Hellraiser

• Česko Pekelník (více)

Legenda říká, že kdo otevře magickou krychli - vypustí duchy... Nic netušící Frank doplácí na svou zvědavost a na vlastní kůži poznává bolest. Do jeho bytu se nastěhuje starší bratr Larry s manželkou Julií a dcerkou Kristy. Londýnský dům se stává peklem. Duch Franka žije, stává se mocnějším a jeho existence si neustále žádá nové a nové oběti. Julii už má ve své moci... Najde se někdo, kdo dokáže ovládnout magickou krychli? (ATTACK FILM VIDEO)

Alfréda

Má to Barkerův rukopis, opět mě zaujal spíš ten milostný trojůhelník než ty pekelný zrůdičky- stejně jako u Candymana mě zaujalo drama Helen, když přijde o přátele, duševní zdraví, manžela...příjemně mě překvapil vzhled té tlející mrtvoly schované na půdě. ()

Martrix

Natočit film podle vlastního scénáře...to nezřídka nekončí dobře. A ne vždy se povede přetavit knižní předlohu do kvalitního scénáře. Clive Barker se toho ale nebál a co vymyslel a napsal, to si taky natočil. A výsledek není ale vůbec špatný. Na tu dobu to byl jistě nadprůměrný horor, který se kvalitativně blížil ke kouskům jako Moucha (1986), nebo Sliz (1988). Řemeslně je to dobře zvládnuté, má to atmosféru, nesklouzává se do klišé a dialogy mají hlavu a patu. Samozřejmě se nabízí, že chtělo víc rozvést co jsou Cenobiti zač. Ale to už by byl jiný film a hrozilo by, že dopadne podobně blbě jako jeho pokračování. Pokud režisér točí podle vlastního scénáře, často nevidí hluchá místa. Přestože má Hellraiser sympatickou stopáž, pocitově mi to přišlo dlouhé. Když víte co se bude dít, jste zvědavý jen na to, jak to bude vypadat...a to se trochu omrzí, když ty nejzajímavější postavy sice skvěle vypadají, ale nic moc nepředvedou. Každopádně... s rozpočtem 1 mil. USD, se povedlo udělat velmi zdařilou záležitost. Pro srovnání...Moucha 15 mil., Sliz 19 mil. ()

messiah

Jelikoš čtu Clive Barkera, musel jsem samosebou shlédnout i tenhle film. Nejprve jsem ale Hellraisera přečetl a teprve později se podíval na film. Musím říct že film se mi líbil přinejmenším stejně jako kniha. Pinhead a Cenobité vůbec jsou velice pěkně ztvárněni, stejně jako kostka. Zrození Franka z podlahy nářez...prostě pěknej horůrek kterýmu dávám 85% ()

emo

Celkom slušný (predovšetkým vzhľadom na dobu vzniku a rozpočet) a svojim spôsobom originálny horror, ktorý sa postupne stal kultom. ()

animaxis

Hellraiser rozhodně patří mezi těch pár hororů, které mám opravdu v oblibě. Má velmi temnou atmosféru a opravdu z něj jde pocit jako by se ve filmu jako takovém pohybovaly jisté temné síly. Koncept filmu (a tedy i povídky) je zajímavý a děsivý zároveň. Představa pekla je tu hrůzostrašná a působí o to hůře, když film dává přes postavu Franka najevo, že pro něj a pro jemu podobné je to ale zároveň nebe/potěšení. Dále je tu sympatická mladá hrdinka, velmi dobře zobrazení Cenobité a skvělá hudba. Před prvním zhlédnutím jsem čekal klasický béčkový film z osmdesátek, který se nejspíš ani nebude brát vážně. Hellraiser se ale vážně bere. A právem. ()

Mol

DON'T YOU CARE? WHAT I CARE ABOUT IS A NEW SKIN!!! A hned po tomhle jsem se rozesmál na celé kolo. Frank je zvíře a jediné co ho žene kupředu je sex s odpornou Julií a instinkty k přežití. Neuvěřitelnej magor. Film je vlastně dost hroznej a Kirsty byla to jediné co mě drželo ve stavu bdění. Jen opět jak už to tak bývá, neutíkala když měla utíkat, stála a z plna hrdla křičela, ale já jí to odpouštím, protože závěrečné likvidování Cenobitesáků magickou kostkou, je ultimátní filmové peklo a Kirsty je prostě rozkošná, když se bojí. Škoda, že chodila s tím trapákem Stevem, jinak bych jí hned pozval do kina. Jo, jen tak mimochodem, ode dneška už nesáhnu ani na Rubika. ()

kosta73

Přelomová záležitost, která navždy změnila tvář moderního hororu. Věc, kterou se inspirují tvůrci hororových filmů do dnešních dnů. Genialita, jejíž originalitu, nadčasovost a zásadní vliv v rámci žánru nemohou uznat jen největší škarohlídi a zabedněnci. ()

Radiq

Škoda těch efektů jak z nějaké pohádky typu Kačenka a strašidla (myslím takový to elektrizování té kostky). Jinak je jasný, že některý ty potvory byly hrozně umělohmotný. Ale mě tady šlo hlavně o ten příběh, originalitu a hlavně moje miláčky Cenobity, kteří jsou originální sami o sobě. Takže skvělej horor, na kterej trochu zapůsobil zub času. ()

tom88

U mňa žiadna sláva ani žiadna klasika. Barker natočil síce peknú nechutnosť, ale mňa to zrovna neupútalo na toľko, že by som bol z toho vedľa. Pre mňa iba béčkový horor so zopár humusnými scénami a akou takou atmosférou a dejom. Masky boli fajn, teda niektoré, ale triky celkovo moc lacné. Je tu naozaj strašne vidieť odstup času. 55% ()

3n3my

Inšpirácia mnohými inými filmami z tej doby sa v Hellraiserovej jednotke nezaprie, no aj napriek tomu je príbeh viac-menej jedinečný a hodný takej série, akou Hellraiser počas dvadsiatich rokoch disponuje. Úvodná časť má slušnú atmosféru a efekty, sympatickú Ashley Laurence, či už spomínaný neokukaný príbeh. Mínusom bol pre mňa snáď iba záver, ako keby ušitý horúcou ihlou. ()

Nivenx

Skvělý první díl Hellraiseru na který se nezapomíná. Nádherný nápad a děj. Perfektní zpracování, kamera úžasná a když přišel na scénu (PinHead)Doug Bradley, tak jsem si řekl, ten film je pecka. 75% ()

okkac

O Hellraisera jsem jen zakopával, ale nikdy jsem se k němu nedostal, až jsem si řekl, že kusím nakoukat celou sérii. Očekávám, že pozdější díly asi už budou celkem velmi špatné, ale uvidíme. První díl je hodně komorní. V podstatě se odehrává skoro celý v jednom domě. Má to celkem povedené praktické triky, jako znovuztvoření hlavního záporáka, které je patřičně slizké a gore. Plus skvělé masky lidí svlečených z kůže. Spokojenost za 8/10. ()

SeanLSD

Oh, no tears, please. What a waste of good suffering! ___ Prečo je HELLRAISER geniálny ? Lebo vznikol z ničoho, história jeho vzniku je jedným z tých veľkých príbehov z dejín filmu, ktoré fascinujú, lebo túžba tvoriť, realizovať svoju víziu v nich stojí nad všetkým ostatným. Z mála peňazí vyťažil neskutočné veci, necháva priestor predstavivosti, tak ako veľké knihy... Väčšina ostatných dielov sa snaží ukázať nepredstaviteľné, ale iba jednotke sa to vďaka náznakom a úžasnej práci s tajomnom podarilo... pretože za príbehom nebola iba exhibícia, ale skutočná vízia veľkého umelca, vychádzajúca zo strachov a túžieb, ktoré sú univerzálne. A hoci prešlo 30 rokov. keď príde krvavý efekt, ešte stále vyráža dych... - a to sa nikdy nemôže podariť obyčajným filmovým remeselníkom. ()

