Kdesi v Zapovězeném lese žije zlý čaroděj Kruciatus (Josef Abrhám). Ten se před sto lety pokusil zničit království, kterému dnes vládne král Alexandr (Jaromír Hanzlík), jenž má dva syny – následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Karel se však nechce s rolí druhého v pořadí za žádnou cenu smířit. S pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) se na hradě vloupá do zakázané komnaty, získá kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly, a hodlá svého bratra zničit. Princ Jan tak vypije kouzelný lektvar, který mu jeho povedený bratr naservíruje, a ten mu vmžiku vymaže paměť. Jan se poté bezhlavě vydává na cestu do Zapovězeného lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. Od tohoto okamžiku se začíná odvíjet řetězec dramatických, ale především často komických situací. (Česká televize)

Cyklojaryn

Vydařená záležitost z doby nedávno minulé. Kryštof Hádek , byť je ve skutečnosti o hodně starší , než Patrik Děrgel , hraje mladšího, závistivého bratra skvěle. Drak je tu zpodobněn tak , jak si v pohádkách představuji a rytíř Lavice je při souboji o princeznu, hodně humorný. ()

Bradley

Jedna z těch lepších pohádek nového tisíciletí. Není zbytečně ambiciózní a na nic si nehraje. Kdo si chce ve vánočním čase odpočinout u nenáročné a zbytečně nepřekombinované pohádky, tak tomu to tohle dílko poskytne. Výkony všech herců jsou vyrovnané, Hádkovi je ten hajzlík krásně uvěřitelný. Zpěv ptáčků, který slyší každý po požití nápoje zapomnění, je docela slušný fór. Ve srovnání s ostatními pokusy o vánoční pohádky je tohle nadstandard. Bohužel velkou slabinou je hudba, a to pouze díky své naprosto zjevné neoriginalitě. Zní sice velkolepě, ale to jen proto, že je to mix motivů od skutečných mistrů. Jan Maxián zde ukázal, že je opravdu hudební „skladatel“. Složil hotové hudební motivy pěkně vedle sebe. O hudbu v této pohádce se tak nevědomky postaral např. Hans Zimmer (Piráti z Karibiku), Paul de Senneville (Balada pro Adélku), Tomaso Albinoni (Adagio), Alan Silvestri (Forrest Gump) a jiní. Když se ale povznesu nad tuto Maxiánovu praktiku, která není v jeho tvorbě ojedinělá, dávám čtyři hvězdy s klidným svědomím. ()

Karzelek

Taková příjemně blbá česká pohádka. A tím nemyslím nic špatného, spíše se odkazuji k ději (resp. K lektvaru zapomnění). Když sedíte v pátek večer doma, tak proč ne. ()

trollfjord

Tak tahle pohádka patří k absolutní špičce mezi tím, co bylo v poslední době natočeno. Vedle skvělé pohádkové tvorby Jiřího Stracha, je korunní princ důstojným partnerem. Vynikající výkony Ladislava Mrkvičky, a Pavla Kříže jehož Pakosta je prostě k popukání. ()

Daky

Tenhle film natočený v roce 2015 režisérem Karlem Janákem má svojí oblíbenost a zajímavost. Herci např.Patrik Děrgel nebo Kryštof hádek a taky Josef Abrhám předvedli úžasný výkon. Scéna kde se vypije lektvar zapomnění je ta nelepší a nejvtipnější scéna z filmu kde daný člověk který vypil lektvar prohlásí větu: DOBRÝ DEN. Jediný co mě zklamalo na tomto filmu je, že Jan Maxián neskládal hudbu nýbrž ukrádal hudbu a to se mi nelíbí na tomto filmu. Tento film dostává 5 hvězdiček. ()

-marti-

A mně se to fakt líbilo! Na pohádky jsem docela náročná, ale tahle mi do vkusu výborně sedla. Bavil se nejmladší (8), bavili se i puberťáci (16 a 17) a bavili jsme se i my s manželem. Konečně pohádka s milým obsazením, neotřelým příběhem a vtipy, které nejsou postavené na prdění, koktání nebo výsměchu. Jistě, bylo tam pár rušivých momentů (poněkud nepohádkové roztleskávačky na turnaji například), ale celkově za nápad a vtip, dobrou režii, příjemnou kameru a hudbu i zajímavě řešené kostýmy sakum prdum za 5* ()

horskejvlk

Novodobé české pohádky, mám pocit ,že se točí jen aby filmaři měli práci. Za komunistů byly pohádky chudé na výpravu a bohaté na umělecké ztvárnění a vtip, dnes je to přesně naopak. Tato pohádka je přesný důkaz, krásné exteriéry, výprava ale poetika a pohádkové poučení je fuč, toto je historická komedie inspirována Game od Thrones, Pána prstenů nebo co. Škoda Mrkvičku mám rád ale toto... Pohádku zachraňoval Kryštof Hádek. Janák nemá pro pohádky cit ani nechápe co to pohádka v pravém smyslu je a čím se liší od historické balady nebo fresky. ()

sad12

Po dlouhé době skvělá pohádka. Česká kinematografie, včetně pohádek je dlouhodobě odpad. Pro mě je krom toho málokterá pohádka koukatelná. O to byla větším překvapením tato pohádka. Spousta skvělých hlášek (I když nejsou tak ikonické, jako například u S čerty nejsou žerty.). Humor funguje. Akční scény též překvapivě fungují. Kostýmy jsou též pěkné. Dále má film i dost sympatické postavy. Opravdu po dlouhé době koukatelná pohádka. ()

otaburda

Po shlédnutí filmu Hodinářův učeň jsem se musel vrátit k hodnocení tohoto pohádkového příběhu. Pokud má Hodinářův učeň celkové průměrné hodnocení 60% a Korunní princ jen 69%, pak už ničemu nerozumím a nepatřím do této doby. U korunního prince jsem se totiž poměrně dobře bavil a to už při premiéře. Od té jsem film shlédl už vícekrát a líbí se mi víc a víc. Má pointu, vtip, dobré herecké výkony. Gergel, Hádek i Pavel Kříž jsou dokonalí. Hláška "Dobrý den" nebo "Nevim" u nás už téměř zlidověla."Rytíř lavice" taky dobrý. Sympatická a ne hloupá princezna. Prostě příběh má švih a je mile roztomilý. Pohádka musí bavit, ne strašit. Při opětovném shlédnutí jsem si vychutnával drobné detaily, kterých jsem si poprvé nevšiml. Snaživý sluha Pavel Kříž coby Pakosta, obtížený zavazadly nebo jak v pozadí leští dřevec, to je nádhera. Oceňuju tvůrce, že dbají i na takové drobné detaily, na které ostatní tvůrci jaksi zapomínají. I drak byl trikově výborný. Nápad s kouzelnou svítící větvičkou, nápojem zapomnění, prostě to je to, co dělá příběh kvalitním, Zprvu mi trošku vadil Josef Abrhám v roli černokněžníka, ale nakonec jsem ho vzal na milost. ()

leo_kure

Upřímně mě ten film dost bavil. Minimálně ty výrazy herců a to jak se spolu bavili. Přišlo mi, že během natáčení tam museli být zfetovaní všichni od uklízeček až po režiséra. ()

Šefča

Neváhal jsem dát 5*. Děj má spád, nuda to rozhodně není, zápletka je zajímavá. Někdo se tu pozastavoval nad orientálními tanečnicemi na Kokoříně či co. Jsou tam i další věci, jako např. části plátové zbroje, které se nosí přímo na košili, náhodně vybrané štíty ke dřevcům (namísto štítu kolčího) apod. Ale toto zcela zjevně nebylo míněno vážně, nýbrž jako velmi chytře provedená parodie. Závěrečný turnaj byl pecka. ()

milos.bradik

Mám rád v pohádce humor a tady byl v míře vrchovaté. Trochu mne sice rozčilovalo to neustálé zapomínání, ale dobře to dopadlo. ()

lacertacz

Dobrý den... Dostatečně klasické na klasickou pohádku, dostatečně bláznivé pro moderní a mladé diváky, ale vzájemně se to neruší. Děj odsejpá a finále je pěkné. Herecky taky ok. Zpočátku jsem dal tři hvězdy, s odstupem čtyři. Strčí do kapsy většinu "moderních" pohádek (s Popelkou pardon srovnávat nebudu). ()

alesandro2

Dobrý den! Tak tohle se povedlo. Pěkná pohádka protkaná dobrým vtipem a zajímavým příběhem. Už i prověřená časem. Oceňuji! ()

Zeuska

Další Janákova pohádka, která mě baví a vždycky se na ni ráda podívám. Je vtipná, roztomilá, s úžasným mladším bratrem padouchem a princem s jelimánkovským úsměvem, s krásnou princeznu a hrozivým čarodějem. Pohádka je vtipná, není pitvorná ani uječená a příběh má hlavu i patu. ()

Jirkacek

Českou pohádku Korunní princ z roku 2015 jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX pro jeden prosincový večer. Jako každý rok jsme v období vánočních svátků začali sledovat ve větším množství filmy s vánoční tématikou nebo právě pohádky, z nichž jasně převažovaly ty české a Korunní princ od režiséra Karla Janáka patřil mezi ně. Vše začalo vyprávěním legendy o zlém čarodějovi jménem Kruciatus (Josef Abrhám), který se o 100 let dříve pokusil zničit království, kterému v době, kdy se děj pohádky odehrával, vládnl král Alexandr (Jaromír Hanzlík). Jeho pradědeček čaroděje porazil, zničil mu kouzelnou hůl a ten pak zmizel v Zapovězeném lese. kam nikdo nesměl vkročit. Král Alexandr zplodil se svou královnou (Veronika Freimanová) dva syny - následníka trůnu Jana (Patrik Děrgel) a mladšího prince Karla (Kryštof Hádek). Zatímco Jan byl ohleduplný a milý, Karel se již odmalička nechtěl smířit s tím, že se jeho bratr jednou stane králem a tak se jednoho dne s pomocí svého sluhy Pakosty (Pavel Kříž) vloupal do zakázané komnaty na hradě, v níž byly uzamčeny kouzelné rekvizity, které tu po zlém čaroději zůstaly. Vzápětí Karel využil lektvaru zapomnění a svému bratrovi jej podal ve víně při projížďce v okolí Zapovězeného lesa. Jan tak vypil kouzelný lektvar, který mu okamžitě vymazal paměť a pak se na radu Karla vydal přímo do lesa, ve kterém každý, kdo tam kdy vkročil, beze stopy zmizel. O chvilku později Jan přišel k chaloupce, v níž žil zlý čaroděj se svým sluhou Zahradníčkem (Ladislav Mrkvička), kterému se ho zželelo a dal mu kouzelnou větvičku. Díky ní Jan odolal útoku čaroděje a ten jej pak poslal vysvobodit princeznu Viktorii (Eva Podzimková), která měla být sežrána drakem. Souboj v jeskyni následně prince vyhrál a stalo se tak opět díky darované větvičce. Princezna se do svého osvoboditele zamilovala, jenže Jan se znovu napil z čutory otráveného vína a na dívku zapomněl. Zatímco Jan bezradně bloudil po kraji, princezna se vrátila do svého království, kde její otec král Filip (Petr Štěpánek) rozhodl, že se vdá za toho, kdo vyhraje rytířský turnaj, ačkoliv Viktorie chtěla čekat na svého osvoboditele. S tímto rozhodnutím nezmohla nic ani její matka královna Kateřina (Zlata Adamovská) a tak započaly přípravy na turnaj. Když se o něm doslechl Karel, vydal se do sousedního království, aby s pomocí dalšího kouzelného lektvaru celý turnaj vyhrál a spojil obě země do jednoho království, jemuž chtěl vládnout. Jenže do turnaje vstoupil i Jan, kterého na princeznin hrad poslal zlý čaroděj, k němuž zapomětlivý princ zase přišel. Do konce zbývala ještě pěkná porce minut a já byl zvědavý, jak rytířský turnaj dopadne. Ovšem jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek. Mohu už jen prozradit, že se jednalo o průměrnou pohádku, která mne ovšem celkem bavila, i když na ty nejlepší zdaleka nesahala ani po kotníky. A protože jsem žádný kouzelný lektvar nevypil, neměl bych zapomenout na přestavitele dalších rolí, z nichž byl asi nejdůležitější Cecil (Jaroslav Plesl), jemuž dal Jan napít z čutory a on pak dočista zapomněl na všechno. Díky tomu se však paradoxně stal hospodským a našel si novou lásku (Kristýna Boková). Inu, i zlé věci jsou někdy pro něco dobré. Ale teď už pojďme na hodnocení filmu. Česká pohádka Korunní princ ode mne dostala tři korunní hvězdičky ***. () (méně) (více)

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám