Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Ravi

Jim Carrey opět předvedl, že v některých svých stupidních filmech dokáže být jedinou ozdobou. Za to mu vzdávám hold, ale Grinch šel CELÝ mimo mě, celý. Osobně bych ho zařadil mezi horory. Za výkon Jima 30% = 1+/5 ()

Kalidor_

Mám rád Jima Carreyho a ty tři hvězdy jsou tu jen díky jemu, příběh samotný mi oslnivou atmosféru Vánoc nepřinesl. ()

R´Hell

Dvě hvězdičky za úžasného psa Maxe, kvůli kterému jsem se dodívala skoro do konce. Jinak přeplácané, trochu zmatené a vlastně docela nezajímavé. Asi to mělo být i vtipné, ale to jsem nepostřehla (možná je to vina dabingu, nevím). Na druhou stranu, já tento typ bláznivých amerických komedií obecně nevyhledávám, protože mi nesedí. ()

zajda404

Moje oblíbená zelená zrůdička... Do jisté míry je to střelené a originální, ale na druhou stranu totální zhovadilost. Jedno příjmené plus to ale přineslo: Carreyho mimika byla zakryta pořádnou dávkou make-upu... ()

Siri69

Jeden z nejhorších vánočních filmů které jsem měl možnost vidět... Totálně nepohádkové,totálně nevtipné !!! 1* ()

Jaro.Krafcik

Grincha som videl ešte ako malý chlapec, už vtedy sa mi videl hnusný že neznášal vianočné sviatky. Teraz po rokoch som si to pozrel znovu, nie preto že by sa mi to páčilo, ale hlavne už som si nespomínal aké to bolo. Nehovorím že je to zlý film ale ani dobrý. Proste ma ničím nenadchol v niektorých muzikalových pasážoch som priam trpel a práve to filmu uškodilo. Za pozretie to stojí a niektorí to berú ako vianočnú klasiku. Pre mňa je grinch však niečo nemastné neslané. A tento rok som si ho dal znovu a menín názor, aj hodnotenie, teraz ma na netflixe uchvátil a hlavne keď je ten štedrý deň poriadne sadol. Grinch už patrí k filmom ktorí by si zaslúžili pokračovanie. Samozrejme kreslený animák je vydarený a lepší. A inak J. Carreyho by ste tu ani nespoznali. Zahral skvelo. 4* ()

P1tr

Trapárna se zeleným Jimem Carreym. Asi snědl něco zkaženého, čemuž by odpovídal i výsledný snímek. ()

spikey1

Jim tu zachraňuje svým obličejem co se jen dá a má opravdu co zachraňovat. příběhově silně podřadné a přitom postavené na americké pohádce. ()

Cejny

Odporný, ale přitom i tak trochu roztomilý Grinch. Stylizace, kulisy a vůbec veškeré masky a byrvy jsou pěkné. ()

The Viper

Grinch je svým způsobem neskutečně úchylný, vtipný, trapný a dobře zahraným výtvorem, který nesmí chybět na žádné Vánoce. ()

adamulefa

Nie žeby pôvodný animovaný Grinch bol nejaké majstrovské dielo,ale s týmto piece of shit remakom sa to nedá porovnávať. Otras! A čo ma najviac zaráža je to, že dosť ľudí čo poznám zaraďujú tento film medzi ich obľúbené vianočné filmy. Dokonca ho tradične pozerávajú na Vianoce! Netvrdím, že by mali pozerať pôvodného animovaného Grincha, ale dosť ma hnevá, že niekto môže toto uprednostňovať. Skôr je pravda ale to, že ani nemajú páru o How the Grinch Stole Christmas! z roku 1966, o Borisovi Karloffovi a Dr. Seussovi, čo je z môjho pohľadu trochu smutné. Ó aha, a aby som nezabudol, český dabing a aj celkový preklad je šokujúco zlý! Nedávno som nadával na preklad Králika Rogera ,ale toto je úplne iná liga. Už len keď si prečítam Obsah tohto film tu na čsfd tak sa mi otvára nožík v vačku. ()

