V Los Angeles vládne napětí mezi druhy. Lidský policajt a jeho orcký parťák narazí na věcičku s velkou mocí a zapletou se do prorokované války o území. (Netflix)

Happens

Tak strašně dobrý koncept upozorňující na současné problémy s imigrací, s rasismem, předsudky, sociálními nerovnostmi atd. Tak krásně z toho mohlo provedeno výborné drama s komediálními momentkami, ale ne. Někdo z toho chtěl mít "originální zápletku" na styl komiksovek a zase jsme se dostali k záchraně světa před nějakým mytologickým Kdovíčím. Pomoc. Proč. ()

Anderton

Námet a divná kombinácia drsnej gangsterky s fantasy mytológiou by mohli fungovať ako guilty pleasure v osemdesiatych rokov a byť tak hrdým prepadákom. V súčasnosti pôsobí ako totálne wtf retro béčko bez atmosféry, kde nefunguje v podstate nič, snáď len sem tam to guilty pleasure. S menšími menami v titulkoch a bez akýchkoľvek očakávaní by to bol uchádzajúci výplach, takto ide nesporne o sklamanie. Bright ponúka ako nepríjemný bonus aj maximálne tupé násilie (jeho opodstatnenie tkvie v tom, len aby tam bolo), napríklad máme sympatizovať s policajtom, ktorý zabije... nebudem spoilerovať a ako pokus o sociálny komentár nemá film vôbec zmysel komentovať. ()

Visáč

Ayer is back. Po rozplizlej fraške Suicide Squad pôsobí tento R-kový policajný akčňák, okorenený (v znesiteľnej miere) fantasy prvkami, ako balzám na dušu. Hodne tomu pomáha vycizelovaný Landisov scenár a slušné obsadenie. Fuckujúci Smith dáva spomenúť na Mizerov, Edgerton si do CV-čka môže napísať jeden z kariérnych highlightov a Noomi Rapace čoby magic bitch silne adekvátna. Netflix rozbehol celovečernú big budgetovú produkciu na úrovni. Ani si nechcem predstaviť, ako by Bright vyzeral v súčasnej štúdiovej produkcii - s priškrteným Ayerom, script doctormi rozmrdaným scenárom, detským ratingom a efektmi lezúcimi z prdele toho najposlednejšieho Orka v zábere. ()

D.Moore

"Nejsme v žádným proroctví, jasný? Jsme v ukradený toyotě." Příjemná akční krimi komedie se odehrává ve fantasy alternativní realitě a je vlastně dobře, že ta fantastika na sebe tolik nestrhává pozornost a stále jde hlavně o příběh. Ačkoliv tedy neříkám, že bych nechtěl vidět v akci jízdní policii kentaurů nebo že by mě nezajímalo víc o drakovi, který krouží nad městem. Ale co. Will Smith je výborný a rád jsem ho zase sledoval v té nejosvědčenější herecké poloze, Ayerova režie je svižná a na nějakou nudu není čas. Je pravda, že bych celý ten svět rád prozkoumával, ale na druhou stranu mi nepřipadal nevyužitý jako třeba v U.R.N.A. - naštěstí měl daleko blíže k Mužům v černém a Hellboyovi. ()

Mi Nü-Chai

Vůbec to není Shadowrun a mj. proto vypadá elfí fedarál jako Lofwyr, ale tím si nebudeme kazit náladu a mně to fsktučnosti nevadí. Celková nekonzistence a nelogičnost zejména chování a abilit postav mi už vadí, o místy trapných humotech nemluvě. Někdo to někde nazval 'jako by někdo přehodil Shadowrun ze stolu přímo na plátno' - ano, přesně tak to vypadá, včetně momentů, kdy si GM řekne sakra, souboj s tou partou asasínů mi družinka nedá, musím je nerfnout, jen nikomu nedošlo, že ve filmu to bude vypadat troška blbě. Ale jo, na druhý díl bych se podívala. ()

• I když to kvůli právům není oficiálně přiznané, svět filmu je inspirovaný světem „Shadowrunu“ (původně stolní RPG hra, později svět počítačové hry, deskových her a několika knižních sérií). (sirien)
  • Pistole používaná Darylem Wardem (Will Smith) byla glock 19. Brokovnice použitá ve filmu byla Remnington 870. Další zbraně použité ve filmu byly útočná puška M4, AK 47, brokovnice UTAS a revolver S&W Magnum 500. (K98)

Nový film Willa Smitha se odsouvá na příští rok

07.05.2022

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

Pokračování Bright s Willem Smithem zrušeno

22.04.2022

A už je to tu zase. Po skandálu Willa Smithe (Král Richard: Zrození šampiónek) na letošním oscarovém ceremoniálu, během nějž herec neudržel nervy na uzdě a během přímého přenosu udeřil do obličeje… (více)