Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový název)

Epizody(6)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

-henry-

Po dvou a půl dílech: já tomu Honzovi Prušinovskýmu tak fandím, ale jeho TV tvorba mě prostě míjí. Kdyby konečně vyměnil tu rozbředlou televizní trapnost za drajv v jeho kinovečerácích (Pepík Hnátek, Kobry a užovky)... Jednotlivý nápady dobrý, realizace pro mě odbytá. ()

milwaukee odpad!

Kurwa, do prdele a další a další sprostý výrazy. Fakt s tím běžte do háje, pokud komedii stavíte jen na vulgaritách a ocasu, který má hlavní hrdina místo nosu. ()

BuchtiCZ

Dost vtipný seriál (polositkom), který sice moralizuje, ale nevadí to. Fascinuje mě hudební složka, kde se někdo vyzná v hip hopu (zvuk) i death metalu (trička) konce 80. a začátku 90. let...nevím ovšem, jestli to odpovídá vkusu dnešních základkářů. ()

Linzi

... ,,Máte jedno přání!" ... Toho kouzelného trpaslíka bych potřeboval, ve svém aktuálním životě, jako sůl!!! Protože, žít ,,jako Šoural", ovšem bez trpaslíka - ,,aniž by se mi povedlo vše, na co sáhnu", mě už fakt nebaví... :-P Tomu říkám schopnost a přání! Aneb nejlepší scéna posledního dílu, jak Šoural vztáhl ruku na nevidomého a ten pak začal znovu vidět! Krásné. Ovšem ta sekvence scén, kdy pak spáchal sebevraždu, měla být jinak. On se oběsil a pak si teprve přála Janička, ,,aby se pan Šoural neoběsil" (?) Divné... Jinak rozuzlení celkem zajímavé. Zvažoval jsem možnosti, jak ten seriál skončí. Třeba jsem čekal, že dojde k rozbití trpaslíka a vše se vrátí do pořádku jeho zničením. Ale taky zajímavá možnost, jak to skončilo. ... Tak, kdo ho teď má? Přiznejte se! Já ho fakt potřebuju!!! :-D Jinak seriál fakt dobrý, byť jsem to od začátku nečekal. Nazval bych ho jako ,,moderní Arabelu" (čili pohádku) dnešní doby, pro dospělé. Ovšem místo kouzelného prstenu, trpaslík. Dobrý seriál k zamyšlení našeho národa a nad ,,naší českou mentalitou"! :-P ()

ANTYCHRYST

Mám rád tenhle styl humoru.:) jako na Český poměry nečekaná kvalita. Najdou se i slabší chvilky, ale ty s přehledem převálcují ty zábavné pasáže. Herecké obsazení je úplně v pohodě , Všem role sednou a Suchoš, Narozny a Hofman.. tak ty tam exceluji.. :) Prej docela vzrušení na malé město... :) tvl ty máš místo nosu Čur.ka :) :) nejvíc.. 85% a věřím že se dočkáme pokračování. Fandím české produkci a je dobře že dokážou natočit vtipný miniseriál. ()

Don82

Občas skvěle bizarní scény ze kterých je cítit originalita a nadšení. Scenáristicky vypiplané hlavně v detailech, bohužel už méně jako v celku. Velmi se mi líbila skladba postav a důraz na opravdovost charakterů a prostředí. Trpaslík si bez okolků utahuje ze špatného chování lidí a ukazuje bez humoristických křečí proč jsou lidi takový jací jsou. To je hodně zajímavé v českém prostředí, protože jinak většina seriálů překrucuje běžné lidi v něco jiného a schovává problémy za bariéru nereálných scén. Komediální seriál 2.0, kde lze vysledovat novou vlnu, ve které se tvůrci nebojí experimentovat. Za to jim patří potlesk. Jak jsem již ale psal, celkově příběh nevystačí s dechem na 6x40 minut. Být to polovina, rozhodně nedojde evidentnímu natahování děje. Také jsem čekal, že konec bude více "vyšperkován" a divák namlsán z předchozích skvělých dílů bude překvapen plottwistem. ()

G04T

Úžasné dílo s hezkou myšlenkou. Tak nějak jsem čekal, že to bude skvělé, ale dostal jsem něco mnohem víc. Tolik skvělého humoru jsem nečekal. Úžasný námět s ještě lepším zpracováním s ještě lepšími herci. Miluju dvojici Prušinovský a Kolečko a Trpaslík to jenom potvrzuje. Tahle dvojice spolu vytvoří ještě hodně skvělých věcí, to vim jistě. ()

Alojs

Jako dobré. Ačkoliv krutopřísně rozpolcené. Kolečko s Prušinovským jako by nevěděli, na koho chtějí cílit. Je to seriál pro děti? Nebo sranda pro dospělé? Samotná dějová premisa je přitom triviální a současně naprosto geniální. Herci pronášejí s vážnou tváří ty největší pitomosti a jedna perla střídá druhou. V některých momentech se připomínají ty největší české komediální klasiky. Trpaslík jim skládá sympatickou poctu, přesto do značné míry nezapře své autory. Funkční situační humor je častokrát střídán necenzurovanými průjmy. Méně by bylo více. ()

Jan.Cada1

Šílená česká komedie s výbornými herci a crazy vtipnou zápletkou. Místy cringe, ale o to lepší. Parádní úvodní znělka a zasazení do kontextu historie. Rozhodně zábavně strávených tří večerů. ()

Renie42

Jakožto nejnovější české seriály nesleduji, tak mě tohle zaujalo a na základě doporučení jsem si pustila první dva díly. No je to rachot a tolik rasistických narážek a jen jsem zvědavá, kdo si první bude stěžovat a pak to stáhnou. Ale mě se to líbí, spousta vtipných hlášek. Kam se hrabou četníci z těch Luhačovic. ()

teba

Na český poměry hrozně zvláštní a zároveň zvláštně vtipnej seriál... Dost mu fandim, aby si to v závěru nepokazil ;o) ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám