poster

Je s námi konec?

 • USA

  Before the Flood

 • USA

  The Turning Point

  (neoficiální název)

Dokumentární

USA, 2016, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Slasher
  ***

  Možná právě proto, že jsem byl v týhle oblasti vždycky totální buran a ignorant, ale určitě taky díky celebritě a povyku, jsem se rozhodl obětovat tomu chvilku. A je s námi konec? Ehmmm... Ani tenhle dokument mě nepřesvědčí přestat se klidnit tím, že klima planety se mění tak jako tak a schopnost lidstva se adaptovat v průběhu dějin je až neuvěřitelná, každopádně zajímavý to bylo a Leo, ač působil jako posh turista, si za dobrovolnou "spasitelskou" činnost zaslouží nějaký ten respekt. K dokonalosti mi tu ale nějaká ta přesvědčivost, naléhavost a propracování přeci ještě chybí. (říká č*rák co ani netřídí odpadky)(31.10.2016)

 • H34D
  ****

  Budu k tomuto populárně vědeckému dokumentu přistupovat trochu jinak. Těm erudovanějším je jasné, že téma změn klimatu je mnohem složitější a komplexnější, než tvrdí DiCaprio. Jenže on cílí jinam a já myslím, že svůj cíl bez výhrad splňuje. Oslovuje poutavým a nepříliš náročným způsobem co největší publikum, aby dokázal způsobit co největší změnu. Jednoduše a jasně divákům sdělí, o co jde, ukáže na jádro problému a navrhne řešení, co víc dodat? DiCaprio není vědec, je celebrita a svůj status celebrity vytěžil jak jen to šlo. Myslím, že člověk jeho postavení udělal pro "dobro světa" v tomto ohledu maximum, takže za mě úspěch. Výtýkám jen načasování do předvolebního období a "nenápadnou" agitku proti Trumpovi, to je trapné... 7/10(1.12.2016)

 • Marek1991
  ****

  To, čo rôzni ekológovia, klimatológovia a aktivisti tvrdili roky, to im veľmi málo ľudí verilo a veľmi ťažké boje a dlhé roky trvalo, kým sa aspoň k niečomu dopracovali. Situácia však dospela do takého bodu, že je potrebné masovo začať vravieť niečo iné, lebo bude problém aj pre tých najbohatších a najmocnejších a tak sa vytiahla jedna hviezdička toho tzv. Západu, ktorá je možno pokrytecká vzhľadom na svoju minulosť, ale beriem, že ani on nemal nejaké informácie, bol tiež obeťou systému a že je dobré aspoň toto. Iné dokumenty sú kvalitnejšie, no nie sú tak pretláčané, že behom dňa ich dajú zadarmo, preložia do viacerých jazykov, urobia reklamu kde sa len dá, ale zas musím uznať, že zhrnutie dôležitých bodov tu je celkom dobré. Toto je dielo určené podľa mňa hlavne tým najväčším ignorantom a najviac neznalým a na túto cieľovú skupinu to dobre vyšlo.(31.10.2016)

 • kajas
  ***

  "Otázkou je, zda dokážeme včas změnit směr." DiCaprio si zaslouží vážně obrovitánskou pochvalu za svou angažovanost a díky masovému šíření tohoto dokumentu se možná zvýší povědomí o problémech sužujících naši planetu, ale řešení celé situace (tedy způsob, JAK směr změnit) tvůrci příliš nenaznačili...(6.11.2016)

 • venison
  ****

  Krásně natočený dokumentární snímek "Je s námi konec?" laicky zachycuje hlavní problematiky, které podporují globální oteplování.. Leonardo DiCaprio ve spolupráci s National Geographic svižně cestuje po světě a navštěvuje nejrizikovější místa, rozpráví s odborníky i obyčejnými domorodci.. Jednoduchou technikou shrnutá fakta.. Nic nového mne nepřekvapilo, ale pro povrchnější znalce (a polopatické Američany) vysvětleno beze zbytku velmi odlehčenou a poutavou formou.. Doporučuji každému, kterému není jedno, jak to na naší planetě bude vypadat za 50 let..(17.11.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace