Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Nivenx

Grinch je filmem pouze pro Ameriku, jelikož pro zbytek světa je to naprostá hovadina. Tohle ani skvělý Jim Carrey nezachrání. Jen za něho nedávám úplný odpad. 30% ()

URBAN

Grinch je podle mě velkolepá vánoční klasika a vážně nic ji nechybí a je opravdu do puntíku vánoční ač příběh , pointa a Zelenáč Grich tomu všemu pomáhá , přidání takovéto postavy bylo podle mě hodně originální . ( 13.12.13/MAC ) ()

kocik1 odpad!

Grinch jsem si pustila proto, že jsem si včera na nějaké diskusi přečetla, že je to nejlepší vánoční film, tak jsem byla zvědavá. A co mě čekalo? Přemoudřelá holčička jak z reklamy na odvykačku. Odrazovala nás od nakupování, prý že dárků už je dost. :-)) Uřvanost nebezpečně připomínající to nejhorší z českých pohádek posledních let. A hromada světel a barev, které se snažily trumfnout to řvaní. Ne, tohle do konce vážně nedám, to bych musela být masochistka. ()

octopuska

Vyjímka co potvrzuje pravidlo. Carrey s cibulovým antiperspirantem a s vyladěným doupátkem ve skále nemá chybu. Jeho modní přehlídka je skvostná a strčí do kapsy lecjakou modelku. Je to sice klasickej americkej, výplachovej kýč, ale sním je to prostě pecka a o Vánocích se na to musím vždycky kouknout : ). ()

fantoci

Tradiční vánoční příběh (původní Grinch je z padesátých let), ovšem pro našince jsou postavy velice překpapivé a vynikající je Jim Carrey, kterého byste v kostýmu Grinche opravdu nepoznali. Jinak příběh je až uboze pitomý a nepřináší nic nového. Film jen na Vánoce... ()

vadic

Jim Carey ruluje jako nikdy a dokáže se zelenou maskou hotové divy. Podobnost s Jackem Nicholsonem aka Jokerem čistě náhodná:) ()

filmmovier

Pto mě další ztělesnění Vánoc. Moje téměř každoroční tradice. Film stojí hlavně na skvělých schopnostech Jima Carreyho, rozhodně je to jedna z jeho nejlepších rolí. Kouzelný svět na sněhové vločce je velmi pěkně zpracován. Možná by se to mohlo líbit i některým Carreyho odpůrcům, protože tady vážně nejde poznat... Mě se to prostě líbí a vůbec to není ujeté. Naopak, je to nejlepší vánoční pohádka. ()

Doudis19

Strašlivě trapná a nevtipná vánoční pohádka o zeleném skřetovy, který neměl rád vánoce. Carreyho pitvoření nikdy nebylo otravnější. ()

mr.kliky

hrozná krávovina, která je ale do dvou třetin fakt vtipná.. to co přijde pak z toho musí bejt trapně snad i Carreymu. ()

eJacques

Životní role Jima Carreyho! Ace ventura je jen trapný a úchylný příbuzný. Zato Grinch herecký koncert! Jedna velká salva smíchu při blbnutí v jeskyni, při krádeži dárků a nesmírně vtipné monology této zelené příšery X z vesmíru, v českém dabingu to tentokrát nemá chybu, za což patří díky především americkým scénáristům: "16:30 zírat do propasti. 18:30 zvu se na večeři, to přece nemohu odmítnout. Ale co na sebe? Tohle! Stejně nikam nejdu." ()

Motinski

Najhorší Howardov film na ktorom mi vadilo snáď všetko. Gýčová výprava, trápny humor, otravné postavy, dokonca aj rozprávač, no najviac asi samotný Grinch. Jim Carrey je pre rolu ideálny už len vďaka jeho schopnostiam s mimikou ale vždy keď bol na obraze, liezol mi na nervy. Pochválim aspoň hudbu, inak film postráda príjemné čaro Vianoc a pochybujem že si ho ešte niekedy pozriem. Celkom by ma zaujímalo aký výsledok by z námetu vyťažil napríklad Tim Burton. ()

skrblik007

Co by byl tenhle film bez Jima Carreyho? Jeho herecký koncert táhne celou tuhle... pohádku. I když místy mi to ani jako pohádka nepříjde. Občas je to otravné a zdlouhavé, nicméně režisérsky dobře zvládnuté. ()

flawi.f

Umělé, kýčovité, bez kouzla a atmosféry. Už X-té Vánoce se snažím mít Grinche ráda a přijít mu na chuť, ale bohužel - opět to ani letos nevyšlo. Tak třeba zase příští rok :-) ()

Tyny

Hlas Anthony Hopkinse, který příběh vypráví, je neuvěřitelný. Nechápu jak jsem si to jako dítě mohla odpustit a koukat se na Grinche s dabingem. Stydím se. ()

Ryuuhei

Čím víckrát to vidím, tím víc si uvědomuju, jak jsem nedával pozor a z toho důvodu jsem to byl schopen označit za ztřeštěnou blbost. Ano, celý svět na sněhové vločce je praštěný, pokroucený a v mnoha ohledech i zvrhlý - ale to je přesně jeho kouzlo. Okouzlí i svou prazvláštní atmosférou, výbornými hudebními vložkami a hlavně maskami - Jima Carreyho bych pod Grinchem hledal jen těžko, tak moc jsou povedené, až autentické. To samé platí o pro kdovíky. Příběh samozřejmě ukazuje na společnost zkaženou komercialismem a touhou hlavně po majetku, než po pouhém užívání si atmosféry speciálních období (zde logicky Vánoc). A vlastně samotný Grinch je ztělesněním morality, jen převlečené do zelené zášti, kterou dává najevo ale sakramentsky hodně! Spousta obsahu je hlavně o humoru pro dospělé (když jsem si tuhle přečetl o tom, co znamená „key party“, skoro jsem oněměl). Zkrátka... Pro mě nezaměnitelná součást vánoční kinematografie, kterou si každoročně nenechám ujít. 70% ()

Lachtaan

Nejhorší vánoční pohádka. V ranku amerických filmů této tématiky je to prostý film, plný klasických klišé, za která jej nemůžu zase nijak podhodnocovat, ale nikdy už ho nechci vidět podruhé, potřetí... Je mi líto těch, kteří na Grinchovi vyrůstali s domněním, že je to typická vánoční pohádka. Chvála Bohu za ty naše české, o mnoho cennější a kvalitnější. Ale jsem zvědav na letošní ryze animovanou předělávku. ()

BROKEN_

Cože ?! Hodnocení 59%!? Proč tak málo, vždyť je to dokonalý. Jim Carrey v roli Grinche je úžasný. Jeho hlášky nemají chybu. Bez tohohle filmu si nedovedu představit vánoce. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)