Můj otec a ostatní muži, Krásný čas a Opravdová láska, to jsou tituly televizních filmů, které věnovala režisérka a scenáristka Andrea Sedláčková postavě Renáty Soukupové (T. Vilhelmová), půvabné, emancipované ženě, která je pod nesmlouvavým povrchem křehká a zranitelná. V současné době je šťastnou matkou sedmileté dcerky a se svým partnerem, novinářem Ivanem (O. Kaiser), žijí v prvorepublikovém dřevěném srubu na břehu zatopeného lomu. Místo je to idylické, vztahy mezi Renátou a Ivanem jsou komplikovanější. Z Ivana je nyní zapomenutý mrzout, zatímco Renáta, která se stala režisérkou, je na vrcholu svých sil. Potkává novou a prudkou lásku a musí tento nečekaný problém bolestně rozhodnout... Režisérka Andrea Sedláčková však nikdy neřeší jen prostý milostný příběh, její filmy mají také společenský přesah a vyznačují se přesnou dobovou atmosférou. Dívka za zrcadlem je natočena zajímavou a atraktivní metodou filmu ve filmu, což předpokládá dvojí příběhovou linii. Výkon Tatiany Vilhelmové, která hraje Renátu ve všech čtyřech filmech, zraje spolu s její postavou. Jejím partnerem je niterný a uměřený Oldřich Kaiser a oběma zdárně sekunduje i mladší dvojice Eva Josefíková a Vojtěch Dyk. (Česká televize)

quokam

Famozni Oldrich Kaiser. Videl nekdy nekdo ho zahrat lepe? Skutecne je ok komedialni herec? Toto byl charakterni koncert jsko hrom a zvedl me hodnoceni o (minimalne) jednu hvezdu nahoru. Jako nevedel jsem, ze je tento film soucasti jakesi serie, na mne to pusobilo prirozene a samostatne. Film o jakesi dedicne vine, opakovani chyb predchozich generaci. Nataceni filmu, ktery mel byt o vyrovnani se vztahu s otcem, nakonec byl o nachazeni sebe sama v zrcadle nastavene osudem vlastni matky.  Za mne 7.5/10. ()

pupidup

Po dlouhe dobe povedeneny cesky film... Jisefikova naprosto skvela,dobry vykon I Kaiser a Tatana.. horsi byl uz Vojta Dyk.. proste radej Vojto pej pisen dokola... nez hrej.. 😊 zapletka temer fadni.. ale scenarista I strihac odvedli vybornou praci. ()

maxs

Příjemný film se zajímavým příběhem, umístěním i obsazením. Fanouškům filmů a filmového prostředí jistě má co nabídnout a jak jej zaujmout. Z tuzemské tvorby rozhodně patří do té lepší půlky. ()

adaben

Hlavní linie, že režisérka se zamiluje po hlavě do mladého titulního hrdiny svého filmu a odejde od své dosavadní rodiny, pro mne příliš zajímavá nebyla a navíc mi to přišlo i trochu protahované, až už to ztrácelo tempo. A závěrečná scéna taky nic moc originální. Ale musím uznat, že herci to znamenitě zahráli, Vilhelmová a Dyk byli velmi dobří, Josefíková jako vždy osvěžením a také kvalitní a Kaiser (přestože jsem v nějaké novin. recenzi četl, že ta jeho role je hrozná) mi osobně přišel v této roli věrohodnější než v některých jeho jiných rolí z nedávné doby. A profesionální "třešničkou na dortu" byl ještě Jiří Lábus jako herec - profík. A také musím uznat, že je zajímavé, jak důsledně se režisérka A. Sedláčková stále vrací k motivu svého otce - estébáka. Vlastně ta stará historie jejich rodiny pro mne byla zajímavější než ten současný motiv. ()

Rapappa

Na nedělní večer vcelku dobrý program. Největší plus je vstup Evy Josefíkové mezi velké holky. Tak říkám těm, které to s kamerou fakt umí. Pochopitelně Tatiana Vilhelmová je tam dávno. ()

andydufrsn

Paralely mezi ději v natáčeném filmu dle skutečného příběhu a probíhajícího skutečného příběhu jsou tím jediným co bylo na filmu zajímavé ()

Rada.Shoa

O.Keiser & T.Vilhelmová mi vážně nějak nehrálo... Tento film byl znuděně slabší a nezáživný.Dyk je jako vždy okouzlující a Josefíková roztomilá... Většina těchto filmů o natáčení prostě neklapne! Jediné co stojí za tu hvězdu je režie. ()