Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

SeBig

Když film začal, začal jsem se bát, ne jakože to bylo strašidelny, ale bál sem se ze to bude děsná sracka..naštěstí se to průběžně tak nějak zlepšovalo a ten konec mi přišel oproti začátku dost vypsychlej a parádní... takže to je takový půl na půl. Nejvíc parádní ale byli ty demoni. ()

HellFire

Spolu s Noční můrou v Elm Street a Nocí oživlých mrtvol další hororová klasika 80tých let, jejíž další pokračování nikdy nedosáhnou kvalit originálu. Hellraiser navíc exceluje zobrazeným násilím a parádními potvůrkami. Není divu, když vše pochází z pera Cliva Barkera. ()

anderson

ČESKOSLOVENSKÁ VHS PREMIÉRA: ATTACK = 1992 - réžia českého znenia (ATTACK 1992) = ANNA CICMANOVÁ, SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 31.8.1996 (26.9.2009) ()

jonyyy

Pinhead a jeho partička pekelníků byli opravdu parádní, stejně jako ta potvora, co chodila hlavou dolů. Když ti byli na scéně, stálo to opravdu za to, když ne bylo to trošku slabší. Frankova milenka byla jedna z nejodpornějších ženských, co jsem viděl. 65% ()

Pítrs85

Další "osmdesátkovej rest" odškrtnut, no hned přiznám, že jsem od div ne kultovního Hellraisera čekal přeci jen něco víc. Prvních šedesát minut mi přišlo docela dost stereotypních, za pozornost tak stál maximálně znovusedokupydávající strejda Frank. No po hodině, kdy na scénu vstoupí sám velký Pinhead se svými věrnými cenobity, se konečně začnou dít věci a film tak dostane pořádný otáčky, jelikož nejen ten originální vzhled Pinheada stojí vážně za to. Škoda tedy, že film netěží víc ze své legendární postavy a nezahaluje se do ještě větší temnoty. Celkově spokojenost, ale s pocitem, že to mohlo být ještě o fous lepší. Uvidíme, co druhý díl... ()

eraserhead666

Hellraiser je nejbystřejší, nejprůzračnější a nejčistší esencí hororu. Bez ohledu na kvalitu následujících dílů (a hned následující díl se mi líbí ještě více, než tento) rozjel, společně s Noční můrou v Elm Street, mou nejoblíbenější hororovou sérii a přivedl na plátna kin mou (společně s Freddym :-)) nejoblíbenější hororovou postavu. Pinhead prostě vládne! ()

SOLOM.

Hellraiser je další z kultovních sérií, kterou jsem dost dlouho vědomě opomíjel, protože jsem se za ty roky věnoval spoustě jiných filmů. Když už jsem však začal nedávno „sjíždět“ tyto kultovky (Texaský masakr, Noční můry, Pátky 13), tak jsem samozřejmě nesměl vynechat ani Pinheada a jeho bandu. Slyšel jsem toho o této sérii už tolik, že jsem prostě již nebyl ochoten to déle protahovat. No a lituji toho? Popravdě ani ne, první Hellraiser se mi docela líbil, ale přece jenom jsem čekal trošku víc, než mi nakonec Clive Barker nabídl. Samozřejmě spokojený jsem, ale očekávání bylo prostě mnohem větší. Věřím však, že v době vzniku se u tohoto filmu musely nejednomu divákovi a kritikům doslova protáčet panenky. Co se mě týče, pořád jsem slyšel jak je to brutální a bizarní podívaná, ale prostoru kterého se Cenobitům dostalo, bylo na můj vkus až žalostně málo. Když už tam však tihle pekelníci byli, dokázali uspokojit mé choutky a hlavně se výrazně zlepšila celková atmosféra. Ta byla slušná i ve zbytku filmu, ale pokud tam zrovna strejda Frank nevylézal z podlahy, nebo se nekrmil, tak to bylo místy trošku vláčné. Ale zas na druhou stranu mi to vynahradila Ashley Laurence svým půvabem a hudební doprovod Christophera Younga. Hudba byla opravdu excelentní lahodou pro mé uši. Dále mě trošku zamrzelo, že se tohoto moc nedovíme o původu kostky ani o samotných Cenobitech, ale je mi jasné, že to si zřejmě chtěli nechat do dalších dílů. A že těch pokračování je…Alespoň mám nad čím dumat. Každopádně jako celek Hellraiser obstál. 70% ()

ARI50

Začátek něčeho jiného nového a zajímavého je to prostě slušny horor. Slušná atmosféra a v pohodě postavy silnějši dvoječka. ()

mm13

Prvý... a žiaľ nie posledný. Ale Barkerove vízie v príbehu o láske (skôr sexuálnej posadnutosti) prekonávajúcej hranice svetov, vnímania a morálnych zábran fungujú bezo zvyšku. Rovnako fascinujúce ako odpudzujúce, skrátka presné. Aj keď vystrihneme krvavé momenty (ktoré tu ale vo svojej bizarnosti patria!), zostane nám stále dosť zaujímavý príbeh, s perfektným (trefne nesympatickým) castingom a chorou atmosférou a stále to bude fungovať ako rafinovane lákavý náhľad do sveta nedoziernych diaľav, ktoré nech si ale po projekcii už každý radšej dopĺňa a zapĺňa sám, pretože... no Clive Barker je len jeden a Hellraiser taky tak (veru, chudák Pinhead a spol., než aby sa dočkali rozvinutia svojich vskutku originálnych postáv, prepadli sa do filmového céčka - že napriek tomu dodnes patria medzi najpopulárnejšie hororové postavy, nech slúži ako dôkaz ich potenciálu). ()

Bauer

Čekal jsem něco ve stylu Noční můry v Elm Street, ale nic takového se bohužel nestalo. Tento film byl pro mně nehorázně moc nudný. A vůbec tedy nebyl strašidelný jako například Noční můra, možná že kdyby mi bylo 8 nebo 10 let, tak bych se hodně bál a určit bych si dával ruce před obličej ale teď v mém věku to se mnou opravdu nic nedělalo. Jediné co bylo skvělé, tak byli krvavé scény, které byli poněkud nechutné ale to podlě mně k hororu patří. Dále výkon vraždící Clare Higgins byl velmi skvělý. Ostatní herci se moc tedy nevyznamenali. Od parchanta z Dirty Harryho Andrewa Robinsona, bych tedy čekal mnohem víc. Hudba byla docela podařená a každopádně je tento horor originálí ale nic to nemění na tom, že pro mně osobně je to jeden z těch filmu, které kdybych už neviděl, tak by se nic nestalo. ()

JASON_X

(UNCUT verze) Britská horrorová klasika s originálním námětem a působivou atmosférou, která je ovšem z mého pohledu trochu pokažená výběrem nesympatických herců (Julia, Larry) a jejich hereckým neumětelstvím kombinovaným se směšně teatrálním přehráváním a deklamováním (Frank, a hlavně diblíkovitá Kirsty). Démoničtí BDSM "cenobité" jsou ovšem vynikající, škoda že nedostali víc prostoru (ještě více než ikonický Pinhead se mi líbí cenobitka s otevřeným krkem). Dobrá hudba, dobré masky a trikové scény (oldschoolově poctivé a šťavnaté, žádný bezduchý digitál) (ve scéně, kdy za zdí nemocničního pokoje honí Kirsty obludné monstrum, jsou v jednu chvíli vidět kolečka vozíku, na kterém je tlačeno :) ). Malinko nepovedený je konec, ve kterém Kirsty pomocí kostky "zavírá" jednoho cenobita po druhém. Přiznám se, že bych byl docela zvědavý na Hellraiserův remake, už jenom proto, abych se nemusel dívat na ty příšerné osmdesátkové účesy (Larry, Julia a Kirstin šampón Steve). ()

matestlust

Pinhead se automaticky zapsal jako jedna z nejlepších hororových postav. Takhle má vypadat vládce pekla, ne nějakej lucifer :). Hellraiser je kult kultů, pevný zápis do historie tohoto žánru a předpisová hororová podívaná. ()

Mordenroth

"We have such sights to show you!" Hellraiser (spolu s pokračovaním Hellbound: Hellraiser II) patrí medzi moje najobľúbenejšie horory. Neskutočne originálny nápad a výborný scenár (predloha je samozrejme tiež geniálna) sú hlavnými devízami filmu a spolu s vizuálne úchvatnými obrazmi pekla a jeho osadenstva patrí snímok nepochybne ku kultovým. Možno skonštatovať, že Barker vytýčil nové hororové dimenzie a smery. V Hellraiserovi sa vlastne jedná o nový typ pekla (existencia iného sveta), pre ktoré je charakteristické násilie, bolesť, úpadok či depresia. Neplatia však tieto charakteristiky aj pre svet, ktorý poznáme a žijeme? Možno, že je Barkerovo peklo určitou metaforou na univerzum, ktoré považujeme za každodennú realitu. Je plné terorizmu (násilie), smútku (bolesť), spoločenského rozkladu (úpadok) a v neposlednom rade aj melanchólie (depresia), i keď v skrytej podobe. Skrátka, smerujeme do záhuby... Hellraiser je veľmi netradičný horor, je to bizarnosť sama o sebe. Už tajomný začiatok filmu, v ktorom sa dozvedáme pravdu o Frankovom osude, pôsobí depresívne a napätie sa nevytráca ani vo chvíli, keď vidíme zopár záberov samotného pekla a Cenobitov. Skúste si predstaviť inferno ako špinavú a temnú miestnosť, plnú vytrhaných kúskov ľudského mäsa. Tento obraz dopĺňa zvuk zakrvavených reťazí s pripnutými hákmi a navôkol sa prechádzajú pekelní démoni (cenobiti), ktorí obzerajú plody svojej práce... ()

Richie666

Se vší vážností smekám nad tímto úžasně charismatickým sci-fi hororem. Jedná se o velmi jedinečné dílo, které však postrádá smysluplnější a stravitelnější koncepci a také lepší triky. Poslední čtvrhodina s kadencí čtyři megaklišé za minutu tomu nasazuje korunu. Nevychází mi z toho nic jiného, než "jenom" těžce béčková záležitost, která ovšem určitě stojí za vidění. Skvělá hudba. --- "Oh no tears please, it´s a waste of good suffering!"... ()

Katullka

Pro mě asi nejdrsnější a nejhrůznější horor. Viděla jsem ho v dětství a když mě má něco vyděsit, tak je to právě tohle! Málem jsem ten snímek nepřežila a od té doby ho vážně nechci už spatřit.. ()

Genero

„Prosíme pana Pinheada na scénu! Prosíme pana Pinheada na scénu!“ Chlápek s hřebíky na ksichtě zlostně odhodí nedopalek. „Doprdelepráce, to zase ňákej kretén otevřel kostku?“ Ano pane Pinheade, je čas si hrát. Ukaž mu, zač je toho pekelná doprdelepráce a bude hořce litovat, že se s tím hlavolamem vůbec kdy zapletl. Stáhni ho z kůže a roztrhej jeho tělo na cáry. Pak o tobě Clive natočí dokument a lidi si budou zakrývat oči strachy a neuvěří, že to může být pravda. ()

ScarPoul

Atmosférou bezchybné. Novelu od Barkera som čítal a hoci ma veľmi nenadchla, film s ňou krásne kooperuje. Všetko zostáva rovnaké, len máme konečne možnosť naplno precítiť Barkerovú víziu. So všetkými nechutnosťami a bizarnosťami aké zamýšľal. Koketovanie s temným fantasy poteší ( tajomný predmet, rôzne sféry), ale v zásade sa jedná o čistokrvný horor. Hoci to stále má určité dramaturgické chyby ( preťahovanie o kocku s prapodivnou príšerou na konci, pôsobí ako nepodarená hra na detskom ihrisku), neskĺzava to do samoúčelnosti. Vždy keď to začne byť trošku slabšie, príde ďalšia scéna plná nechutností. Masky a efekty sú v tomto prípade bezchybné a hlavne tie to posúvajú do vôd nadpriemeru. Som zvedavý na pokračovanie. ()

Gary

Tohle mělo vážně slušné momenty a postava Hellraisera je pro mě zařazena do pozice jedné z nejlepších hororových postav. Konec je takový podivnější, ale některé scény vážně stojí za to. Jak nerad teď vidívám rybářské háčky. ()

HateBreeder

Tak tento film na me opravdu hodne zapusobil. No mozna to bylo tim ze sem ho videl tehdy kdy sem jeste nemel, no proste reknu to otevrene, byl sem z nej skutecne "posranej". Ale pozdeji, jak to tak byva, sem se k nemu zas vratil a uz z pevnejsimi nervy sem mohl v klidu dokoukat. Napad je jedinecny, pribeh o tajemne kostce, ktera otevira branu do pekel a s tim souvisejici rada neprijemnych udalost. Film ma perfektni masky, i po mem druhem shlednuti sem mel neprijemny pocit kdyz sem videl ctverici cenobitu :) No ale mozna se mi vic libil druhy dil, ten byl jeste dabelstejsi. 85% ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)