poster

Invaze zlodějů těl

 • český

  Invaze lupičů těl

 • USA

  Invasion of the Body Snatchers

Horor / Thriller / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1978, 115 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pohrobek
  ****

  Trochu jinde než originál - rozhodně však stále na výši. Více hororové atmosféry, bez diskusí lepší herci. Posun směrem k "strachu z detailu" včetně zakuklených probouzejících se "náhražek. Výborný kudrnatý Sutherland, leč málo Duvalla - a to jeho pohupování tak skvěle navozovalo tu správnou náladu. V každém případě film, u nějž raději neusnete...(1.8.2005)

 • DaViD´82
  ****

  Botanický horror s typicky sedmdesátkovou hutnou atmosférou plnou nejistoty a paranoie.(13.9.2009)

 • Anthony
  *****

  Závěr mě dostal, na Sutherlandovy pozdější filmy jsem se pak díval s podezřením. Film je temný a mrazivý. Nápad s monstrem, co vypadá je normální člověk byl použit i např. ve Věci nebo ve Fakultě.(19.7.2003)

 • Bloody13
  *****

  Tady už nenapíšu nic novýho. Opravdovej majstrštyk! Ještě hodinu po skončení jsem byl napjatej jako kšandy. Neuvěřitelně mrazivá podívaná, která ve svém působivém závěru vyvolá ve vás krom silné depky i tak šílenou paranoiu, že minimálně dva dny po tom budete nahlížet na kolemjdoucí trochu jinak. Kromě vynikajícího Donalda Sutherlanda bych vzpomněl i Jeffa "brundmouchu" Goldbluma a hlavně Veronicu Cartwright, která zde dostala víc prostoru než ve Vetřelci, a její výkon stál opravdu za to. K nejlepším scénám patří Sutherlandův spánek a líhnutí jeho dvojníka, waaauu... Nakonec se musim přiznat k tomu, že původní snímek jsem ještě neviděl, ale po tomhle to urychleně napravim.(22.11.2010)

 • juta
  ***

  Hodinu se tu nic neděje, pořádně není ukázáno nic, pořádně nevíte oč vlastně jde a potom nastává dalších 40 minut útěku z jedné strany na druhou. Vlastně to nejlepší, na co jsem se těšil, přišlo až v posledních sekundách. Naštěstí je tu nezapomenutelný jekot zlodějů, který je hodně strašidelný. :-)(6.1.2015)

 • - Při zkoušce cameo role Kevina McCarthyho herce rozpoznal kolemjdoucí nahý bezdomovec a řekl "The first one was better." ("Ten první byl lepší."). (D3VIL)

 • - Scéna s nahou Elizabeth (Brooke Adams) byla natočena i v druhé verzi, v oblečení. Tato "mírnější" verze byla vysílána při premiéře na televizní stanici ABC v roce 1980. (D3VIL)

 • - Podle DVD komentáře režiséra Philipa Kaufmana dostal herec Robert Duvall "honorář" v podobě značkové bundy Eddie Bauer. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace