Invaze zlodějů těl

Invaze lupičů těl

Invasion of the Body Snatchers

Horor / Thriller / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1978, 115 min

Trochu jinde než originál - rozhodně však stále na výši. Více hororové atmosféry, bez diskusí lepší herci. Posun směrem k "strachu z detailu" včetně zakuklených probouzejících se "náhražek. Výborný kudrnatý Sutherland, leč málo Duvalla - a to jeho pohupování tak skvěle navozovalo tu správnou náladu. V každém případě film, u nějž raději neusnete...(1.8.2005)

Působivé, ale rozhodně ne na plný výkon. Práce s ruchy a kamerou vytváří sice hodně solidní atmosféru paranoii a nejistoty, ale film mě málo kdy strhl k napětí či strachu. Dá se sledovat s velkým zaujetím, pobaví slušným přehráváním (nemíním to ve zlém) všech zúčastněných, solidní Kaufmanovou režií, která drží pohromadě a má vizi. Na horor je tam ale skutečně příliš málo sounáležitosti s hlavními postavami a z toho pramenících emocí.(11.11.2007)

Tenhle film má tak nádhernou atmosféru, že jsem seděl jako zařezaný až do konce. Jak lidé jeden po druhém usínají... A ten konec je jeden z nejlepších v dějinách hororu. P.S. Proč muselo v 90. letech vznikat další zpracování? P. S. 2: Proč museli do Invaze kecat Hirschbiegelovi?(15.10.2005)

Zaciatok, to je fenomenalna ukazka prace so strachom z neznameho. Vsadepritomne zvuky a ruchy sa mi zarivali kazdu minutu hlboko pod kozu, vzrastajuce, nezastavitelne zlo pretvarajuce ludi a cely svet, - skutocne som sa bal. Stredna pasaz sice trochu trpi zbytocnym natahovanim, o nude sa vsak vdaka vykonu Donalda Sutherlanda, ci kvalitnym efektom, neda hovorit. No a zaverecna scena, na tu veru len tak nezabudnem. Zimomriavky mi naskakuju vzdy ked si na nu spomeniem. Zrejme jeden z vobec najposobivejsich filmovych zaverov vobec. (8.7/10)(5.12.2007)

Nejsem fanouškem sci-fi, ale tohle je bomba. Toto dílko se ihned zařadilo do mé top 10. Napětí na každém kroku od začátku do konce a famózní herci (hlavně Donald Sutherland, Jeff Goldblum a Leonard Nimoy). Film jsem si pustil před spaním, ale obávám se, že jen tak se mi oči zamhouřit nepodaří....a ten konec!!!!!(31.7.2007)

• - Při natáčení scény utíkajících Matthewa a Elizabeth srazil herce Donalda Sutherlanda Volkswagen Beetle. (D3VIL)

• - Kevin McCarthy, jenž hrál hlavní roli v původní verzi filmu, se objeví jako muž žádající o pomoc. (D3VIL)

• - Don Siegel, režisér pôvodnej snímky, si vo filme zahral taxikára. (shimik77)