Princezna Fantaghiró 3

(TV film)
  • Česko Tajemství Zlaté jeskyně 3 (více)

Odvážna princezná Fantaghiro spoločne s malou kráľovskou dcérkou Smeraldou bojuje o život milovaného princa Romualda proti zlému černokňažníkovi... Pred mnohými rokmi žili v bažinách černokňažníci, škriatkovia a iné neobyčajné bytosti, ktoré poznali tajomstvo dobra a zla. Všetci, až na jedného, využívali svoje schopnosti múdro. Kvôli obávanému a ukrutnému čarodejníkovi Tarabasovi (Nicholas Rogers), Pánovi temnôt, im však ľudia prestali veriť, a preto sa ostatné nadprirodzené bytosti rozhodli Tarabasa zneškodniť. Tarabasovi je ich snaženie iba na smiech, pretože sa spolieha na to, čo je napísané vo hviezdach že on jediný bude mať moc nad dobrom a zlom na celom svete. Černokňažník mu však prezradí i ďalšie proroctvo, o ktorom nemal Tarabas ani tušenie - jedného dňa jeho moc zlomí sotva desaťročný potomok kráľovského rodu, ktorý ho premôže svojou nevinnosťou. Tarabas preto vyšle do sveta Duchov noci, aby zajali všetkých kráľovských potomkov od novorodencov po až po tých, čo dovŕšili vek desať rokov. Duchovia noci sú neporaziteľní, pretože sú už mŕtvi. Všade zavládne zdesenie a žiaľ. Nepriateľom sa postaví na odpor princezná Fantaghiro a odvážny princ Romualdo... (oficiální text distributora)

Sunwheel

Sám som sa divil, že sa mi trojka zdala o čosi prijateľnejšia než dvojka. A to sa mi fakt páči viac Nielsenová ako austrálsky model. Aj keď uznajme, že jeho mamku sme v prvej bondovke zbožňovali všetci! Boli tu akési momenty, ktoré by v dnešnej dobe človek v rozprávke nečakal (Ursula verzus zeleninka na konci). Tie vytiahli snímok na úroveň, kedy sa aj dospelý divák zobudil a dajme tomu príjemne zabavil. No stále je tu istá nostalgia. ()

Nataniel73

Len vďaka prítomnosti najcharizmatickejšej postavy celej série Tarabasovi (Nicholas Rogers) dávam rovnaké hodnotenie ako prvým dvom dielom. Hudba je stále famózna a princezná Fantaghiro stále rovnako trápna. Čierna kráľovná si svoju rolu vyložene užívala a na rozdiel od ufňukanej princeznej mala aspoň drzé sebavedomie. Nemôžem si však pomôcť, ale tie infantilné dialógy mi už hlava neberie. Možno ako divadelná hra by to nebolo zlé, ale tak rozťahaný a nudný dej si táto rozprávka myslím nezaslúži. Tak či tak to malo celé skončiť už tu. 55% ()

CrashHP

Stále skvelé, i keď miestami tak trochu nudí a vytráca sa čosi, čo ma v prvých dvoch filmoch bavilo, no stále vysoký nadpriemer a v TV obľúbený film, ktorý si kedykoľvek s chuťou pozriem. ()

Puslanka

Asi můj nejoblíbenější díl, i když není nejpovedenější, ale např. scéna alá "Teletubbies" loučících se skřítků mě pobavila, když jsem se dívala znovu teď po letech. :) ()