Estrellita

Rozhodně nemůžu říct, že bych se bála - ikdyž to bude možná proto, že horory docela můžu a už prostě vím, co kdy a kde očekávat, takže okamžik překvapení už pro film nehraje. Jinak, vím moc dobře, jak je tenhle film vychvalovaný, jak je NA SVOJI DOBU vizuálně propracovaný a inovativní a bla bla... Jenomže já si prostě nemůžu pomoct, asi se přestanu koukat na staré horory, ale zkrátka a jednoduše mě nikdy nemůže vystrašit něco, co vypadá jak neforemná gumová hračka. Na druhou stranu musím uznat, že atmosféra je docela hustá a hudba podmanivá. Já osobně budu doufat v dobrý remake. 50% ()

filmmovier

Skvělá atmosférická záležitost. A taky hodně zvrhlá, navíc z fantazie Cliva Barkera, který si své vlastní dílo zrežíroval skvěle a je škoda, že se režii nevěnuje (víc). Příběh sice na první pohled nepůsobí příliš originálně, ale originální je. Tajemná kostka, vynikající hudba, skvělé herecké výkony (musím zmínit alespoň Andrewa "Garaka" Robinsona, jehož výkon je v tomhle filmu opravdu působivý). Působivá je ale také čtveřice Cenobitů (geniální potvory, skinhedka, klapající zuby, ten čtvrtej a zejména pak Pinhead, jehož postava je dnes už legendární a já konečně vím, že si ten status zaslouží). S jejich příchodem už tak poměrně brutální film nabírá na obrátkách a já měl z jeho sledování skutečně obrovskou radost a požitek byl zejména Pinheadův hlas (i když byl v češtině). Škoda, že Cenobiti nedostali víc prostoru, jsou fakt... tak jak píše Superpero. Fantastický horor, ke kterému se rozhodně brzy vrátím. P.S.: Finále fakt good :). Za mě plný počet a 95%. ()

LordSnape

Ve své době muselo jít o neuvěřitelnou podívanou. Teď už se jistým trikům a figurkám člověk spíš pousměje, než vyděsí. To však nemění nic na tom, že Barkorovo režijní vedení je opravdu dobré a když herci křičí jako kdyby je za živa řezali, je to opravdu svazující pocit. Hellraiser má prostě oproti všem moderním rádoby hororům (i po tolika letech), to co by správný horor měl mít. ()

Bobik9

Tak jsem se konečně dostal k další již klasické hororové sérii z osmdesátých let a musím říct, že jsem velmi mile překvapený. Noční můra v Elm Street, Halloween, Pátky 13., Chuckie, Návrat mrtvých a určitě jsem na něco zapomněl. Všechno to má něco do sebe a člověka i v dnešní době baví tyto staré horory. Nicméně mají jednu nevýhodu a tou je nepříliš zajímavý a jednotvárný děj. Proto si myslím, že je Hellraiser trochu výše, protože u něj jde o originálnější nápad než je jen klasická vyvražďovačka. Divím se, že Clive Baker neudělal žadný další podobně úspěšný film. Relativně slušné obsazení včetně hereckých výkonů, které v podobných hororech také nebývají právě nejzářivější. Rozhodně budu rád, když se dostanu k pokračováním a budu doufat, že budou stejně kvalitní jako první díl. ()

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

09.03.2023

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

Hororový Hellraiser oznamuje obsazení

08.10.2021

Remake kultovního hororu Hellraiser byl před pár dny dotočen, tvůrci tak nyní mohou oznámit plné obsazení. Režisér David Bruckner (Temný dům) spolu s autorem originálu Clivem Barkerem údajně… (více)

HBO chystá Pekelníka

HBO chystá Pekelníka

28.04.2020

Režisér David Gordon Green (Travička zelená, Halloween) a kabelovka HBO společně chystají novou verzi Pekelníka. Toho přivedl na plátna kin jako první filmař Clive Barker, který přitom využil své… (více)

David Goyer napíše remake Hellraisera

David Goyer napíše remake Hellraisera

07.05.2019

Scenárista David S. Goyer (Blade, Muž z oceli, Terminátor: Temný osud) se ujme scénáře a produkce na novém remaku Hellraisera pro studio Spyglass Entertainment. Původní film z roku 1987 pochází z… (více)