosti celého toho děje co před kamerou vzniká, ale ruku na srdce, tohle ty skutečný seriály mají bez nadsázky. Trochu zvláštní výběr herců jimž dominují oscaroví Kevin Kline a Sally Fieldová. Ve filmu se to pak dalšími známými jen hemží, nepřehlédnutelnou je pak „štěkařka“ Kathy Najimy, jejíž postavu lze minout jen s 20ti dioptriemi na dálku. Jediný co autorům trocha neprošlo, to jediný bylo udržení trapnosti v hranicích ironie. Ale vono škrt a prd a trochu se to splašilo a trapnost zbytek filmu převálcovala. Choreograficky zvládnuté na jedničku. Kamerově taktéž. Ale i tak je to jen průměr na nebi komediální parodie.(1.10.2004)

 • Aluska88
  ***

  Tak u této ztřeštěnosti jsem se nemálo zasmála. Má skvělý drive, přemíru vtipných scén a bezchybné herecké obsazení. Sally Field mi byla vždy sympatická, zatím jsem ji však neviděla v ničem, kde by její postava byla tou hlavní. Zde svou rolí neuroticky labilní herečky zcela zářivě exceluje a strhává na sebe veškerou diváckou pozornost. Fešák Downey, seriózní Kline, šikovná Shue a profesionální Whoopi pak úspěšně obstarávají hlavní vedlejší herecké party. "Miláček celé Ameriky ke mně v noci leze po okapové rouře", "Máš rudé oči." - "Jsem nachlazená." - "Ne, ty hoříš vášní." :)(14.1.2011)

 • Ded@M@tes
  **

  Film o natáčení úspěšného seriálu, kde scénář píše Robert Downey Jr.. Jenže nakonec se děj nečekanou improvizací změní. Celkově vzato jsem se moc nebavil. ( Hodnocení: 4/10 )(20.4.2012)

 • nash.
  ****

  Vydařená parodie na televizní seriály a telenovely s řadou skvěle vygradovaných scén parodujícch obvyklá klišé této pokleslé televizní zábavy způsobem, který by snad mohl působit jako spolehlivé očkování....(25.7.2004)

 • Rex Mundi
  ****

  Absolútne nechápem distribučný názov Bublifuk, no ale dobre. Komédia, ktorá si ešte trhla ozvenu kvalitných bláznivých rokov osemdesiatych a je taká trafená, hyperbolizovaná a chaotická, že som sa pri nej dobre zabavila :-)(8.8.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace