Invaze zlodějů těl

Invaze lupičů těl

Invasion of the Body Snatchers

Horor / Thriller / Sci-Fi / Mysteriózní

USA, 1978, 115 min

Botanicko - popelářský thriller, v němž zarputilý hygienik D.Sutherland čelí krytosemenné mimozemské invazi. I přes zneklidňující zvuky a psychedelickou hudbu jsem měl co dělat, abych se během sledování Kaufmanova filmu nedostal porostlý šedým chmýřím do klíčové fáze proměny..(19.1.2010)

Hodinu se tu nic neděje, pořádně není ukázáno nic, pořádně nevíte oč vlastně jde a potom nastává dalších 40 minut útěku z jedné strany na druhou. Vlastně to nejlepší, na co jsem se těšil, přišlo až v posledních sekundách. Naštěstí je tu nezapomenutelný jekot zlodějů, který je hodně strašidelný. :-)(6.1.2015)

• Madsbender

Sklamanie. Takýto herecký ansámbl v dnešnej dobe dá režisér dokopy ťažko (a Veronicu Cartwright už ani príliš nevidno), vtedy to však bola pomerne lacná záležitosť. Bohužiaľ táto hviezdna eskadra zostáva maximálne nevyužitá a výsledok je pomerne zdĺhavý, pomaly sa rozbiehajúci (ne)horor, ktorý sa so Siegelovým originálom nemôže porovnávať. Aby toho nebolo dosť, je plný tých najväčších klišé a na každom kroku ho sprevádza absolútna predvídateľnosť, ktorá kazí aj zvyšok dobrých dojmov. Druhá hviezda za Spocka.(30.10.2013)

U tohoto filmu neusínejte a raději ani po něm.. :-)) Skvostné, klasické, propracované!(11.6.2013)

Působivé, ale rozhodně ne na plný výkon. Práce s ruchy a kamerou vytváří sice hodně solidní atmosféru paranoii a nejistoty, ale film mě málo kdy strhl k napětí či strachu. Dá se sledovat s velkým zaujetím, pobaví slušným přehráváním (nemíním to ve zlém) všech zúčastněných, solidní Kaufmanovou režií, která drží pohromadě a má vizi. Na horor je tam ale skutečně příliš málo sounáležitosti s hlavními postavami a z toho pramenících emocí.(11.11.2007)