Trpaslík

• angličtina Gnome (festivalový název)

Epizody(6)

Obyčejná rodina z Nymburka. Jarda a Katka Staňkovi. Vedou spolu provaznictví v uličce u náměstí. V obchodních i rodinných strategiích se ale, slušně řečeno, dost často neshodují. Jejich patnáctiletý syn Luděk chodí do kvarty místního gymnázia, chtěl by se stát hip-hoperem, ale zatím se cítí spíš nepochopen. Dcera Janička by se zase navzdory všem ráda stala právničkou, jako její strýc Vladimír Novotný, nejobávanější nymburský právník. Vladimírova krásná žena Pavlína by něco moc ráda, ale vůbec neví, co by to mělo být. To děda Václav ví moc dobře. Má nejradši kaši, ovšem ne tu, co dělají v domově důchodců. Staňkovi, jejich příbuzní, známí a sousedé, nejsou, jak už to bývá, se svými životy docela spokojeni. Že by ale nakonec mohlo být i hůř, na to v rozhodující chvíli nikdo z nich samozřejmě nemyslí. (Česká televize)

dawe787

Tohle je úžasný, možná zvednu na pět, pokud to neujede v dalších dílech do nějaké typické české trapnosti, fakt bomba!! Moc se doma bavíme :) ()

Saur.us

Slabší komediální seriál, který sice měl silnější chvíle a povedenější gagy ale nebylo jich dost. Škoda nenaplněného potenciálu. ()

mh.mail

50% — Seriál skončil, tak ho zhodnotíme jako celek. Už jsem to napsal u jednoho dílu — hlavní problém vidím v tom, že tvůrci námět zpracovali do šestidílného seriálu. Tím se to poněkud rozplizlo. Kdyby to byl jeden film, mohla být zápletka víc zhuštěná, odpadla by většina hluchých míst a věřím tomu, že zbytek by autoři dokázali zpracovat do opravdové crazy komedie, neboť samotný námět mi přijde docela dobrý. Dále hodnocení trochu sráží absence opravdu překvapivého závěru, protože obdobný konec jsem očekával už tak od druhého dílu. Nakonec z toho vyšla taková trochu upachtěná moralita. Kobry a užovky se Prušinovskému povedly určitě líp. Jo a bez debaty nejlepší výkon v celém seriálu podal Martin Hofmann. ()

zahadum

Parádne som sa zasmial a do temných časov konca roka 2020 priam ako stvorené :) Videl som v tom čaro a kúzlo starých dobrých seriálov a filmov ako od Macourka. ()

Joey(1)

To už je fakt síla, když tu místní vypatlanci rozebírají nereálné chování mládeže ve seriálu, kde kouzlí trpaslík. Super satira, která má zaděláno na pořádné silné guilty pleasure, hlavně ty rýpance do zatuchlé české společnosti jsou fakt osvěžující. ()

solid

Kdyby to mělo být víc reálnější, asi by to byl dokument. Skvělý nápad a fungující dialogy. Akorát na to musíte jít bez očekávání a fakt vás to překvapí. Až na ten konec, tam mi přišlo, že to je nějaké useknuté, nedokončené správně. Ale jinak bomba, že něco takového vzniklo. ()

anatheman

Svým způsobem uděluji tomuto počinu 5 hvězdiček za to, že se podařilo přijít s originální (resp. nevšední) vizi, jejíž naplnění se nerozpadlo pod rukama. A to je v naší filmové / seriálové oblasti celkem ojedinělý jev. Naštěstí tu máme duo Kolečko - Prušinovský, které zkrátka umí. Tito pánové opět představili sondu do charakteru české mentality. Ačkoli zde působí všudypřítomná (a silná) hyperbola, ukrývá v sobě realistický obraz naší společnosti a mezilidských vztahů. Co se týče komediální složky, nebude se podle všeho smát konstantně od první do poslední minuty. Nicméně atmosféra vskutku uvolněná je a seriál obsahuje několik pozoruhodných momentů, které jen tak nevymažete. Musím pochválit též herecké obsazení a ztvárnění postav. (KOMENTÁŘ DOKONČÍM POZDĚJI) ()

Olík

Pánové Kolečko s Prušonovským dostali k Ježíšku od veřejnoprávní televize dárek v podobě požehnání k odvázání se. Bohužel něco dostat a umět s tím zacházet jsou dva odlišné pojmy a tak z originálního motivu zbyla pouze pachuť jistého zklamání. Nerozhodnost, nedotaženost, možná strach, možná nedostatek invence, určitě špatný casting. Píšu to téměř u každého jeho účinkování, ale jelikož opakovaní je matka moudrosti, tak možná ještě jednou: „Ač vystudováno, Suchánek není herec“. Co chudák Abrhám? Kdyby ho zítra trefila tramvaj, tak tohle má být jeho poslední role? Totálně mimo jsou i mladí aktéři…chápu, že není úplně jednoduché sehnat tmavého kluka s alespoň minimálním talentem, ale špatní jsou úplně všichni. Pokud se budeme bavit jenom o hercích, tak vyloženě vyniká Martin Hofmann….tomu role sedla jako trpaslíkovy čepička. Ale jinak nuda a šeď. Tohle byl materiál, s kterým se dali skály lámat, bohužel K + P začínají působit jako by měly vystříleno. Macourek střižený současnou satirou nedopadl….uvidíme co na to připravovaný MOST! ()

Hapretor

Přirozené herecké výkony, šetří se tu se sprosťárny, dobrý nápad na děj, ... sympatické postavy, vtipné momenty, jen škoda náhle utlého konce ... nemá to nějakou dohru ... najednou je konec ... škoda ... pobavilo královsky ... oproti perlám jako VKV a Růžová zahrada musím dát 4 *. - aspoň někdo se tady snaží o inovaci ... ()

HyneX

Pro mě je tohle asi nejlepší český seriál za poslední (dlouhou) dobu. Shlédl jsem ho až po seriálu Most! a i když ten je taky kvalitní, tak Trpaslík mě bavil ještě víc. Tím jak téměř nesleduji televizní vysílání a českou seriálovou scénu, jsem se o něm dozvěděl vlastně pouze díky velké medializaci Mostu. Hodně se mi líbil Martin E. Kyšperský, kterého bych v seriálu vůbec nečekal, protože jsem ho znal jako hudebníka, bavil mě samozřejmě Martin Hofmann a hlavně mě bavily všechny ty zajímavé nápady, které člověk jinde neuvidí. ()

Harry_

Místy brilantní, místy trapné. Skvělý nápad, ale přijde mi, že by z toho šlo vytřískat víc. Ale české archetypy jsou zobrazeny dobře, nebojí se tepat kam má. Výběr herců mě potěšil, kombinace známých a pro mě neznámých. Prostředí Nymburka sedlo, líbilo se mi, že se neschovali jen do ateliéru. Každý jsme jiný, i z komentářů tady je vidět, že každému se líbilo něco trochu jiného. Opravdu tam muselo být tolik vulgarit, polovina by nestačila? Nejlepší postava: právník (tam jadrná mluva právě sedla). Celkově 70 % ()

Ozzy2

Já vůbec nerozumím tomu, proč tu tolik lidí srovnává Trpaslíka a Čtvrtou hvězdu.Vždyť je to přece něco úplně jiného.Taky nesrovnávám Tři oříšky pro Popelku s Arabelou, i když to natočil stejný režisér. Přijde mi, že tu půlka lidí nemá vůbec vlastní názor a jen tu kopíruje názory lidí, které jsou jim nejbližší. Trpaslík byl naprostá pecka, je vidět, že i češi umí natočit původní seriál.Těch kopírek skandinávských kriminálek už mám akorát po krk.Víc takových seriálů.Je škoda, že to bylo tak krátké, i když možná by větší porce dílů ubrala na kvalitě. ()

DAPDO

Kolečko a Prušinovský je pro mě záruka toho, že se budu bavit. Po prvním díle se mě nezdál výběr herců, ale celkově musím napsat, že po tom posledním jsem rád, že byli obsazení ti, co byli. Hlavně scény s Hofmannem jsou masakrální :-). Scénář hodně zajímavej, tohle dokážou vymyslet jen tihle dva...Hodnotil jsem díl po dílu, celkově mi vyšel průměr mezi tři až čtyři, ale protože se na to jednou znova rád podívám, dávám za čtverec. ()

salamandrr

Velmi podařený počin. Myslím, že i rozumný humor a SPOILER v posledním díle sem se dočkal i zombie. Vtíky o černoších se do českého rasistického prostředí hodí a ukazují naši pravou tvář ()

chrispe

Tento počin zdá se mi celkem úspěšný i když byl humor založen hodně na sprostotách, ale já se hodně zasmála i když mi přišlo, že se seriál začal díl od dílu víc sám vykrádat... nebo opakovat, nazvěte to jak chcete. Škoda jen, že mám pocit, že na vícero zhlédnutí moc není. Nejradši bych dala tři a půl. ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám