Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový název)

Epizody(6)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

joshula

Po výborném prvním dílu přišel klasický propad, ze kterého se seriál vymanil až na konci celé série. Zajímavý je taky seznam zúčastněných herců. Od legend, přes zapomenuté až po ty zkrachovalé... ()

Kovaja

Škoda že rejža udělal jen 6 dílů. Chvilku jsem si k seriálu hledal cestičku ale po posledním díle kde řádí oživlá Stáňa sem nad míru spokojený:-)). Stáňa byla udělána mooc parádně i já jsem se trošku bál :-)). Největším kaprem byl na tuty Hofmann jehož hlášky byly trefné a pěkně berevné:-)) ()

Prochy38

Tady není co. Na české poměry nadprůměrná záležitost. Sranda neskutečná. Výborný Suchánek a Hofmann. Škoda, že to mělo jen 6 dílů. Ale fakt super. Víc takových. ()

orkadimenza

Rovnou říkám, že jsem se na Trpaslíka podíval až po brutálním úspěchu Mostu, protože mě zkrátka lákalo obsazení Martina Hoffmanna a Michala Isteníka, kterých jsem jako Luďana a Edu neměl dost. Do té doby Trpaslík mou pozornost nijakým způsobem nepřilákal, i přestože se jednalo o počin ostřílené dvojice Prušinovský+Kolečko. Stejně jako v Mostu i Trpaslík nabízí zajímavý pohled na sociální problém rasismu, ovšem tady si ještě zdaleka tak netroufá střílet ostrými náboji. Humor je tak umírněnější (a zároveň ne vždy úplně vyvedený) a proto by se mohlo zdát, že víc prostoru dostane příběh opepřený trochou fantasy. Tady ale v Trpaslíkovi vidím obrovsky nevyužitý potenciál. Velmi zajímavý námět skončí dřív než se může pořádně rozjet (6 epizod je na takový nápad proklatě málo), což se nejvíc projeví v posledním díle, kde je ukončení "na sílu" více než zřejmé". Hlavní atributy mě sice nepřesvědčily, zato ale nemůžu tvrdit, že mě seriál nebavil. Zajímavé postavy a kvalitní herecké výkony (Martin Hoffmann vskutku exceloval, jemu ty buldozerské a arogantní postavy padnou jako ušité) mě u Trpaslíka udržely a byly hlavní příčinou proč jsem jej zhlédl během dvou volných dnů. Zábava tedy dostačující, ale vracet se k Trpaslíkovi neplánuji. ()

bobstock

Dobrej, svěží nápad. Hezká práce Kulatý a Prušina. A to bych nebyl Čech, abych si nerýpl. Nevim jestli se to zdá jen mě, ale ty děti hrají nepřirozeně o level dolů. Chápu, jsou to děti, ale na celek trošku nevyrovnané ve výkonech, jináč zatím palec nahoru. ()

tlamiczka

Skvělý, typicky český nekorektní humor, který šije do všeho a do všech. Někdo to asi nedokáže rozdýchat a tak v téhle bláznivé komedii s kouzelným trpaslíkem řeší psychologii postav a realističnost děje :-D. ()

mira007

Tak určitě je to zbytečně sprostší víc než by muselo, penis místo nosu je víc nechutnej než vtipnej a začátek v rodině připomíná spíš Homolkovi po Troškovsku ( první díl je celkem odrazující), jenže podtrženo sečteno - jako moderní svižná vtipná komedie je to pecka a ve srovnání se současnou tvorbou na komerčních televizích ( rádobykomediální sterilní komedie Ohnivý kuře v čele ) to nemá konkurenci. Výkony dětských herců na jedničku a nazval bych to i seriálový návrat Abrháma a Nárožného. ()

Zombi

Zase jednou slušná komediální šleha z českého prostředí. Rozjezd trochu slabší, ale dál jsem se bavil docela dost. Některé situace jsou hodně absurdní a nečekal jsem, že je uvidím v původní české tvorbě :-) Suchánek a Hofmann vynikající. Bezva, jen tak dál. ()

cesky_hrac

Začnu takovým klišé. Před shlédnutí seriálu jsem myslel, že to bude zase další česká kravina u které si budu chytat za hlavu a říkat: ,, Co? To jako nemyslí vážně?!". No, abych pravdu řekl, byla to opravdu pořádná kravina, která mě bavila. Tohle by bylo pro úvod. Takže, teď převyprávím celý příběh(Mohli byste si to přečíst v části OBSAH ale když chcete jinou ,,lepší" verzi..) : Je jeden típek, který má sakra rád hodně hip- hop. Jednou si takhle jde do školy a tam na zahradě vykope čistě náhodou trpaslíka, který plní přání. On si přeje být černej ne jako bota ale jako čokoláda. Takže se z něho najednou stane ne*r.. No, to slovo na N v seriálu zazní snad padesátkrát. Ale já jsem korektní člověk, tak bych ho nenazýval slovem na N ale oslovoval bych ho slovy ,, čokoládový méďa". Lepší ne? Takže ten čokoládový méďa se nějak dostane domů rmfoirfmiorpenf rfoipůqf.. Kašlu na to! Nechce se mi to psát. Čím víc stárnu tak jsem línější a línější (FeelsBadMan) . Prostě se mi seriál líbil . Byl tam čokoládový méďa. Dávám 7/10 a nazdar! Počkat on tam ale nebyl asiat.... ()

Garch

Pohádkový nápad + nějaké ty stereotypy. Ale gró je zpracování. A Kolečko s Prušinovským umí i slušnou bajku. ()

Haniczka

Skvělý netradiční seriál, který je dobře řemeslně proveden. Všichni stále čekají, až se začnou točit třeskuté a bláznivé komedie ve stylu Poláka nebo Vorlíčka a když to konečně někdo natočí, tak jsou zde hodnotitelé nakakaní. Buďto jsou vážně rasisti nebo si nechtějí hrát...já si ráda hraju a černoši ani lesby mi nevadí (hodnoceno po dvou dílech). ()

Pawlisman

Moc šikovný český počin. Skvělá režie a hudba. Sympatické obsazení. Kde mají zdejší hodnotitelé problém? Nerozumí slušnému humoru? Radši preferují Ozzáka? Kam se hrabě i čtvrtá hvězda a spol. Takto povedené komediální seriálové dílo tu dlouho nebylo a jen tak nevzniká. - Časem ztrácí dech a utápí s ev opakování. ale stejně moc fajn. ()

IvcaSammet

Trpaslík měl sice parádní námět, ale scénář pro mě bohužel všechno zabil! Moc se mi líbí, že se Česká televize pouští do podobných námětů. Z Neviditelných jsem byla naprosto nadšená, ale Trpaslík se bohužel prostě nepovedl. Tímto bych ale ráda poprosila Českou televizi, aby se nevzdávala. Čím víc podobných námětů, tím líp! Je pravda, že už mě stokrát omílané náměty opravdu nebaví ... Nejdřív jsem chtěla seriálu ponechat dvě hvězdičky, které si u mě držel po celou dobu vysílání, ale nakonec jsem přece jenom přivřela očko a jednu hvězdičku přidala ... Už jen proto, že se zase pustili do něčeho jiného. Každopádně ale jak už jsem zmiňovala, scénář mě velmi zklamal. První díl jsem doslova "nenáviděla" a hodně jsem se přemáhala, abych se dokázala podívat na zbytek seriálu. Snad jen díky občasným skvělým hláškám jsem to s Trpaslíkem vydržela až do konce ... Nejen, že se tvůrci ČT velmi rádi drží nefunkčních rodin a neuvěřitelně nevychovaných potomků, ale taky dětské herecké obsazení bylo opravdu příšerné. Kromě Jakuba Šorma, který opravdu exceloval, se mezi těmito začínajícími herci nedalo najít kousku hereckého talentu ... Opravdu škoda takového námětu, myslím, že Prušinovský má opravu na víc než průměrný seriál ... ()

kailik

Prušinovskýho mám rád, ale tady mi pilot nějak moc nesedl, takový nijaký. Rozhodně tomu dám ale šanci s dalšíma dílama. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám