Příběh komediálního filmu režiséra Karla Kachyni se odehrává v průběhu dálkového pochodu, jehož se účastní malý sociologický vzorek společnosti 80. let: čtyřicetiletý architekt Jan, jeho mladší kolega Robert s milenkou Eliškou a jejich šéf Crha, doprovázený rovněž svou milenkou. Cílem, k němuž dámy a pánové směřují, je meta sto kilometrů. Pro hlavního hrdinu však cesta znamená víc. Každé zastavení symbolizuje určitou etapu jeho života a zároveň klade nejednu všeobecnou otázku. Je kolem nás v oblasti mravní všechno v pořádku? Má poctivý, čestný a talentovaný člověk šanci uspět? A proto se Jan také na 85. kilometru vzbouří a odmítne se dále přetvařovat... Vtipná alegorie odráží situaci v české společnosti 80. let, unavené tehdejší realitou, a zřetelně napovídá, jak ji řešit. V hlavní roli uvidíme Karla Heřmánka. Vyprávění rámuje vystoupení tehdy oblíbené rockové skupiny Tango. (Česká televize)

zeyer

U tohoto filmu jsem se kdysi skvěle pobavil. Jednak rád chodím, to si člověk tak vyrazí na pouť, že ujde každý den 30 km a ono je to pak jinak ... déšť, nohy, terén ... to ještě jde, když jde člověk sám ... tady jako bonus ženatý chlap středního věku frajeří před koťátkem. Taky je to dokument doby, přestavba, přemýšlení o systému, naděje na změnu, kdy i "malý" inženýrek se může postavit na zadní. Herecké složení první třídy: Karel Heřmánek, Soňa Valentová, Miroslava Pleštilová, Oldřich Vlach, Antonín Procházka - jedna osobnost vedle druhé,  vystihují různé charaktery a přec k sobě skvěle pasují. Nejsou tam mraky humorných scén, které by z příběhu dělaly frašku. Je to ucelený, pohodový film a sem tam legrace. Stačilo mi si připomenout fotky z obrazové galerie a hned se mi zlepšila nálada. ()