Komentáře uživatelů k filmu (73)

  • Perchta6
    *****

    V dětství mi tento film nesmazatelně uvízl v paměti a ukázal mi, že člověk se nesmí vzdát svých snů...(9.1.2012)

  • Ywo
    *****

    Krasny poeticky film. Kvalitna predloha, skvela rezia,vyborne herecke vykony. Zo snimky vanie zvlastna noostalgicka atmosfera ako keby sa dej filmu odohraval mimo cas a priestor. Skvela kamera.(4.6.2002)

  • ijacobo
    ***

    Silný příběh pod taktovkou výtečného Kachyni, ale že bych z toho zrovna skákal přes kaluže.. Navíc se mi nelíbila hudba.(24.12.2009)

  • gizi
    ***

    Kachyňa jako skoro vždy výborný. Hudba typická pro Zdeňka Lišku - ovšem nosná píseň se až moc výrazně opakuje. Dlouhý ukázal, jaký je dobrý herec. Film je ovšem dost smutný, i když je hlavní hrdina tak pozitivní a nezlomitelný. Přesně mezi 3-4* - 70% a tentokrát se přikláním k 3*. Raději už se opětovně nedívat. 15.11.10.(16.11.2010)

  • kacaabba
    *****

    V rámci školního projektu vybrali pedagogové českého jazyka právě toto filmové zpracování "povinné četby" od A. Marshalla. Čekal jsem u žáků 7. tříd úplný propad tohoto filmu. Ani jsem se na ten film nechtěl podívat dopředu, říkal jsem si, že mi bude stačit, až to uvidím ve škole. A viděl jsem... a zíral jsem a vlhly mi oči, a fandil jsem tomu "usmrkanci" a byl na něj hrdý jako kdyby to byl můj vlastní kluk... Získal si mne nejen ohromě milý a přesvědčivý výkon Mirka Dlouhého, ale i vše kolem toho: střih, kamera, scénář, režie. Smutný přííběh se silným akcentem na osobní statečnost a houževnatost, to vše prosycené nadějnými vyhlídkami. A ještě k hodnocení: moc se to líbilo i studentům, žádný propadák to nebyl, naopak. Učitelé mohli být spokojení, že děcka viděli něco z povinné četby, co se povedlo a přijali ji. Glosa na závěr: zamrazilo mne, když Mirkův filmový táta, poté, co ho vyhodili z práce kvůli závislosti na alkoholu, dával synkovi dobrou radu, aby on nepil jako táta... To se Mirkovi v tom reálném životě naplnit nepodařilo. A není to soud, ani mravokárně zdvižený prst, je to jen povzdechnutí. Sám jsem na alkoholu byl závislý, a nesnažil jsem se o to. Byl to jen vedlejší produkt toho, co jsem žil, a jak jsem situace řešil.(21.3.2011)

  • Hakuna Matata
    ****

    Moc pěknej film, už tehdy to ten kluk hezky zahrál. Celej ten příběh je prostě silnej a je to natočený skvěle. Oceňuji kameru, ty barevný a panoramitický pohledy. A na konci filmu si hlavní hrdina jede na koni LIKE A BOSS. Moc jsem si tento film užil, navíc ty vojenské přehlídky byly podle mně naprosto nejvtipnější část filmu, ne že by zbytek nebyl svým způsobem zábavný, ale mám takový pocit, že to tvůrci úplně nezamýšleli. 80%.(21.12.2011)

  • FireFox
    *****

    Pro mě srdeční záležitost. Výborný Vladimír Dlouhý. A atmosféra balancující někde mezi melancholickou tragédií a euforickou oslavou vůle po životě, nikdy nepřekročí tenkou hranici a lehce propluje celým filmem.(24.12.2009)

  • moorks
    *****

    Tento film si zaslouží jednoznačně nejvyšší hodnocení. Je to bez debat. Kachynovi se podařilo skvěle přenést román Alana Marshala do moravské vesničky. Jeden z nejlepší hereckých výkonů podal mladý Vladimír Dlouhý.(11.2.2010)

  • Signore

    Film byl oceněn na festivalu v San Sebastiánu.(22.6.2010)

  • rjl
    *****

    Veledílo Jana Procházky, který se už premiery - usmýkán režimem - nedožil. Na začátku normalizace snad jediný film bez jakékoli ideologické příměsi a právě proto se komanči nepřetrhli s jeho uváděním v kinech. V TV běžel snad do roku jen jednou dvakrát.(13.11.2010)

  • jackie3
    *****

    Citlivě natočený film o zákeřné nemoci a dětském odhodlání nad ní zvítězit. U mě stoupl ještě víc tím, do jakého prostředí byl zasazen. Výborně pane Kachyňo.(14.6.2011)

  • Google000
    *****

    90%(27.1.2012)

  • vlkcz
    ***

    Je pravda, že film trochu rehabilitoval v mém případě knižní předlohu, kterou jsem se protrápil. Ale stejně není moc o čem hrát, takže i přes krátkou stopáž a slušné herce vcelku nuda.(16.2.2012)

1 2 3 4 následující >>