Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

Blutmeridian

Pomsta, nebo možná ne až tolik. Více může bolet upřímný pohled na sebe sama. Na to, jaký doopravdy jsi, ne jaký bys chtěl nebo měl být. ()

Xmarc

Zločin "těch v příběhu knihy zlých" byl příliš čitelný a nudný, ale to asi byla jediná zásadnější slabina filmu. Atmosféra, herci, provázanost reality s příběhem knihy, atd. ...vše v pohodě. Až teda na ten začátek v průběhu úvodních titulků. Nevím, jestli to mělo být jako nějak originálně provokativní, ale byl to fakt hnus! ()

Bogrant

Znepokojujúci film, ktorého atmosféra sa vryje pod kožu a ťažko sa z pod nej dostáva. A pritom je tak silne vystavaná a vyhrotená, že ju tam stále chcete mať. Tým pádom nemožno od toho odvrátiť zrak. Deprimujúce a nepríjemné dielo, pozostávajúce z dvoch častí, kde realita pôsobí rovnako frustrujúco ako fikcia a kde sa žiaľ strieda s hnevom. Film, ktorý dokáže človeka prikovať. Herecky a hudobne bezchybný. ()

90125

Daľšia oscarová performans Amy Adamsovej. Čože ? Ona vraj žiadnu takú sošku doma ešte nemá ? Tak to musí byť isto len nedorozumenie. A Tom Ford, ty by si mal točit ďaleko častejšie ako to zatial robíš. Tvoj štýl filmariny je presne môj vkus a aj Nočné zvieratá mali našliapnuté byť výborné. Voľajak, nestalo sa. Ford síce skvele namixoval mozaiku súčasnosti a minulosti, fikcie a reality, zhnitého L.A a dirty Texasu, mne ale tento príbeh nezavoňal. "Nakoniec sa všetci zmeníme na svoje matky". Ona mu ublížila a on vie, že ona to vie. Ona možno aj chce byť iná, ale nedokáže to. On napíše knižku, v ktorej sa vysporiada s krivdou a v ktorej sa ona nájde. Hm, Ford je skvelý storyteller, ide len o to, či aj má tú story. 71 % ()

JB001

Pustil jsem si to místo tradičních po x-té opakovaných vánočních pohádkách a udělal jsem dobře. Zajímavý scénář, kvalitní herecké obsazení, pěkná hudba i vizuál. Co víc si přát... ()

Tranda

Příběh 5/10, Akce 5/10, Násilí 8/10, Zábavnost 6/10; Hudba 9/10, Vizuál 8/10, Atmosféra 9/10, Napětí 8/10, Casting 9/10; Drama: 8/10; Emoce 6/10.  7/10 ()

Pythonator

Film, který je o ničem a nemá ani závěr, což se dalo čekat, když je to o ničem. Takový jeden případ děsivé vraždy, kdy se režisér rád zaměřuje na jakože artové záběry nahatých zadků. Pro mě historicky první kriminálka, která má debilní nápad, že je vyprávěná tak, že si ji zcela nedůležitá postava čte v knize. Prostě nepochopitelná artovina=pičovina. A jako bonbonek na začátek tu máme artovou podívanou na nahaté vyžrané bachyně. Prostě někomu zase pěkne jebe. ()

nikhaj

Zamna dobre, treba sledovat co kde a preco a aj tak sa rozmyslat, no a uplny koniec som si stal na vedeni a chvilu mi trvalo nez som pochopil smutny zaver :/ Taky je zivot, kazdopadne  v tomto pribehu vsetky vrazdy boli dufam fiktivne-akoze z tej knihy - cize smutne romanticky film ()

Pignon

Kdyby se takto točily filmy, tak není nutné při nich usínat anebo žrát nějaké prasečinky. Velmi pěkně natočené, slušně napsané a standardně odehrané. ()

Carlito1

Tenhle film, že natočil módní návrhář? Amy Adams je skvělá a Jake Gyllenhaal jakbysmet. Michael Shannon, fantastická vedlejší role. Velmi netradiční a originální thriller s fantastickým soundtrackem a atmosférou jako ze starého filmu. 90% ()

vampvegetar

expozícia do života umelcov sa snaží vyjadriť, že život v týchto kruhoch má svoje čudesné "podživoty" previazané práve so spôsobom ich práce, ako aj všeobecne prepojenosť medzi svetom , ktorý si umelecky vytvárame ( či filmovo, knižne, alebo inak ) a naším skutočným žitím. môže to mať rôzne následky a tak sa od začiatku na malom či väčšom priestore stretávame s rôznymi indivíduami a v rôznych konfliktných a konfrontačných situáciach a to oboch dejových líniách. stávajú sa z toho situačne a lokálne "Prisoners" v dvoch svetoch, no v skutočnosti je kľúčovou postavou nechápajúcou až utápajúcou sa medzi fikciou a skutočnosťou nie Jake, ale Amy. A tak to presne vyjadruje aj finálna scéna filmu, kým ta prostredná premena Jake z obete na pomstiteľa je len dôsledkom sledu činov a udalostí na neho vplývajúcich. mne to ako celok nefungovalo úplne ( čo bol aj zámer ), no nefunguje to úplne ani ako neformálny pohľad na úvodne načrtnutú prepojenosť. zachraňuje to skvelá "nočná" atmosféra, vkusné zábery kamier v opustených domoch, galériách ako aj púšti, vyvolávajúcich spodnú vrstvu k príbehu, no ale tu skôr dochádza k predpokladanému pomste smerujúcemu záveru a stagnovaniu nových nápadov vrcholiacemu mne nelogickému neúmyselnému zabitiu knižného Jakea ( jedno oko mal OK a bol pár metrov pri ceste, to stačilo čakať na nejakú tú pomoc ) a v prípade Amy aj zaseknutosti v neschopnosti vidieť, či je len imitácia života a že ten reálny jej uniká len spomienkami na ten predošlý, čo je už evokované v úvodnom novom pokuse o vzťah. podobne ako pri nedávno ( pred pár minútami ) videnom Prvotnom kontakte, jadro problému a kulisy sú výborné, no je to nedokované ako Rubiková kocka, ktorá práve z toho dôvodu nemá byť poskladaná, len vnímaná ako skladačka. A režisér nám to trošku nútene poskladá, no výsledný efekt je skôr práve opakom jeho pôvodného cieľa. vzhľadom na úvodné prísľuby to mohlo byť emotívne až avantgarné dielo, no skôr ide o nepodarenú kombináciu Mulholland Drive, Prisoners a Táto krajina nie je pre starých. 3,5 stars, za pôvodné očakávania dávam len silné 3. ()

silvia93

Začátek filmu katastrofa... Kdyby to bylo jen o příběhu v knize, tak by to bylo lepší. Je tam hodně věcí, co nedávaly smysl. Chvíli tam byla minulost, chvíli přítomnost a chvíli scéna z knihy. Dohromady to prostě nešlo. Podle mě dobrý nápad, ale špatně natočené. A konec nedodělaný. ()

Kaylar

Prolínající se příběhy minulosti, současnosti a románové linky, které stojí a padají na výkonech herců. Nutno podotknout, že se jedná o výkony nadprůměrné. Ano, některé charaktery mohou působit dojmem klišé a jsou předvídatelné, ale to mi nějak nevadilo. Film donutí diváka přemýšlet, a to je zcela jistě jeho plusem. Za mě příjemné překvapení. ()

Nolanster

Absolútne strhujúci film, ktorý vás ale len tak nestrhne. Dva zdanlivo a nielen zdanlivo odlišné príbehy sa odvíjajú - jeden skutočný a druhý... hm. Tom Ford vie čo robí a je príkladom tvorcu, ktorý si rozhodne musí sám zrežírovať napísané. "Umelecký" svet je zobrazený bravúrne, čo by ho ale podľa mňa urobilo lepším a ikonickejším je práca s kamerou. Aj tak je na skutočne vysokej úrovni, ale väčšia odvaha tvorcov by u mňa určite znamenala 5 hviezd. Ale hovorím, aj tak klobúk dole. Amy Adams je pani herečka a posledné roky to dokazuje ozaj hravo. Je krásne sledovať, ako sú spomínané dva príbehy odlišné. Ten literárny je ozaj literárny a vieme si predstaviť, že dnes niekto takú knihu napíše. Mám rád Gyllenhaala, ale celú pozornosť pútal u mňa Michael Shannon. Ó bože, jak ja miujem tú postavu. Film u mňa boduje preto, lebo márne hľadáme spojitosť týchto príbehov, stále nám niečo nesedí. A na konci. Ó bože, posledná scéna, ktorá je tak jednoduchá, tak samozrejmá a primitívna a jej následky vám postupne dochádzajú. Pomaly ale isto. Vynárajú sa metafory a pripodobnenia ako tiene a vy obarení sedíte v sedačke a ste vďační za americkú nie až tak nezávislú produkciu. Scéna prepadu v noci na ceste je dialogicky a režijne dokonalá. Klobúk dole. ()

silverscreen

Po promítačce bych tomu dal 4 ale ráno už mám jiný názor. Asi za to může dojem z toho absurdního umění a postava policisty, která mi přišla až moc účelová.... ()

Nollme

Krásny príklad toho,že v živote ti je na nič prestíž,peniaze,krásny chlap...keď ti chýba láska.A toho že občas sa oplatí riskovať život na úkor milovaného...že je treba prekonať ten boj v sebe samom,ten pocit 'ja to nedokážem' , 'už ďalej nevládzem' lebo po ňom príde víťazstvo. Úžasny herecký zážitok... ()

Maratonec

Je to několik let, co jsem viděl prvotinu Toma Forda film Single Man a zapomněl jsem,jak mě to na konci rozhodilo.Po shlédnutí Nočních zvířat jsem na tom stejně a já prohlašuji, že příště už budu připraven.Konec nekonec se znovu opakoval,ale nemůžu říct,že to nebylo zajímavé.Sonda do mysli bývalých partnerů skrz napsanou knihu, ve které se odvíjí dramatický únos jenž je výpovědí starého provinění.PS-Stále jsem čekal,co tak hrozného mu kdysi provedla kromě naznačeného,ale ani zde se nic nekonalo...Tak nevím,možná stačilo naznačené. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz