Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

misstake

K tomu, abych to pochopil a následně abych to dokázal ocenit kladně, bych asi musel být z jiného, nejmenovaného kontinentu. ()

rozbris

OMG, pár lidí za louží jménem Atlantik a už mají tak rozdílné Vánoce??? To vyprávět dětem tak máme hned Sci-Fi Christmas... ()

HiddenDragon

Kupodivu se mi to nakonec libilo. A to jsem mel k tomuhle filmu vzdycky despekt, protoze se mi ten Grinch jako postavicka nikdy nelibila. Zelenej, chlupatej, zlute oci... Brrr, takovy americky vodnik :) Akorat bydli v jeskyni na hore :) Kdovikov a jeho obyvatele taky nejsou dvakrat krasni. Kdyz jsem se ale konecne podival az do konce, vylezlo z toho hezke vanocni poselstvi. Dokonce mi prislo, ze to ma v druhe pulce i hezci triky. Prvni polovina je hodne studiova (vyprava i masky hodne pripominaji "Karlika" s Johnny Deppem), ale jakmile si na sebe Grinch navlece Santuv oblek, vypada to nejak lip, nevim proc. K tomu par pocitacovych efektu a obcas nejaky forek a bylo to fajn. Asi by tuhle roli nikdo jiny nez Carrey delat nemoh, ten chlap je vazne trochu posuk :) Takove pohyby a grimasy ma malokdo. Ale jeste lepsi je ten roztomilej vorech Max. Autor predlohy Dr. Seuss u nas znamy neni, ale na tuhletu pohadku se divat da. Ma to vanocniho ducha a ve vysledku to je docela prijemny film, i kdyz je "hrdinou" takovy hnusny skret :) ()

iXtr3m3

Viem, že Grinch je národný rozprávkový príbeh v USA podobne ako Hook, ale toto spracovanie by viac malých detí vyľakalo, ako pobavilo. Jim sa snažil, čo to šlo, ale toto budem určite radiť k jeho slabším kúskom. ()

eagle-eye

Pro Jima je té masky škofa, přesto odvesl slušný výkon, ale celkově mě to upoutalo spíš po vizuální stránce, jako film samotný nic moc... ()

divak84

nezapomenutelý boris rossner. jeden z mla filmů dobře nadabovaných. děj je fajn, ten konec je snad až příliš slazenej, ale neomylný jim, sympatická cindy i pejsek. když se nudíte ale máte náladu na film s vanoční tematikou, určitě sáhněte mj. po tomhle. sice sám doma nebo pelíšky to nepřekoná ale zasmějete se taky. ()

Paity

Bože, do čeho to zase ten Jim Carrey vlezl. To je zase hloupost na entou a jak jinak než americká. Proč jen se tohle točí, to je mi záhadou. ()

jhlahulek

Nesnáším Grinche....je slizký, hnusný a vůbec není vtipný...už jako malý jsem k němu měl odpor a chtěl jsem aby v tom filmu umřel...prostě takový ten slimák lezoucí po zemi, kterého máte chuť zašlápnout a který za sebou zanechává jen nechutný sliz... ()

Stružák

Nečekal jsem to, ale byl jsem spokojenej. Grinch není kdovíjak originální, ale jako vánoční jednohubka funguje. Je tak akorát dlouhej, místy dokonce vtipnej. Carreyho rád nemám, Vánoce už vůbec ne, ale dohromady to na mě zabralo. ()

Hanys_

Carrey ve svém crazy módu, maličká Taylor Momsen (zpěvačky Pretty Reckless) a pěkně divoká jízda o smyslu Vánoc. Stylizace je taková punková (působilo to na mě jakoby Tim Burton půjčil Howardovi kulisy z nějakého svého neuskutečněného 80kového filmu, a pár scének se možná zbytečně táhne, ale jinak vzhledem k tomu hodnocení tady, jsem vlastně spokojený. Viděno v originálním znění. 7/10 ()

Anderas

Celé je to tak desně divné, až je to skoro dobré. Znáte to ne? Vtipy jsou tak děsně trapné, až jsou celkem vtipné, výprava tak komická až skoro povedená, kostýmy tak úchylné až jsou skoro výborné a Svěrák jako vypravěč tak sterilní a mimodimenziální až se tam skoro hodí. A tenhle film celý je tak děsně primitivní, nezábavný, nudný a ubohý až mám chuť říct, že se povedl. Inu, někdo má prostě talent. ()

Wishkah

Mě se tahle zvláštní pohádka docela líbila. Všechno stojí a padá s výkonem Jima Carreyho. Když není na scéně je to strašná vata ale když Grinch vykoukne tak je to sranda. Carreyho rukopis je viditelný i pod tou ohromnou maskou a je zábava se na něj dívat. Těžko by tohohle chlapíka zahrál někdo jiný. A dabing Borise Rösnera je skvělý. Jen je škoda že film nerežíroval raději Tim Burton, který by snad dokázal tu hromadu patosu a cukru, který na nás Ron Howard chrlí snad ze skoro každého záběru, ukočírovat. Líbilo se mi to zparodování Rona Howarda, když se Grinch rozhodne ukrást vánoce. ()

Prochy38

Nerozumím tomu. Proč všichni tento film odsuzujete?! Vysvětlím Vám, proč já dávám 5 hvězdiček. Jde o americkou klasiku. Nevím, kdo nebo co přesně Grinch je, ale do amerických Vánoc patří a protože jde o americký film nechápu, proč by nemohl být ztvárněn zrovna takto *. Mnozí tu nadávají na dabing. Je tu kruci pohádka, a tu by měli vnímat hlavně malí diváci. Vypravěč pan Svěrák je dokonalý, opakuji dokonalý **. Jim Carrey? Tento komik hraje role spíše ve filmech pro dospělé, jeho humor je náročnější. V tomto snímku dokázal, že postavy ve filmu pro děti zvládá parádně. Žádný vulgární humor ani úchylné pohyby ***. Děj a postavy? Kdovíci nejsou nijak sympatičtí, to je pravda. Ale jde o fantaskní svět, kde skřítci hold nevypadají úplně jako lidé. Proč ne? Víte houby, jak si Vaše dítě představuje svůj vysněný svět. Tohle není knížka, tak tady jsou do snového světa prostě vtaženi. Zápletka? Je to podle nespočetno předloh, tak to asi nebude nic neoriginálního, ani ohraného, ani nic podobného! **** Čtyři hvězdičky ideální! A ta pátá? Ta je za to, že se budu raději každé Vánoce dívat na Grinche se svými dětmi, než na Pretty Woman nebo nové české pohádky, které jsou jedna pitomější než druhá. Jako třeba letos Nejkrásnější hádanka! No pardon! V Grinchovi se po vzoru malé Kdovinky děti asi naučí, jak se slušně chovat a co je na Vánocích nejdůležitější. Je to film pro děti a jako takový, byste ho měli brát! ()

venom14

Je to celkem dobré,když se na to díváte očima dítěte,nesnášim lidi,kterým je třeba 40 a dají hodnocení,jako když je film určen jejich generaci!A kostým Grinche je úžasný. ()

Abiosis

*VIANOCE NEMOŽNO UKRADNÚŤ* Nemusím byť dieťa, a už vôbec nie americké (ako niektoré iné komentáre naznačujú), aby som si tento film užil. Prejav Jima Carreyho mi vôbec neprekáža - práve naopak - považujem ho za zábavného komika, ktorý to síce niekedy s mimikou preháňa, avšak práve tá je atribútom, ktorý nedokáže nik iný prekonať. Z hereckého prejavu malej Taylor Momsen som bol unesený a vždy som s netrpezlivosťou čakal, kedy sa opäť objaví v zábere. Príbeh má spád, je zábavný a poučný, obsahuje originálne momenty a v každom zábere sa nachádza nesmierne množstvo všakovakých detailov. A i keď film môže pôsobiť miestami až "prečačkane", pre mňa je to len smutným odrazom toho, čo počas obdobia Vianoc vidíme okolo seba. Verdikt v 1 vete: Úsmevné hľadanie skutočného významu Vianoc. 16.12.11 ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)