Je s námi konec?

• Česko Před potopou aneb Je s námi konec? (více)

National Geographic přináší strhující dokument v režii Fishera Stevense. Ústřední postavou snímku je herec a posel míru při OSN Leonardo DiCaprio, který odkrývá alarmující svědectví o současných problémech spojených s klimatickými změnami a hledá řešení, jak předejít fatálním dopadům na náš budoucí život. V pořadu jsou rozhovory s předními osobnostmi jakými jsou Barack Obama nebo Elon Musk a další. (National Geographic)

PanIncognito

Jde o dobromyslné, solidní a vzdělávací dílo, jenž se týká ústředního tématu dnešní doby. Loajalita Leonarda DiCapria k tomuto tématu jen potvrzuje, že je tím nejvhodnějším k prezentaci tohoto dokumentu. Líbí se mi, že snímek krom zneklidňujících svědectví a debat s osobnostmi, šíří i možnosti, jak zabránit klimatickým změnám. Pokud máte tu možnost, určitě neváhejte dokument vidět. :-o (viděno s 2. dabingem a v původním znění) ()

Moira

Dokument o globálnom otepľovaní, klimatických zmenách a ich dopade na životné prostredie z produkcie National Geographic. Takýchto filmov zrejme poznáme a aj sme videli veľa, ale tento predsa len zaujme trochu viac. Hlavnou hviezdou tohto dokumentu je totiž známa hoolywoodska hviezda Leonardo Di Caprio, ktorý sa veľmi aktívne angažuje v oblasti ochrany životného prostredia. Vo filme navštevuje a ukazuje divákom miesta, kde je zmena životného prostredia spôsobená ľudskou činnosťou najviac viditeľná. Zdevastované pralesy v Indonézií, topiace sa ľadovce v Arktíde, stúpajúca hladina oceánu v mnohých prímorských štátoch. Leonardo sa stretáva s mnohými známymi osobnosťami, s ktorými preberá závažnosť tohto problému – medzi nimi aj s bývalým prezidentom USA Barackom Obamom či generálnym riaditeľom automobilky Tesla Motors Elonom Muskom. Vo filme sa objaví aj pápež František či Donald Trump. Závažnosť tohto problému nejde naďalej ignorovať. Otázkou ostáva, čo sme s tým schopní urobiť my? ()

zajpton

Obsah tohoto dokumentu rozhodně stojí za to, Leo jakožto “tazatel” odvádí skvělou práci. Obyčejná forma nijak neoslní, ale vaši pozornost to určitě udrží, už kvůli osobnostem, které o problémech hovoří (a že jich tu je..). Vytkl bych možná jen absenci jakéhokoli protiargumentu a větší objektivity, což by možná ubralo na váze, mě by však vše znělo ještě věrohodněji. ()

Dana.Mikulda

Velmi si vážím LDC jako člověka, že dokáže svoji slávu obrátit v pozitivní práci pro naši planetu. Nikdy jsem nebyla fanouškem tohoto herce, ale jako člověka si ho nesmírně vážím. Film by měl povinně vidět každý. Od jeho vzniku se za těch 5 let nic moc k lepšímu řešení nestalo. Asi se bude muset stát to nejhorší, aby člověk pochopil. Děkuji za film. ()

SONlA

Já vím, jak je těžký přimět některé udržet pozornost u dokumentu. Jsme líní a pustíme si radši seriál, ale tohle se vážně dá vydržet, anglicky to za dva dny vidělo 6mil lidí. Manžel se mnou koukal na spoustu kontroverznějších a méně záživných kousků, dělám to tak, že ho poprosím, jestli by pro mě dnes večer mohl něco udělat - podívat se na film a opravdu ho vnímat. Pojďme to pustit doma všem! ()

Probíhá festival budoucnosti AFO

Probíhá festival budoucnosti AFO

28.04.2017

V úterý 25. dubna 2017 započala již 52. kapitola příběhu vědy a filmu. Pro festival vědeckých snímků Academia Film Olomouc (AFO) bude srdce moravské metropole tepat až do neděle 25. dubna. Cenu za… (více)