Vražda mladého gangstera Po Singa odstartuje krvavou lavinu s nečekanými následky. Zatímco Ch'u Sing, vůdce čínské mafie v Oaklandu, pověří zástupce Kaie objasněním synovy smrti, vůdce konkurenčního černošského gangu Isaak O' Day zadá stejný úkol svému zástupci Macovi. A totéž je odhodlán odhalit také Poův bratr, bývalý policista Han Sing, který uprchne z hongkongského vězení. Isaak se sice zaručí Ch'uovi, že jeho lidé nemají se smrtí jeho syna nic společného, a dohodnou se na pokračování obchodních vztahů, přesto však pošle Maca, aby chránil jeho dceru Trish. Dívka pracuje v butiku Hadí oheň, a právě sem zavedou stopy Hana. Zatímco Isaak jedná s investorem Vincentem Rothem o prodeji pozemků na pobřeží, v jeho rajónu exploduje holičství i s majitelem a jedním zákazníkem. Ukáže se, že nechtěl prodat svůj pozemek. Vzápětí je zavražděn Isaakův syn Colin i s milenkou. Válka mezi gangy je na spadnutí. (TV Nova)

soukyd33

Válka gangů a Jet-Li. Není to vůbec špatná kombinace. Příběh je dobrý, Soundtrack 👍. Herecké výkony dobré, Jet-Li lepší. Celkem se i zasmějete. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

Bohdy67

Jet - Li v docela dobrém propojení s bojem mezi Číňany a černochy.... V celku sympatcké postavy, ikdyž v relativně béčkovém příběhu. Po dlouhé době mi nevadila ani hlavní ženská hrdinka...Fakt škoda Aaliyah, byla fakt kus dobře se na ní koukalo. Srovnatelné s The One... Prostě takové to hraniční akční béčko, které ale vcelku potěší když člověk nemá velká očekávání. Na hraně tří a čtyř hvězd...59% ()

ado7

Jet Liho mám rád, hiphop tiež, Aaliyah bola tiež kočka.... čo ešte dodať??? Je to proste popkorňáč ()

-ETIENNE-

Romeo musí zomrieť je pre mňa už pomaly klasika popcornovej zábavy. Film som v pôvodnom znení síce nikdy nevidel, ale s dabingom som veľmi spokojný. Navyše hudba Aaliyah mu dodáva nezabudnuteľnú (a do veľkej miery neopakovateľnú) atmosféru. A aj po niekoľkých opakovaniach ma neprestáva baviť. Ako hovorím, pre mňa sa Romeo stáva klasikou... ()

padlar

Ničím nevyčnívající akční film. Zbytečné mně přišlo "vylepšování" akčních scén. Než aby to filmu přidalo, tak mu to v mých očích spíš ubralo. ()

JARDAHONDA

Film, který mě hodně oslovil. Jet Li, jako nástupce Bruce Leeho má opravdu velké herecké ambice. O tom se divák v tomto akčním dramatu jistě přesvědčí sám. Do detailu propracované záběry při bojových scénách byly pro mě nejvíc. Napínavé krimi se skvělou vizualizací si zaslouží 4 hvězdy ()

PekoK2

V pohode akčný gangový film, ale trošku komerčný a nie moc zameraný na dej. Je tam hlavne veľa naháňačiek s peknými autami a bitiek čo udržuje film v norme. Jet Li si myslím splnil svoju úlohu, však v iných filmoch hrať ani nevie, jeho choreografia a umenie je v štantdartnej réžií. Hustá hudba. ()

Dzejar

JET LI LÉ TAJÍ CÍ ČESTMÍR . . . Hlavní hrdina se navíc mohl inspirovat filmem " MOUCHA " a chodit po stropě . . . Pak by to bylo bylo dokonalé . . . ()

Asgard

Je to velkej vejvar! Nad filmem mi vysí hromada otazníků. Bejt zhulenej, asi by to ušlo, LSD je ale jistotka. ()

mdf

Po dlouhé době znovu viděno,můj oblíbený Jet-LI byl dobrý a nechápu to digitální vylepšování,slabší,překombinovaný scénář,ale je už to taky 19 let,tak se dají chyby omluvit. ()

Piti23

Koukám se na to delším odstupem času a myslím, že má zasloužených 5 star. Jet-li tam opravdu předvádí kvalitní hollywoodský výkon a Trish mu zdatně sekunduje. ()

CSGoddess

Dívat se na to dalo ale jen kvůli talentované Aaliyah která bohužel krom dvou filmů nedostala šanci natočit víc filmů a Jet Liu. Líbil se mi i song Try again co doprovázel tenhle film. Jana filmy kde převažují negři a ťamani nevyhledávám. A příběh taky není kdo ví co. Tak snad je akční scény ušli. Za mě průměr. ()

macikpacik

Dal som 4 kviezdičky, hlavne preto, že som videl celú /voľnú/ trilógiu od Bartkowiaka a priznám sa, že si ešte pamätám, keď to bola novinka a bolo to, vďaka čínskej bojovej choreografií, niečo nové pre USA a Európu. Jet Li je sympaťák,, Aaliyah, nevediaca, že v krátkom tragicky zahynie, tak tá ma až tak nenadchla. Samozrejme sú to jednoduché, akčné, bez nejakej hĺbky, ale mne sa to páčilo a keďže som si to akurát po rokoch pozrel, tak 4 hviezdy ponechávam. DMX-a som mal vždy rád, až kým nešiel do basy, ale jeho rap aj herecký výkon boli dobré. V tejto prvej časti nedostal ešte veľa priestoru, ale V Exit Wounds a Cradle to Grave, tam zahral dobre. ()

FlyingGentle

Nějakým způsobem mě tahle moderní variace na Romea a Julii stále přitahuje a když ji dávají už poněkolikáté, nemohu se zase nepodívat. Je třeba trochu překombinovaná, ale má silné emotivní elementy v rámci rodinných dialogů, výborné bojové scény i vtipné pasáže. Jet Li nemůže prostě bojovat špatně, a když k tomu přidá i pár komických prvků, exceluje. Stejně tak skvělá zpěvačka, která tragicky po filmu zahynula při havárii. Věčná škoda nevyužitého talentu, tady ale strhává pozornost v každé scéně. I když je film vlastně v jádru strašně depresivní, čímž se vlastně drží tragické předlohy, končí happy endem hlavních postav. ()

Návrat Street Fightera

Návrat Street Fightera