Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář, přesto ho ženy milují... Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, tak je s ním amen... Zachrání ho náhoda – do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, a těm dvěma se zázračně změní život. Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak vyzrát na mafiána a jeho gorily a dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí. Kolotoč překvapivých komediálních situací se roztáčí... (Bioscop)

DAPDO

Film na téma dvojníků po stopadesáté, tentokrát z české tvorby. Sokol nezklamal, byl výbornej, Kohákova role naprosto zbytečná a místy trapná. Petra Nárožného mám jako herce strašně rád, ale tohle se nepovedlo, na tu roli se nehodil. Celkově jsem se zasmál dvakrát, to je na komedii málo, Chlumský umí točit líp. ()

Ozzy2 odpad!

Dříve táhli filmové komedie Filipovský, Menšík, Sovák, dnes je to nějaký Sokol.Myslím si, že je něco špatně.A největší prdel jsou zdejší fankluby, plné falešných profilů.Proč to děláte, vy dementi? ()

Deb

Prvni pulka nic moc, ale po vymene se to rozjelo. Skoda, ze to nebylo takove uz od zacatku. Ondra Sokol hral obe postavy dobre. Jakub Kohak na zacatku trochu trapnej, ale nakonec taky dobry. Obraz Jardy Jagra jako prezidenta me pobavil. ()

feryk

Kupodivu to nebylo tak špatné, Sokol docela v pohodě na jeho poměry. Jen mi tam vadil přehrávající Etzler a Schneiderová, kteří jsou snad všude a všude hrají stejnou tužku. ()

Kingjiri

Příběh je sice hodně přitaženej na vlasy a v zásadních momentech si často pomáhá neuvěřitelnejma náhodama, ale v případě crazy komedie budiž. Ono teda slovní spojení "česká crazy komedie" zní dost děsivě, ale tentokrát se i takovejhle žánr podařilo dostat na plátno se ctí. Herecky vcelku fajn. Koháka bylo tak akorát (když je ho moc, tak mně jeho přítomnost začíná vadit), Sokol byl ve dvoj roli skvělej, ale scházelo mi víc prostoru pro Etzlerova tělocvikáře, Čtvrtníčka nebo Šteindlera a Nárožný by nemusel svýho záporáka tolik přehrávat. Párkrát jsem se fakt zasmál a pobavilo i několik hlášek, což se v případě českejch komedií fakt často nestává. Jo, neni to žádnej zázrak kinematografie ani nic originálního, ale na český komediální poměry vcelku sympatická podivaná. Třetí hvězda za hlášky, Ondřeje Sokola a natáčení na gymplu ve Slanym, odkud pocházim. ()

netWoor

Nu, inteligentních komedií komunistické éry se již pravděpodobně nedočkáme (nebo velmi sporadicky, přimhouříme-li očko). Možná se ještě někdo zasměje nad strejčkem, co mlátí své gorily kytkama a opakuje rádoby vtipnou větu. Možná se Kohák ještě úplně všem neokoukal a možná někdo záměnu dvou lidiček viděl poprvé a užasl. Ano, bylo tam pár lepších momentů a Sokol se snažil, ale ... z úrovně českého filmového humoru mi začíná být dost zle ... (a to ještě todle jakž takž alespoň neurazilo) ()

E lan

*** za českou komedie, která v tom smetišti českých komedií roku 2016 není zas tak špatná. Zpočátku docela nadějné téma, uprostřed kulminuje docela slušnou sadou vtipných scén a ke konci se trápí a neví jak skončit. Herecké výkony sotva průměrné, ale když se sem tam objeví Kohák, Sokol si střihne ostřejšího hocha a Nárožný zrovna nepřehrává, tak to vlastně ani nevadí. ()

Franc1s

Tak po dlouhé době zase nějaká česká komedie, nic převratného či nového nečekejte, ale za to vtipná, pohodová a milá jednoodpolední komedie s dvojrolí O.Sokola. ()

vikino1

Ale jo na naše poměry docela fajn jednohubka. Nebýt Nárožného (ten se mi do role mafiána moc nehodil) to bylo docela příjemně obsazeno a se zlým Sokolem hlavně na loupeži nebo ve třídě byla docela prdel. Když zrovna nemám na co se dívat a v televizi chytnu toto od úplného začátku - tak za mě spokojenost. Určitě lepší jak všechny Muži Ženy v naději, říji, chcou, přejí si a podobně... ()

rublik05

Vzhledem k nevalné kvalitě českých komedií jsem očekával leccos, k mému velkému překvapení jsou Dvojníci sympatická jednoduchá komedie, kterou táhne především výborný Ondřej Sokol a taky dobrý záporák v podání Petra Nárožného. Příběh je velice prostý, nesnaží se o žádnou zbytečnou složitost, pouze servíruje příjemnou zábavu, plno humorných situací a vtipných gagů. Oceňuji také příjemnou atmosféru a povedené herecké obsazení. Je jasné, že se nejedná o nic světoborného ani výjimečného, ovšem na nenáročné pobavení jsou Dvojníci ideální. Na české poměry docela spokojenost. 7/10. ()

coinneach

"-Já jsem alergickej na pyly." "-Na motorový pily?" Film, který dokáže i z Jakuba Koháka udělat nudného patrona. Nejvtipnější je tak nakonec starý bard Petr Nárožný, jehož grimasy vydají za víc než celý rádoby humorný scénář. 40 % ()

Cooller

Ondru mam rad na česke poměry se stim popral velice dobře... a co víc konečně role ve který i Kohák exceluje jelikož nemusí vůbec nic předstírat ;) ()

ANTYCHRYST

Čekal jsem totální průser a trapárnu a jsem překvapen. Vcelku povedená oddychovka u které se člověk i zasměje. Dvojice Sokol a úchyl Kohák :) funguje. Zejména Kohák jako totální čorkař s IQ alá houpací kůň. Aaaa pro Simonku mám slabost je to stále šťabajzna a Já bych si jí vzal hned :) 55% ()

Shitonit

Omletý námět, a na české poměry ...ne. To se takhle nedá. Nejde srovnávat s něčím jiným vodjinud. Todle je naše, takže asi takhle: Figury ve filmu jsou téměř všechny super zahraný, vztahy promakaný, a ve své podstatě jde o ryze českou parodii nás na nás. Hlavní hrdinové jsou symptaticky dovedeni k téměř až k absurdnímu humoru, děj lehce a příjemně graduje, a přes trochu pomalejší rozjezd, který je však vhodný vzhledem k dalším zápletkám.. I přes pomalejší rozjezd to celý dává smysl a na..české poměry se jedná o hodně povedenou komedii se stokrát vomletým námětem. Rád bych rozvinul děj, ale vědom si skutečnosti své ne úplné kompetence, raději hlubší moudro vynechám, neboť bych to mohl zprasit, někomu zhnusit, a to bych fakt nechtěl, poněvadž..v poslední době mi český filmy lezou krkem a tak nějak můžou políbit prdel, protože to je parta poloherců motajících se pořád dokola v bludném kruhu filmů na jedno brdo. Tohle má aspoň spád, je to hezký, a když se to propracovalo až ke mě a narvalo se mi to do tele, tak to je úspěch a věc nevídaná. Takže to klíďopíďo doporučím dalším čumilům, a jdu si rozdělati sluníčkový pivínko. (P.S. nejedná se o nápoj vyrobený z berušek, jakožto sluníček sedmiprdelních, anýbrž o nápoj ryze chmelový, jenž konzumován na sluníčku, přivodí mi okamžitou, velmi příjemnou neschopnost dalšího bytí). ()