poster

Je s námi konec?

 • USA

  Before the Flood

 • USA

  The Turning Point

  (neoficiální název)

Dokumentární

USA, 2016, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • s.e.p.p
  **

  No není ten Leonardo pašák? Už v kolébce meditoval nad významy v Zahradě pozemských rozkoší, konečně vyhrál Oscara a stejně zůstává při Zemi. Tryskáčem, autem, skútrem a vrtulníkem celou matičku zcestoval (uhlíkovou daň ale zaplatil!) a nezapomněl se při tom natáčet, aby nás poučil o tom, jak si to tu ničíme. Nic nového, o tom každý uvědomělý člověk ví. Čemu moc nerozumím je, komu byl ten film vlastně určen. Přijde mi, že ho Leo natočil hlavně o sobě a pro sebe, celé jeho vystavění tomu i tak trochu napovídá. Mně to jeho spasitelství mírně leze krkem.(3.11.2016)

 • BMW12
  ****

  Hezký dokument o globálním oteplování. I když musím říci, že nevěřím tomu na 100%, v tomhle jsem tak 50 na 50, protože je i dost lidí, kteří říkají, že žádné globální oteplování není. Ale většina těch faktů, které je zde uvedeno, je pravdivých a něco by se opravdu mělo změnit. Ale co mě opravdu dostalo, jak Obama s Kerrym tam kecají, že chtějí lepší planetu a přitom vyvolávají války...(6.11.2016)

 • cheyene
  *****

  Tento DiCapriův dokumentární počin má tu vlastnost, že vás donutí přemýšlet o našem světě. O tom, jak si jej vědomě i nevědomě ničíme a postupně si stahujeme smyčku kolem krku. Pakliže se něco v dohledné době nezmění, bude lidstvo litovat. Není sporu o tom, že se Země otepluje (kdo tvrdí, že ne, tak je buď slepý, nevnímavý či hloupý, neboť úbytek sněhu v posledních zimách a smazávání rozdílů mezi ročními obdobími je jasným důkazem toho, že se něco děje i v našem bezprostředním okolí), byť podobné cykly se v historii opakují (za Karla IV. se prý v oblasti Polabí pěstovaly melouny), je nutné si uvědomit, že v tehdejších dobách nedocházelo k masivnímu kácení deštných pralesů, neexistovaly monstrózní továrny, jaderné elektrárny, motorismus, letecká doprava, atd., tudíž člověk do přírody zasahoval daleko méně a přirozené cykly tedy nebyly tolik ovlivňovány lidským činitelem. Ale dost o tom. "Je s námi konec?" je záslužným počinem, který sice nic nezmění, ale na problémy je třeba upozorňovat a čím vážnější jsou, tím je potřeba být hlasitější a zapojovat do volání po změnách i známé tváře, jejichž slovo má, chtě nechtě, delší dozvuk než hlasy prostého lidu. Je příjemné, že i taková primadonka, jakou je Leonardo DiCaprio, není zabedněný a budoucnost života na modré planetě mu není lhostejný.(1.12.2016)

 • neoBlast
  **

  Jako dokument dost zbytečná záležitost. Je smutné, že musíme stále dokola lidem vysvětlovat, že život v přebytku není dlouhodobě udržitelný, ale ušlechtilé poselství nedělá rázem dobrý film. To nejzajímavější na Je s námi konec? je ta masivní, dream-team hudební kolaborace. Sakra, podívejte se kdo je v titulcích za položkou "Original music by:". Rozhodně chci více než jednu závěrečnou, titulkovou skladbu. 35 %(5.11.2016)

 • H34D
  ****

  Budu k tomuto populárně vědeckému dokumentu přistupovat trochu jinak. Těm erudovanějším je jasné, že téma změn klimatu je mnohem složitější a komplexnější, než tvrdí DiCaprio. Jenže on cílí jinam a já myslím, že svůj cíl bez výhrad splňuje. Oslovuje poutavým a nepříliš náročným způsobem co největší publikum, aby dokázal způsobit co největší změnu. Jednoduše a jasně divákům sdělí, o co jde, ukáže na jádro problému a navrhne řešení, co víc dodat? DiCaprio není vědec, je celebrita a svůj status celebrity vytěžil jak jen to šlo. Myslím, že člověk jeho postavení udělal pro "dobro světa" v tomto ohledu maximum, takže za mě úspěch. Výtýkám jen načasování do předvolebního období a "nenápadnou" agitku proti Trumpovi, to je trapné... 7/10(1.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace