Brak

Komedie

Česko, 2002, 86 min

• playboxguest

Jedinej důvod, proč jsem si ten film sehnala, byla Paula Wild, stejně tak je tím jediným důvodem, proč dávám filmu hvězdičku... Zůstanu u Po hlavě do prdele, to byl pro mě daleko zábavnější český brak!(10.12.2010)

• Lima

Prvních deset minut se děj slibně rozjíždí, ale příchodem trapného poslíčka to jde s filmem "od desíti k pěti". Režie je podivná, místy je film velmi zmateně nastříhaný a jediné, co je na něm stojí za zmínku, je skvělá kamera a soundtrack. Herecké výkony jsou mnohdy příšerné, vrcholem je přehrávání "vrtulňase" Viktoříka a krátký výstup producenta Melounka. Ono by nevadilo, že je tenhle film přiblblej. Horší je, že je strašně nudnej. Těch několik odkazů na kultovní filmy to nezachrání. Zkrátka - český Tarantino či Kevin Smith se nekoná, ti to umějí mnohem lépe. A hlavně nenuděj.(24.8.2003)

• Oskar

Ne Snowboarďáci, ale Brak je prvním českým pokusem o prcičkomedii. Úplně zanedbatelný zbytečný film s příšernými projevy "herců" (hlavně ten poslíček s pizzou je hrozný) a jen občasným vtipným nápadem (použití písně S cizí ženou v cizím pokoji). Mraky odkazů na jiné filmy, ale žádný pilíř, který by Braku umožňoval stát na vlastních nohou. Přitom to není parodie. Jen prachsprostá vykrádačka za pár korun s děsným obsazením a velmi mlhavou představou o řemesle. 10%(10.4.2006)

DivX/// Obsazení 6/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +hudba, husté hlášky -je to Brak, pokud to berete vážně, sem tam nějaká písnička mi nesedla/// Tak tohle je vážně masakr, takovej úlet. Když jsem to před 4 rokama viděl poprvé, několik scén mě silně dostalo a i teď jsem se neuvěřitelně bavil. Navíc film se dá zhédnou i vícekrat, třebas díky zajímavému soundtracku a spoustě hláškám typu "ty vole to sem posral, to sem posral, já jsem šukal s mrtvolou, ty vole to sem nekrofil no, sem nekrofil, sem a to ani nevím co to znamená" a další. Prostě zábavná teenagerská road movie bez hlubšího smyslu./// Celekm 72%///(26.7.2006)

Osobně nechápu hodnocení asi poloviny účastníků..protože ohodnotit Brak jako brak :) je sice příhodné názvem, ale né obsahem. Uvědomuje si někdo vůbec, že to je vesměs studentský film…že si ten film dělá totální srandu z ostatních filmů a spousty zaběhnutých filmových klišé…že to je vlastně svým způsobem parodie…vždyť už jen obsazení Jirky Korna do role zabijáka Vás mělo trknout k tomu, že si z Vás tenhle filmek dělá ,,prdel,, :)) A spousty skvělých hlášek k tomu….,,Adéélečko moja, nechceš svézt?,, ,,Vona to ze mě pozná, to ucejtí..se mě zeptá..tys šukal s mrtvolou..,, To je prostě nej...a taky v tom tkví síla tohohle filmu, dělat si srandu ze sebe, všeho a ze všech.. a o tom to je…neberte ho TAK vážně lidičky probůh :)))(2.7.2009)

• - Producentom debutového filmu Karla Spěváčka je akciová spoločnosť Ateliéry Bonton Zlín. (Smok)

• - Natáčeno v okolí Zlína a v Luhačovicích. (M.B)

• - Film vznikol v spolupráci s Vyššou odbornou školou filmovou a spoločnosťou Whisconti. Týmto projektom dochádza k naplňovaniu zámeru spoločnosti produkovať popri klasických filmoch tiež dlhometrážne nízkorozpočtové filmy s maximálnou účasťou mladých talentovaných tvorcov a technikov. (Smok)