Underworld

• Česko Underworld: Boj v podsvětí (více)

Selene je upírkou, která věrně slouží svému rodu a chrání ho. Úhlavním nepřítelem upírů jsou lykani, tedy vlkodlaci. Oba rody spolu válčí po staletí. Ovšem když se Selene přichomítne k honičce, zjistí, že lykani po někom pátrají. Začíná se více zajímat o co jim jde a zjistí, že hledají potomka slavného maďarského válečníka, který snese spojení krve lykanů a upírů, stane se nepřemožitelným a pomůže tak ukončit staleté spory. Vůdce lykanů Lucien by takové spojení bral jako své vítězství nad krvežíznivostí upírů. Selene přijde na to, že Craven, současný vůdce upírů, má s Lucienem dohodu a pomáhá mu vlastně naplnit jeho plán. Proto probudí starého vůdce, Viktora, který má věci opět urovnat. Viktor má ale své plány, bez milosti chce vyhubit všechny lykany včetně vyvoleného potomka Michaela, který má být prvním pokusem o spojení krve obou rodů. Selene se ale do Michaela zamiluje a chce ho chránit. Během boje o holé přežití zjistí, že Viktor ve skutečnosti kdysi povraždil její rodinu, aby se nasitil lidské krve. Nedokázal ale zabít Selene, která mu připomínala jeho dceru, kterou kdysi nechal upálit na světle, kvůli lásce k vlkodlakovi Lucienovi. Celý spor se tak rozohnil kvůli neochotě Viktora spojit oba rody. Selene brání Michaela co to jde, ale ten stejně padne kulkou Cravena, který chce Selene za svou královnu. Lucien, který je také postřelen ale poradí Selene, aby Michela kousla a naplnila tak spojení krve obou rodů. Z Michaela se stává upír/lykan a společně přemohou Viktora, který padne rukou Selene. Vlkodlaci a upíři ale dávají ruce pryč od obou odpadlíků a zdá se, že pro teď je klid. Jenže brzy se má probudit vůdce Markus, který bude brát nové pořádky jako zradu svého rodu a Selene se stane vyhnancem. (TV Prima)

Brano

Príbeh, ktorý zachytáva dlhoročnú vojnu medzi rodom upírov a rodom vlkolakov. Námet dobrý, ale spracovanie o to horšie. Autori chceli asi natočiť niečo na štýl Bladea. Celé je to veľmi dlhé, akčné scény nudia a herecké obsadenie až na nádhernú Beckinsale a celkom dobre zahranú postavu od Nighy ma veľmi nezaujalo. Nie je to špatný film, ale niečo tomu chýbalo. Možno viac desivejšia atmosféra a iné prostredie, ako len nočné opršané zábery mesta a kanály. /60%/ ()

Guran

Béčková blbost bez napětí, strachu a příběhu. Námět slabý a přitom téma upíři a vlkodlaci se mi líbí, ale mohlo to být lépe zpracované. Počítačové triky nejsou na tak malý rozpočet špatné, kvůli tomu také dávám o hvězdičku víc, ale slabé herecké výkony, dějová zápletka, zpracování řadí film na béčkové kategorie. Je to blbost do které se divák nevžije, nesoucítí s postavami a snímek nějak nevnímá. Zde se budete hodně nudit. Tohleto je jeden z mnoha přehodnocenejch snímků, protože taková kravina se podle mého názoru nemůže nikomu lbíit, ale svět je o názorech a já beru, když tomuhle filmu dá někdo 10. ()

Alfo

Vampíri a lykani ... suuuuper. Príbeh a celé rozprávanie ma zaujali okamžite. Fantasy so skvelým vizuálom no aj niektorími WTF momentami, ktoré si ale rýchlo našlo fanúšikovskú základňu a jeden z fanúšikov som už aj ja . Jupííí. je to prvý no bohužiaľ pre mňa najhorším filmom série. Keby narazím na tento film ako prvý, tak si možno ostatné ani nepozriem . Kto vie ? Hmm. ()

johnsnow

Tak po tých romantických upirinách a vlkolačinách som sa dopracoval konečne k filmu, kde tečie krv jak šálená, upíri a vlkolaci sa chcú vybiť atď. Príbeh slušný, herecky som nenašiel nijaký slabý článok, možno Nighy trošičku ale iba trošičku slabší záporák. Neviem nájsť výtku a teším na dalšie časti. ()

DeDanu

Takové komixovité. A ta neustále pootevřená pusinka, to mělo být jako sexy nebo co? :-)) Nemohla jsem si pomoci, ale paměť mi neustále servírovala hlášky z Kulhánka a Kotlety. Snad proto, že ti mají smysl pro humor a jsou o moc vtipnější. Tehle film byl taky legrační, ale myslím, že to tvůrci asi nezamýšleli. ()

Hemlock

Kate Beckinsale v latexovém overalu a dva kvéry v ruce - vražedně erektivní podívaná. Já si prostě nemůžu pomoc, ale tomuto filmu jsem propadnul už v pubertě a drží mě to doposud. Tématika boje upírů s vlkodlaky je velice přitažlivá a Underworld tento spor pozvedl v nespoutanou akční rubačku, ke které se vždy rád znovu vrátím. ()

helrohir

Vizuálne vcelku atraktívny film, so zaujímavou gotickou atmosférou, ktorý však vo vyšších ambíciách brzdí dosť priemerný a nejednoznačný scenár s kopou fakt blbých dialógov. Z daného námetu vojny upírov a lykanov sa dalo určite vyťažiť viac než otrepaný príbeh o láske a pomste, a tak nám zostáva k obdivu len niekoľko slušných akčných scén a sexy Kate Beckinsale. Herecky celkom zaujme Bill Nighty, ktorému takéto postavy sedia. Nebolo to teda ideálne, ale svoje čaro to určite má. 50%. ()

hrumsrt

Zůstával jsem fascinován, jak když při výčtu nejrajcovnějších hereček se pořád opakuje jméno nepříliš výjimečné britské květinky Kate Beckinsale.. Říkám si, tak asi nemám takový vkus, když pak jsem ale viděl Pearl Harbor a Letce a už jsem trošku pochopil co na ní ostatní vidí. Ovšem o to pozoruhodnější mi bylo zjištění, že tenhle její sexy kult pramení úplně odjinud, a to právě z gotického béčka Underworld, kde Kate běhá v latexovém oblečku.. Underworld je příběh ze světa, kterému vládnou vlkodlaci a upíří, kteří spolu už od pradávna svádějí nekonečnou válku.  Co může spasit tenhle stav, kdy dva rody pramenící po krvi nemohou ukojit svoje touhy a jeden nemůže stát po boku druhého, je potomek, který by byl napůl vlkodlak i upír.. Ovšem je tohle čestné vyřešení věčného sporu pro všechny? Stojí o to oba druhy? Ne.. Underworld je příběh o úpravě statusu quo, kde se ale lovec zamiluje do svojí kořisti.. Snímek mě sice bavil pro svůj goticky vyhlížející vizuál, ale to je takt trošku všechno. Ona i ta akce vypadá celkem solidně a tvůrci se ji snaží nějak propojit s temnější atmosférou, ale tak moc ji ženou za efektem, že když na ni dojde již poněkolikáte a ona je zase provedena stejným stylem, už mám dost. Nemůže ale přinést tak propracovaný příběh, proto si divák musí připustit, že na něco je lepší se neptat.. Ale latexová Selene už v našich fantaziích zůstane! 60% ()

Squib

Myslím, že je to velice odfláknutý film. Nejenže si scénáristé nedali záležet na dialozích, pan režisér se s režírováním moc nezalamoval, páni herci zapomneli, co je to herecký výkon, ale ani ta akce nebyla nic moc. Čekala jsem mnohem víc. A přitom se z toho dalo tolik vytřískat!!! Dala bych dvě hvězdičky ,ale Bill Nighy si za svou krásnou angličtinu- rozuměla jsem ku každičké slovo- zaslouží jednu speciálně pro sebe. ()

Flix

Underworld není nic víc než komerční brak. Totálně prázdný film plný chyb. Už to že upírů a vlkodlaků je hrozně málo a přitom stačí jediné kousnutí a z člověka se stane jedna z těchto příšer. Je to jakoby svět lidí vůbec neexistoval a příběh se odehrával na jiné planetě. Příběh je celkově velice slabý, celé ty blbosti ohledně mísení krve a tak dále... Zajímavé je taky to, že Luciena, který byl údajně zabit, si za tu řádku let nikdo nevšiml i přesto, že spolu vlkodlaci a upíři bojují od nepaměti. Očividně tvůrci spoléhají, že když diváci zhlédnou pár nabušených trailerů a uslyší, že se v kině chystá ten "super" akčňák s upírama a vlkodlakama, určitě na něj půjdou. Bohužel se jim to alespoň z částí podařilo. Underworld je prostě další film, který spolykal peníze, nějaké vydělal a za chvíli si na něj nikdo ani nevzpomene. ()

ric

Je libo trochu romace ala Blade I. a II.? Nebo vykradené kostýmy, zvukové efekty a prostředí z Matrixu? Rádoby skvělé efekty, které při pozorném sledování zas tak skvělé nejsou? 1* za to, že dali prostor mnoha nezápadním hercům, podle jmen typuju na maďarské. ()

Nowecki

Jde vidět, že narozdíl od androidů, upíři a vlkodlaci stále čekají na svého Blade Runnera, aby nastavili člověku zrcadlo zákoutí jeho duše. Redukce scénáře na pokus vytřískat peníze z upírské vlny po Bladovi a zároveň snaha o vytvoření mýtu splácáním pár prvků z Vampire: The Masquerade tento film staví někam mezi ** a **** . Bohužel... anebo možná díky za to. Mohlo to být horší. ()

šinta

Krásná baba a v tom úplém koženém oblečku jí to fakt sekne. Film se mi docela líbil, ale čekal jsem víc. ()

Plague.

Jakej film? Jakej příběh? Já celé dvě hodiny viděl jen jedinou věc, sexy černovlásku v latexovém korzetu s bouchačkou v ruce. A nelituju ani jediné minuty... ()

Lubakus

Rovnou zdůrazňuji, že po tomto se na druhý díl ani koutkem oka nemrknu. Snad jen krása Kate Beckinsale mě donutila dát hvězdičku. Je to strašná nuda a nuda veškará akce je nudná a děj je nudný a je to nuda a nuda. ()

Fíma odpad!

Tak přiznám se, že jsme to neviděl celé, ale takovou odvahu opravdu nemám, abych se vydržel dívat na takhle strašný "horor". Do příštích dílů navrhuji zapojit Sněhurku s minometem a trpaslíky s kalašnikovem, popřípadě na jednorožci cválajícího Ramba s dračí krví. ()

Lewaso

Mystické postavy v rolích akčních hrdinů? Romantičnost se vytratila s prvním výstřelem automatické pistole. Autoři měli zasadit děj na nějaké hodně vzdálené planety - Lykantii a Vampyrii - a lidi na Zemi z toho úplně vynechat. Třeba i diváky... ()

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize