Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

R_Dwarf

Nechápu tak nízké hodnocení, Grinch byl jeden z mých nejoblíbenějších dětských filmů. Byla to jedna z věcí, na které jsem se v období Vánoc těšila nejvíce. ()

Arehanah

"Ve vločce sněhové příběh se stal, ten kdo nevěří ať dívá se dál..." Velmi milá, vánoční pohádka, kterou si rok co rok pravidelně pouštím. Nezapomenutelné hlášky a mistrovský Jim Carrey. ()

Veju007

Vánoce bez Grinche? Neexistuje! Má nejoblíbenější vánoční pohádka a je úplně jedno, že už jí umím úplně nazpaměť. ()

v.indruchova

Mě to přišlo vtipné, v českém dabingu-nápadité. Jim to výborně zahrál. Ale takové stvůry ať vesničané či Grich. To není pro děti. Dobrý příklad to jistě není. Souhlasím film je příliš přeplácaný..třeba barvy. Třeba ti vždy šťastní nepěkní lidičkové. ()

RedBoryyys

Prvních 75% filmu pecka,pak se to bohužel pokazilo a film tak ztratil na možné 100% hodnotě... ;-))) Ale je mi jasné,že s takovým záměrem to bylo bohužel natáčeno. ()

Tuty

Pokud u nás o Vánocích nesmí na televizních obrazovkách chybět Tři oříšky pro Popelku, možná budou mít brzy Amíci obdobnou pohádku, kterou by trochu viděsili před Štědrým Večerem svoje rozmazlený dětičky (jako moralizující agitka to celkem funguje - vyhodíme Tě na mráz jako v té pohádce!! Ale, pro Grinche mám i já trochu slabinu. Ano, když to běží v TV, snad nikdy u toho nevydržím od začátku do konce, ale jako s filmem s dovětkem, že dodává Vánocům tu správnou atmosféru, jsem na 60% spokojen už jen pro povedený český dabing s vypravěčem Zdeňka Svěráka. ()

Kybela

Přestože typově je to film, který mě obvykle rozčiluje, je to výjimka. Každý rok se na něj dívám a pokaždé mě baví. Je to vtipné, Cindy je naprosto kouzelná a český dabing parádní. ()

LencaN

Chápu, že Grinch je taková karikatura, že ho prostě musí hrát někdo s výraznými šílenými grimasami a gesty, ale Carreyho prostě nemám ráda. Nejradši bych mu za jeho škleby jednu vlepila. V civilních rolích je úplně jiný, ale když ze sebe dělá blázna, je na zabití. Ani teď se mi nepodařilo vytvořit si k tomuto filmu nějaký hlubší vztah. Ano, je to hezké na podívání, je to vánoční a barevné, ale celou dobu mám zvláštní pocit, protože to zelené chlupaté žlutooké stvoření je nepříjemné. A i když to na konci má hezké poučení, že Vánoce nejsou jen o té materiální stránce, tak mi to stejně nestačí. Mým oblíbencem byl hafan Max, s parůžkem na hlavě byl srandovní. Jinak ti Kdovíci byli takoví zvláštní. Občas mi triky přišly hodně jednoduché, ale na druhou stranu tu zase bylo čemu se občas zasmát. Asi to na mě bylo až moc přeplácané a carreyovské. ()

Lili94

Alespoň jednou za rok by mohl být člověk trochu necynický a dát tomuhle filmu šanci. Neříkám, že to je kdovíjaký filmový zázrak, ale je to milá vtipná komedie s vánočním tématem. Líbí se mi projekce dnešního komerčního pohledu na Vánoce, kdy jde jen o dárky, v kontrastu se snažením malé dívky, která chce dokázat, že jde spíše o to, abychom dělali druhým radost a trávili čas s těmi, které máme rádi, tak proč ne zrovna u sledování Grinche. ()

brasek

Očakával som väčšiu zábavu. Vizuálne vcelku fajn, Jim Carrey ešte vo forme, v časoch keď ešte neliezol na nervy. ()

Franki69

Tak asi to nejvíc, co dospělí můžou pro děcka udělat je vyprávět jim nějakou pěknou pohádku. A pobavit je. Grinch tohle splnil na 5 hvězdiček. Není to hlubokomyslný příběh podle Umberta Ecca a finále je přeslazené, ale to je vánoční cukroví taky. Kdo si stěžuje na vánoce, tak příští rok zezelená a srdce se mu zmenší na velikost pecky z třešně. ()

Dejfajz

Čtyři hvězdičky jen kvůli tomu, že je na konci hodný. Jinak je to moje dětství. Vlastně ho miluju i teď, takže můžu říct rovnou celej život. Fakt ho zbožňuju. ()

Misterioso

Objektivně - ne až tak hrozný film. Subjektivně - pokud mě někdy budete chtít mučit, pusťte mi ho dvakrát, třikrát za sebou a povím vám i to, co nevím. ()

kolly13

Přehršel kulis á la Disneyland, hodně se snažící Carrey a hodně debility, kterou prozáří záblesky opravdové srandy a chytrého nápadu. ()

CZ_Milka

Fantasy a sci-fi je u mě předem určeno k záhubě, ale zkouším to, zkouším, třeba to jednou prolomím. Grinch ale tím průlomovým nebude. Děj je plný zbytečností, které asi mají být vtipné, já jim nerozumím. Kostýmy jsou na mě megadivoké, nelíbí se mi. A Svěrák by za své vyprávění opět, stejně jako u pohádky Tři bratři, zasloužil vyprášit kožich. Jeho hlas se tam vůbec nehodí, není malebný, není příjemný, divně frázuje, nechápu, proč ho do filmů pořád někdo cpe jako vypravěče. ()

KukulienkaHO

Na úvod musím povedať, že nemám rád Jima Carreyho. Nepáči sa mi jeho štýl hrania, a preto ani nevyhľadávam jeho filmy. Avšak Grinch je klasika, ktorú som ešte nevidel, a tak som ho tieto Vianoce zhliadol. Nebolo to vyložene zlé, Carrey sa tu relatívne dal (možno práve vďaka maske) aj som sa trochu pobavil. Chýba tomu ale ten správny šmrnc, taká správna vianočná energia. Čo musím však pochváliť, sú výborné masky a výprava. Veľmi sa mi páčilo aj to vianočné posolstvo, ktoré film prináša. Až ma celkom prekvapilo, ako sa nebojí na plné ústa povedať, o čom tieto sviatky sú a o čom nie. Na rozdiel od animáku, kde to bolo len tak zľahka podané. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)