Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

ARI50

No na pár opět skvělých scén je příběh moc nezajímavý a herci nepřesvědčivý ve finále je to celkem zbytečný a o ničem film, za pár drobnosti v pohodě jinam nuda. ()

Bauer

Tak od Bartowiaka sem viděl všechny filmy a musím napsat, že všechny ( kromě debilního Dooma ) jeho snímky jsou zatraceně cool.Romeo musí zemřít patří taky mezi cool filmy.Sympaťák Jet Li předvadí jak herecký výkon , tak i perfektní rvačky.Akcí nabitý film!!!! Strašně se mi líbila hip hopová hudba, protože ta byla moooc dobrá.Ja si myslím, že můžu s čistým svědomím dát 4*. ()

Lacike

Jetova velka hollywoodska solovka, ktoru si vysluzil od Silvera po ucinkovani v jeho serii Lethal Weapon 4. Bohuzial sa mu Silver prilis dobre neodvdacil. Jet tu nema poriadnu sancu predviest svoje schopnosti, kedze bitky su az absurdne predratovane v style Matrixu, ktory bol v tej dobe v kurze a kde take sceny davali zmysel. Takze Jet je vo väcsine bitiek zaveseny na lanach ako gasparko a castokrat nezmyselne meni trajektoriu a miestami vyzera jak keby bol cely CGI. Len v zaverecnom suboji s Russellom Wongom ma prilezitost predviest sa trochu na zemi. Ale po chvili aj tam zacne lietat a robit somariny. Z bitiek ma najviac bavila ta v ktorej superov postupne zviaze vsetkym co ma po ruke. Aj ked je znova zbytocne predratovana, tak aspon pôsobi komicky v style Jackieho Chana. No a z ostatnych akcnych scen ma najviac zaujala jedna solidna nahanacka s motorkou. Zvysok je predratovany podpriemer. A pritom tu vlastne ani vela akcnych scen nie je. Ovela viac sa tu keca a riesi sa spor medzi ciernymi a zltymi gangstermi. V centre pribehu mala snad byt romanticka linia medzi Jetom a Aaliyah jak z Romea a Julie, ale ta nakoniec vyznie dostratena. Takze cela zapletka pôsobi dost nezazivne a stopaz je brutalne prestrelena. Dokonca ani obcasna snaha o humor vsetkych tych pseudovtipnych negrov prilis nevychadza. Pred rokmi som to povazoval aspon za solidny priemer. Dnes uz je to pre mna strasne nudny podpriemer. 4/10. ()

Ouwen

Potřeboval jsem film s Jetem Li a tenhle je jeden z těch nejlepších. Čekal jsem řadu soubojů, ale bylo jich jen pár. Nejvíc se mě líbila rugby scéna. ()

Korbitch

Naprostý souhlas s Tosimem. Tahle parodie na gangsterky mě pěkně nasrala. Asi tak po 30ti minutách vám to celý docvakne, a tak zbytek filmu jen sedíte a usvědčujete se z toho, že jste měli celou dobu pravdu a nevěřícně kroutíte hlavou nad tím, jak se stále snaží o silný příběh, drsné řeči a činy. Ano, pouze snaží. Tohle je opravdu ta nejhorší verze černožlutých gangsterek, co jsem měl tu smůlu spatřit. Třeba takový Od kolébky do hrobu, to je béčko každým coulem, ale nesnaží se to u bůhvíjakou zápletku a spíš je to odlehčený, ale tohle rádoby drsňácký vyřizování účtů mezi negrama a žlutejma, to je výsměch gangové tématice. 2** pouze za bojové scény. Hovgh! ()

Ellmariachi

Nebýt idiotskejch digitálních úprav soubojů měl by tenhle film i navíc. Fakt nechápu koho to napadlo. Příběh nehledejte. Postavy odhadnete hned od začátku. Scénář až na narážky o černejch a žlutejch je o ničem. Ale fakt nvm proč mě film jako celek docela bavil. Ke kategoriím bych určitě přidal i komedie, protože komediálních prvků je ve filmu celkem dost. No na film nejspíš za pár dní zapomenu, takže proč se víc rozepisovat? 65 procent. ()

type_B

Těšil jsem se na další prima béčko, jenže jsem byl zklamán. Scénář mi přijde - eufemisticky řečeno - dost naivní. Jako by ho psalo desetileté děcko. Z mého pohledu se ve filmu ani nekonala nějaká ultimátní řežba. Zasmát se nebylo čemu, protože tam, kde nic není, ani čert nebere. Anebo jak říkala moje babička: Vem si z dlaně chlup, když není. Moje babička sice kecala a čokošku měla schovanou někde v kredenci, jenže tenhle film nenabízí nic. Už reklama na ten film, kterou vysílala Prima, byla lepší - a to jen díky Delibesovu Flower duetu. ()

Toshiro

Akční thriller s Jet Li. Nic moc, takovej film čekám v pátek večer od Novy. A zas ty prokletý špagáty v bojovejch scénách. ()

dawe04

Další z pokusů Jeta Liho posadit (nakopat?) Ameriku na zadek. A zase se podobně jako v "Od Kolébky do Hrobu" hraje zejména podle afroamerických pravidel (viz výběr herců a hip hopový soundtrack). Tentokráte to není tak zlé, zejména díky pár vtipným momentům, okouzlující Aaliyah a energickým bitkám, na druhé straně prostoduchý scénář a amatérská režie - řekněme si to narovinu, třetí hvězda pouze za Jeta, který si ji ze mě vymlátil:-) ()

Fanucci

Ty - jak je tady někdo výstižně nazval - rentgenové záběry při soubojích byly výborné. Jde o skvělý nápad. Jinak je ale film Romeo musí zemřít velice stupidní. ()

Had6

Jet Li a všichni jeho fanoušci mě asi nemůžou mít moc v oblibě. Pokud se totiž začnu dívat na film, kde výše zmíněný herec hraje, tak už dopředu čekám nějakou blamáž. A tentokrát to bylo stejné jako v předchozích případech. Takže už se asi příště ani nebudu radši obtěžovat. Akci za každou cenu vážně nemusím. ()

SallyZen

Celkem povedený akčňák, kde Li jedním slovem válí. Jako bojovník se mi líbí, ale myslím , že by mohl zkusit jíný druh filmu. Tím myslím, že by nemusel pořád hrát v těch typicky "amerických" filmech. Ve vedlejších rolích mě zaujal černý "gangster" Anthony Anderson a bohužel už zesnulá Aaliyah. 75% ()

peto12

Jet Li tu predviedol dosť akčné kúsky. Maurice bol tiež dobrý a vtipný. Čo sa týka akčných scén, boli na dosť vysokej úrovni. ()

Martin741

Mozu si tu veru fans sikmookych bitiek vytahovat tento podpriemer do nebeskych vysin kolko chcu. A mozu tomu napliaskat 5 hviezd a neviemkolko %. Podla mna situaciu, aka zavladla v akcnom filme samotny Willis vyjadril velmi dobre po premiere 6th Sense : "Acny film je v krize". A nic na tom nezmenila ani tato ultralacna srajda so sikoockom Jetom Li. 40 % ()

Figu

Jet Li!!! Ano, to je to hovado, který má tváří v tvář málo konkurenčních soupeřů a z 90 procent každýho používá namísto prachovky a hadru na podlahu! Takže proč tenhle borec, kterej z drsných zabijáků dělá neškodný běžný trosky, musí mít v soubojích digitální výpomoc a imaginární křídla, díky kterým nejsou tři metry do výšky nebo 10 vteřin ve vzduchu žádnej problém? Tohle nejvíce ubralo na filmu. Nicméně to přidalo na vtipu a dostalo to filmek na úroveň solidní akční komedie. Než jsem se koukl na jména, tak jsem stopro věděl, že za klapkou stál někdo, kdo byl u zfilmování Lovce policajtů, protože film je téměř totožnej (i když mezi Seagalem a Lim jsou menší rozdíly - nebo větší?)... 60% ()

Hennes

Jeden z těch lepších snímků, kde je asijské bojové umění alfou a omegou celého příběhu. Jet Li je machrem ve svém oboru a i když příběh není ničím výjimečným, je to celkově vydařená oddychovka. ()

Skleena

Nenáročná oddechovka, která pod taktovkou Jet liho umění celkem šlape - i přes skoro absenci nějakého stravitelného scénáře (při každém druhém dialogu jsem bouchal hlavou do zdi). Jak už se tu mnozí zmiňovali, je snad až škoda "ničit" Jet liho souboje digitálními úpravami. A Aaliyah... ta krásná Aaliyah.... tý je sakra škoda :( ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera