Frigo na mašině

• USA The General (více)

camper

Buster Keaton se předvedl. Smekám předním. U filmů se moc nesměju, ikdyž ostatní okolo mě se popadaj za břicho. Tenhle mě rozesmát dokázal. Oceňuji jeho kamennou tvář a akrobatické kousky na lokomotivě. ()

LuccinyFilmy

Bezmála devadesát let starý film je natolik dobrý, že se na něj bez přemlouvání a se zájmem podíváte i dnes a zaručeně se pobavíte. ()

Pawlisman

Skvělé, komediální, napínavé, úžasné kaskadérské kousky a fajn muzika. Proč se v podobně kvalitních filmech dále nepokračovalo a nepokračuje? Vždyť takto to má vypadat, jen to zlepšovat a přizpůsobovat módním trendům. Skutečně klasický a velký kus. 9/10 ()

embecka

Máme možnosť pozrieť si grotesku s už veľkolepejšími scénami, prepracovanými akčnými zábermi, je naozaj zaujímavé sledovať celkový pokrok filmov - viditeľný každým ďalším rokom natáčania. Vlakové scény sú naozaj skvelé. Len znova, to nešťastné správanie ženskej hrdinky - *spoiler* chlap ju zachráni zo spárov zločinu, postará sa o to, aby celú vlakovú naháňačku prežila bez jedného škrabanca a ešte aj jej načechraná sukňa zostane krásne celá a ona toho chlapa ocení, až keď naňho na konci konečne zavesia uniformu? Och, ty jedna povrchná nána :) ()

trepka

Tenhle film ukazuje, jak strašně nadaný lidi se vyskytovali se světě němých grotesek (i když to nepovažuju za grotesku). Lidi co uměli hrát, režírovat, padat, skákat a ještě u toho myslet. A jestli byl Chaplin génius, tak co byl Keaton? Keaton je prostě legenda. ()

jane1106

Majstrštyk mého oblíbence Keatona, jehož hlavní hrdina - strojvůdce, dělí své srdce mezi svou dívku a svou lokomotivu. Groteska, která oplývá neskutečnými nápady, pro Bustera typickými akrobatickými kousky, okázalými scénami (zřícení lokomotivy z mostu) i kultovními obrazy (zamilovaný Johnnie Gray sedí na ojnici a nic netušíc vjíždí do tunelu). Dokonce i krátké komentáře ke scénám mě vždy rozesmějí. Kam se na ty časy promyšlených a inteligentních gagů hrabou dnešní komedie, kdy vtip = vulgarismus. No a pak jsou tu taky ty krásné mašinky...:) Nestárnoucí klasika. ()

grerar

Dlouho jsem si myslel, že Sherlocka už Keaton nepřekoná. Ale to jsem se mýlil. Velmi propracovaný němý film podobně jako Safety Last! Děj je skvělý, a Keaton naprostej mazák. Fajv Stárz. ()

Saur.us

Viděno v SE. Ani ne tolik gagy jako Keatnova neuvěřitelná schopnost předvádět kousky na plátně mě na všech jeho filmech tolik dostává. No a General není vyjímkou. Ten navíc vyniká propracovaným scénářem a velkou železničářskou výpravou. U pádu vraku se produkce musela opravdu prohnout. ()

KosiR_ksr

Němý film měl vždy můj obdiv. Tento celovečerní snímek si dokázal po celou dobu svého trvání získat mou pozornost a dobře mě bavit, a to bez dialogů (které jsou u některých dnešních filmů a především módních českých seriálů až na škodu - víc než obraz sám). Frigo na mašině je vskutku prvotřídní komedií, od které by se leckterý soudobí film měl co učit. Výhodou u mnou zhlédnuté projekce byl bezesporu živý hudební doprovod, který dodal filmu tu pravou atmosféru. ()

crha

Špatné to není, ale zábavné byly snad jen scény s lokomotivama. Jinak řeknu vám, kvůli té slečně bych se doopravdy nepřetrh, vždyť byla dutá jak štoudev a ještě svině. Groteskní humor mi nesedí a tak oceňuji, že vtipů alá otočit se s žebříkem a někoho napálit do hlavy, nakopávat se do prdele či zakopnout a udělat pět kotrmelců je tady celkem málo. Asi je to dobrá groteska, ale já na tohle fakt moc nejsem. ()

RedDuck

Obdivuju že to ve své době natočili ale mě to nic neřiká. Komedie to moc nebyla, romantika nefungovala a válečný byl film až v posledních 10 minutách. Zařadil bych to do žánru akční/dobrodružný, odtud to může čerpat fanoušky. I když musím přiznat že taky nevím co na tom dnes vidí. ()

HH

Mám rád grotesky. A tohle je prostě klasioka, i když to místy až taková groteska není...:-) ()

Evander

Frigo na mašině je pro mě na jedné straně až neuvěřitelně vyspělý kousek filmařiny (na rok svého vzniku), na druhé straně v podstatě docela nuda. Viděl jsem prodlouženou verzi, a ta se pravděpodobně stala kamenem úrazu mého hodnocení. Prvních 20 minut jsem byl nadšený a na tomto němém filmu obdivoval snad vše. Příběh zpočátku měl dokonce i spád, ale po přibližně půl hodině to celé začalo být takové roztahané a pořád dokola to samé (např. vysloveně nekonečná cesta vlakem), až jsem závěr vlastně jen protrpěl. Výjimkou je scéna s vlakem a mostem na konci filmu, která je na rok natočení velmi nadčasová a dokázala mne vytrhnout z již poměrně dlouhé letargie. Nakonec se mi film velice těžko hodnotí. Mám k němu velkou úctu, ale znovu bych si ho nepustil. 60% ()

Besyn

Viděl jsem to už opravdu velmi dávno,ale Busterovy kreace si pamatuje dodnes.Asi ano,je to asi jedna z nejlepších němých grotesek všech dob. ()

Rorka

Tohle, že je z roku 1926? Ptám se, jestli by to někdo ve stejné kvalitě a bez použítí počítačových triků vůbec zvládl natočit dneska. Byla to napínavá podívaná od začátku až do konce. A že je to jen němý film? To sice ano, ale sakra dobrý němý film! :-) ()