vitekpe

Byl tam fajn pes a slusny masky. Takze dve hvezdy dam. Ale jinak s Grinchem kamaradi nebudeme. Me tahle nenavistna poloha (byt s klasickym happyendem) do nejake supervanocni nalady neuvedla, a radsi se kouknu na nejakou slovanskou pohadku. Treba na Mrazika. Takze sry... :) ()

herr_carter

Jedním slovem SUPER...Jim Carrey, i když je tu namaskovaný k nepoznání svoje grimasy, na něž by si mohl dát copyright, nezapře...a v přeslazené době všech klasických pohádek fakt jedna atypická "pohádka" o tom, jak někdo lehce může Vánoce nenávidět, tleskám ve stoje....................moje hodnocení = 8,5 z 10. ()

Koda

Víte jaký je rozdíl mezi Alzákem a Lazy Townem? Jednoduchá odpověď, Alzák miluje Vánoce, je zelený a často štve lidi svými slevami, za to v Lazy Townu Robbie Rotten přímo nesnáší obyvatele, bydlí v tajemné komnatě plných haraburdí a skvělých vynálezů a snaží se najít způsob, jak znepříjemnit radost ze života. Když to spojíme, vyjde nám Grinch, který nesnáší Vánoce ale nakonec se z něho stane dobrák, když zjistí, že Vánoce nejsou jen o dárcích. Víte, já původně, když jsem tento film sledoval jako malý u televize, nebo ve škole se spolužáky, tak mě tenhle film moc nebral a spíše jsem u toho zíval. Bylo to takové zmatené a původně jsem i teď chtěl dát pouze 2 hvězdičky, ale najednou mě to začalo vzbuzovat tu pravou americkou atmosféru Vánoc, spousta bláznivých momentů, co vyvádí s Maxem, jeho mazlíčkem, a původně jsem si myslel, že vypravěčem je Pavel Liška, o tom víc mě překvapilo, že vypravěčem se stal Zdeněk Svěrák, kterého jsem jakživ nikdy neviděl něco dabovat a velice oceňuji snahu podávat tento výborný výkon vyprávět příběh ve verších a hlavně do sebe zapasovat rýmy, takže pochvala i pro pana režiséra. Co se týče příběhové stránky, tak ze začátku, než jsem se dostal k příběhu, tak pro mě to spíše blblo hlavu, a nedokázal jsem se dostal do příběhu, ale v průběhu filmu momenty s Maxem prostě neměly chybu, bylo zde vidět spoustu neuvěřitelných vynálezů, které výborně fungovaly, výborní herci a hlavně veliká pochvala pro maskéry.Oceňuji i to, že se režiséři nebáli úplně Grinche svléknout do naha a nechali ho tak prakticky skoro celý film. Ten film, který měl hodinu a 40 minut odsýpal jako voda. Škoda těch písniček, nebyly moc originální a člověk na ně rychle zapomene, ale z původních tří hvězdiček zvyšují na 4. Srdce říká, že hlavně Max si jí zaslouží, protože pro psa to musí být docela záhul. Potom samozřejmě nesmím zapomenout i na ostatní a Taylor Momsen zahrála Cindy fakt skvěle! Hezké zpestření na Vánoční náladu. ()

Kanibal

Dávám Grinchovi další šanci, ono to není tak "divný" jak se zdálo, postava Grinche je zábavnější než jakou se zdála a i když jsou kdovíci pořád podivná pakáž, nemůžu Grinchovi upřít poměrně dost originality a zábavnosti. ()

PALINO

RON HOWARD spracoval populárnu knižku Dr. Seussa veľmi osobitou a sviežou réžiou a vytvoril veľmi zaujímavý a netradičný vianočný film, ktorý sa ale v našich zemepisných šírkach nemusí páčiť každému. Mne osobne sa GRINCH veľmi páčil a to ani nie som rodený Američan. Je síce pravda, že je občas Howardov film až príliš bláznivý, že občas pôsobí až príliš štúdiovo-umelo a že v našich končinách sa asi nikdy nestane klasikou, ale aj tak je to neobyčajné vianočné dielo. JIM CARREY zahral zeleného hundroša naozaj vynikajúco, jeho pohyby a mimika sa nestrácajú ani v skvelo urobenej maske a spolu so svojim psom Maxom tvoria kultovú dvojicu. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)