Příběh komediálního filmu režiséra Karla Kachyni se odehrává v průběhu dálkového pochodu, jehož se účastní malý sociologický vzorek společnosti 80. let: čtyřicetiletý architekt Jan, jeho mladší kolega Robert s milenkou Eliškou a jejich šéf Crha, doprovázený rovněž svou milenkou. Cílem, k němuž dámy a pánové směřují, je meta sto kilometrů. Pro hlavního hrdinu však cesta znamená víc. Každé zastavení symbolizuje určitou etapu jeho života a zároveň klade nejednu všeobecnou otázku. Je kolem nás v oblasti mravní všechno v pořádku? Má poctivý, čestný a talentovaný člověk šanci uspět? A proto se Jan také na 85. kilometru vzbouří a odmítne se dále přetvařovat... Vtipná alegorie odráží situaci v české společnosti 80. let, unavené tehdejší realitou, a zřetelně napovídá, jak ji řešit. V hlavní roli uvidíme Karla Heřmánka. Vyprávění rámuje vystoupení tehdy oblíbené rockové skupiny Tango. (Česká televize)

agassi68

Pokus o rozbor duše muža zmietaného krízou stredného veku ma nezasiahol tak ako som čakal. Súc ovplyvnený kapitalistickými víziami rovnakého charakteru sa mi tento rýdzo socialistický pohľad zdá teraz trochu smiešny.. ()

Olík

Když na vás hned ze startu spustí Mirek Imrich svoje „Co s tím sklem?“ , musí být každému na první dobou jasné, že tady nemáme co dočinění s diváckou komedií, na jaké jsem zvyklí například od pana Vorlíčka. Reálně socialistický morální apel Karla Kachyňi jde puchýř nepuchýř po cestě plné kompromisů, bezradnosti, narušené rovnováhy, cynismu, nezdarů, ale i životních pravd. Karel Heřmánek a jeho zlaté roky - Karel Kachyňa v jiné a odvážnejší poloze - osmdesátá leta se svojí neveselou specifičností – Oldřich Vlach, jehož vedlejší postava snad ještě převyšuje tu Heřmánka – 100 kilometrů, které dělí hrdiny od plev. Ne Lea Poppera nebo Fešáka Huberta, ale tuhle rozborku duše hrdiny zmítaného krizí středního věku považuji za životní roli Karla Heřmánka, protože rozbít sklo, jen o to mi jde. ()

mupimup

Citlivý a s humorným nadhledem vyprávěný příběh krize středního věku jednoho obyčejného architekta „za vrcholem sil“, excelentně ztvárněného Karlem Heřmánkem, která kulminuje během 100km pochodu na nějž se vykolejený hlavní hrdina vydává v lakýrkách a s aktovkou. S fyzickou krizí během pochodu se vynořuje i jeho krize existenční, pracovní a rodinná a z pochodu, ke kterému se hlavní hrdina dostal jako slepý k houslím, se postupně stává iniciátor jeho vzdoru proti životním okolnostem, které ho semlely. Přestože je konec otevřený, problémy nevyřešené a hlavní hrdina klopýtá na osmdesátém kilometru, zůstává v divákovi hřejivá naděje, že ona katarze, kterou během pochodu prošel, povede k dobrému konci. Pro mě spolu s Krávou nejlepší film Karla Kachyni. ()

Biopler

Film ťahá Heřmánek a jeho one-man-show chlapa v štyridsiatke, ktorý sa pokúša vzoprieť systému i predošlému životu. Super nápad v podobe pochodu, ktorý nevieme či hlavný hrdina dokončí, takže aj pekný otvorený koniec. S flashbackmi z minulosti sa mohli tvorcovia viac vyhrať, lebo niektoré teda boli fakt o ničom. A dať priestor milostnej linke, ktorá zostala nejako nedotiahnutá. Suma sumarum je to fajn filmík s originálnym námetom, pri ktorom sa divák aj zasmeje nad životnými osudmi a aj udiví nad mantinelmi socializmu v architektúre. ()

tranquill

"Udělej jednou, co chceš, rozbij to sklo!" Jak prožít a přežít krizi středního věku nejen anabází dálkového pochodu v období "vrcholného" socialismu :-) Hlavní role ušitá pro povedený výkon Karla Heřmánka. "Pokrok nezastavíte, pane!" ()

BigBang

Ano, ve tomto filmu je mnoho povrchních mudrlantských klišé, která se nosila v čs. filmu 80. let. Ale přesto mě baví. Připadá mi docela jedinečný svým námětem, že pán se rozhodne náhle jít dlouhý turistický pochod. A jako zvláštní perlička pro mou pubertu z té doby - hudba skupiny Tango. ()

Nocturno culto

Heřmánek podal parádní výkon ale ten kdo to pozvedl ještě výš, byl Vlach. Ten chlap mi nikdy moc nesedl al umí, to se mu musí nechat..potěšil Gerendáš .. ()

Tiiso

Obsah filmu je nádherně nadčasový. Hlavní pointa se ukrývá v nekonečném ustupování ze svých názorů a svých představ o životě jak společenském tak i jako takovém. To věčné vnitřní ustupování sledujeme společně s hercem Heřmánkem. Je v něm a pomalu se blíží okamžik tzv. výbuchu. Okamžik, který mění doposavadní běh života jak jednotlivce tak celé společnosti. Film totiž hovoří k nám v širších kruzích záběru. Nejen, že nám předkládá klasický vnitřní boj prostého člověka vůči svému zbabělství, nebo názorové rozdílnosti pohledu na svět, ale překládá i společenský vnitřní boj, kdy sama společnost v republice si uvědomuje nezdravost některých hlavním proudů života budovaného života a to ve všech svých oblastech. Nakonec architekt svůj boj prohraje a dosáhne bodu zlomu. Realizace je v intencích socialistického režimu a nadprůměrné zde nalezneme jen, kromě zmíněné myšlenky samozřejmě, některé výkony herců. Zvláště Heřmánka a Pavelky. ()

Mijagi

Film lehce ztrácí díky dějové lince týkající se zaměstnání, ale bohatě to kompenzují všechny scény z pochodu. Karel Heřmánek v hlavní roli vynikající. Jako stovkař musím hodnotit plnými čtyřmi hvězdami. ()

kaprson

Mně to připomnělo Olmerovy Svěrákovky z téže epochy... mám tyhle kousky celkem rád a jako u nich zas mi to vychází mezi 3-4* Jak jsem se u "Jedu" přiklonil ke 4* a u "Doktora" ke 3*, dávám zde na první dobrou taky 3* s možností oscilace při zakolísání nálad nebo při případném příštím shlédnutí... ()

Pitryx

Stupid hudba, neustálé skákání děje z jedné linie do druhé, to mně dost štvalo. Linii příběhu bych hodnotil na 80% druhou s bídou na 10%. Takže když to sečtu a přidám něco hercům... 20111113 8344/8344 ()

subic

Čerstvý čtyřicátník Karek Heřmánek tu exceluje ve filmu, kde se v něm pere stereotyp manželství a nemožnost realizovat se plně v práci jako socialistický architekt.  A do toho se spontánně rozhodne účastnit se 100km pochodu, na který ani nemá jak fyzické předpoklady, tak obutí. Socík už skomíral, tak tu mohli už i nahlas říct, jak je to s tím stavěním paneláků a hlavně s centrálním plánováním výstavby. A kdo si ještě pamatuje na skupinu Tango a její vypalovačku Co s tím sklem? ()

route60

Mam slabost pro filmy Karla Kachyni a jeho Kam, pánove, kam jdete? Film který je čim starší tím lepší, výborný Karel Heřmánek. ()

carl.oesch

Jedno z mnoha zdařilých děl Karla Kachyni. Ten na rozdíl od daleko adorovanějších kolegů nenatočil nikdy špatný film a to včetně počátků v padesátých letech. Atmosféra pozdních osmdesátých let vystižená perfektně, když to člověk vidí dneska, uvědomí si, že to spělo skutečně ke konci, ale my jsme to nevnímali. Dostala mně scéna, kde holčička pláče a matka se jí ptá, co jí starší bráška udělal a ona pláče proto, že v tv tvrdí, že bude válka.....Roli zde získala i jedna z tehdejších sexbombiček - Mirka Pleštilová, což bylo taky dobře a scény z pochodu byly až skoro symbolické.....takže 85%. ()

honzic

Milý film o překonání sebe sama, oživený pěknou Mirkou Pleštilovou. I když bych neřekl, že to točil Kachyňa, tento film mi na jeho styl moc nesedí. Hodnocení: 60 % ()