Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

Honzyg

Čekal jsem jen správně trhlou rodinnou komedii a skutečnost byla ještě mnohem příjemnější. Je to vtipné, má to spád, nese to myšlenku, a herecké výkony hlavních představitelek jsou víc než skvělé. Mezi námi chlapy, tenhle film není zdaleka jen pro děvčata. (Překlad je to sice nápaditý, ale ve výsledku možná mírně zavádějící.) ()

uran1

Oblíbený snímek, velmi dobrá komedie na kterou se rád podívám, je to nápadité, vtipné, zábavné, dobrá hudba tomu taky něco přidá a jde o kvalitní oddechovou podívanou ()

eba

Opravdu povedený remake filmu Podivný pátek s Jodie Foster z roku 1976. V dnešním moderním kabátu, s výbornými hereckými výkony se jedná o velice inteligentní a příjemnou komedii. Scéna, kdy Jake veze Tess (vlestně Annu) na motorce a na křižovatce zastaví vedle Ryanova auta je prostě skvělááá. ()

chemik11

Čím víckrát na tento skvělý film koukám, tím se mi líbí víc. Nejdřív jsem to viděl s českým dabingem (není špatný), pak v angličtině s anglickými titulky (lepší, mnohem lepší zážitek v originálním znění! jen je třeba umět trochu anglicky a mít po ruce slovník na slova, se kterými se dosud nepotkal, já třeba neznal slovo appal nebo clue nebo preposterous, člověk si tak aspoň něco zapamtuje z té angličtiny, což si myslím, že není na škodu v dnešní době, jinak dobrá nadávka: psycho freak :D). Skvělý film, skvěle zahrané, jeden vtipný moment vedle druhého, na konci i trochu dojemný. Inteligentní americká komedie bez sexu, chlastání, zvracení, bez sprostých nadávek apod., humor na úrovni. Skvělá písnička Lindsay na konci (Ultimate), nejen že je skvělou herečkou, je také výbornou zpěvačkou a tímhle soudntrackem začala její hudební kariéra, která se v posledních letech pochopitelně zbrzdila. Soutěžní píseň Take me away taky skvělá, tyhle dvě písně teď poslouchám furt, vůbec Lindsay je mojí oblíbenou zpěvačkou v poslední době, má úžasné písně. ()

Profík

Skvělá komedie, koncert pro dvě herečky, kde mě ta mladší příjemně překvapila. Výborně využitý nápad, mnohem lépe, než při předchozím zpracování s Jodie Foster. Má to pár zbytečných over the top momentů, ale většinou je to příjemné a dobře se to i poslouchá z hlediska hudby. 95%. ()

AmericanX

Tak upřímně jsem se už dlouho nezasmála!!! Matka s dcerou, co si vymění role, je trefa do černého. Holky si ty prohozené úlohy skvěle užily a hlavně je senzačně zahrály. Jemie Lee Curtis byla nejvíc, to, co předvedla, nemá obdoby, byla perfektní!!! Lindsay Lohan moc nemusím, ale v roli pubertální dcery a následně matky, byla okouzlující... I ostatní herci skvěle doplňovali ( ikdyž Mark Harmon mi více sedí jako nesmlouvavý šéf Námořní vyšetřovací služby). Takže pokud si chcete zpříjemnit večer a na chvíli vypnout, vřele doporučuji! :-)) ()

Boyled

Bláznivá komedie, která určitě stojí za podívanou. Existuje více lepších komedií, ale chcete-li si dopřát příjemnou rodinnou atmosféru, pak neváhejte. ()

annifrith

´Vypadám jak strážce hrobky" je podle mne nejlepší hláška, kterou lze aplikovat pro běžný život. Pokud jste ráno vstali tou nesprávnou nohou napřed, jako dnes já, vřele doporučuji. ()

wendy221

Vynikající komedie, na kterou bych se mohla dívat pořád. Jamie Lee Curtis nepřekonatelná, vždycky mě rozesměje. Nebylo by špatný si taky někdy prohodit s někým blízkým těla :-) Hned bysme věděli, jak ten druhý žije :-) ()

Mountain

Přiznám se, mám radši poněkud náročnější filmy. Ale občas mám náladu na nějakou pohodovou a zcela nenáročnou věc. A tento film je v tomhle ohledu špičkou. Nápad není nijak originální, ale film mě geniálně pobavil svěžím vtipem a hlavně skvělým výkonem Jamie Lee Curtis. Ač jsem od toho vůbec nic nečekala, tak jsem se nakonec královsky bavila – a to stačí, protože jiný smysl tento film ani mít neměl. Takže: "Jaké z toho máte pocity?" ()

zuppa

Další přiblblá americká " komedie ", kterou se chystám přepnot. Jenže místo toho se dvě hoďky tlemím na gauči. Slušná švanda.. ()

Rathe

Parádní komedie u které se od začátku do konce nenudíte. Výkon obou hereček je obdivuhodný. A při některých scének se mi smíchem nedostávalo vzduchu. Aspoň jde vidět, že Američané stále dokážou vytvořit vtipný a skvělý snímek. ()

Evca49

Žádné výborné herecké výkony ani hlubokou pointu nemůžete ani očekávat. Ostatně to asi u žádných filmů tohoto typu, přece ale dokáže právě tento zaujmout. Nejspíš je mé hodnocení zkreslené i "láskou" k Lindsay Lohan a možná by mě film tolik nepřitahoval, kdyby do její role obsadili někoho jiného. Troufám si říct že je to jedna z nejvydařenějších amerických komedií. Ačkoliv nejde o žádný promyšlený příběh, přece jen se nějaká myšlenka najít dá a věřím, že spoustu lidí přivede film k zamyšlení o jejich životě, vztahu s matkou nebo otcem, o tom, jaké by to bylo, kdyby se to stalo jemu. A tuto vlastnost u filmu vždycky dokáži ocenit. ()

SNCIS

"Dáte si koláček?" Celkem překvapila Lindsay Lohan ona fakt umí hrát. Kdyby byl o něco lépe napsaný scénář a bylo tam víc Marka Gibbse Harmona asi je to hitovka. "Ááá! Vypadám jak strážce hrobky." Pobavil jsem se - 60%. ()

GameOfThrows

Škoda že tam nehrál Mel Gibson... takhle to zůstalo jen u Fendera.. no ale jinak je to zajímavej námět s prohozením perspektiv v komplikovaný rodině vyšší vrstvy. Scén kdy by si člověk vyloženě vrazil nůž do oka aby se na to nemusel koukat je minimum (2-3) takže se dá říci že to je pohodová, místy vtipná oddychovka na deštivé odpoledne. Jo a nebyl to harlej ale Ducati... ()