Susan Morrow (Amy Adams) má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní prázdnotu zaplňovat vystavováním šokujících exponátů a po nocích bdí v prázdné zlaté kleci v luxusním domě v L. A., ze kterého asi i před ní nápadně často utíká její partner. Rukopis románu Noční zvířata, který napsal její bývalý manžel Edward (Jake Gyllenhaal) by mohl být dokonalým lékem na nespavost. Kdyby nebyl jeho příběh tak zneklidňující... Jeho hlavním hrdinou je Tony (také Jake Gyllenhaal). Spokojený chlap ve středním věku vezme ženu a dospívající dceru na rodinnou dovolenou do Nového Mexika, kterou však přetne náhodné noční setkání s trojicí násilníků na opuštěné texaské dálnici. Tony nemá proti přesile sebemenší šanci a nedokáže tak zabránit únosu svých blízkých. Další den se s pomocí cynického detektiva (Michael Shannon) vydává po stopách zločinců, ale šance na záchranu ženy a dcery je, zdá se, mizivá. Daleko od tohoto dramatu, ve spícím L. A., si čím dál vyděšenější Susan při jeho čtení uvědomuje, že krutý text je paralelou k jejímu vztahu s bývalým mužem. Že je neobvyklou pomstou za to, jak strašně mu kdysi ublížila. (CinemArt)

HombreT

nečakal som to.....scenáristicky tak vypiplané, že nechápem.....pokiaľ nejaká zložka takto vyčnieva, nebudem vŕtať a uznám, že príbehovo to všetko zapadlo tak geniálne, že nevyčítam ani také maniere ako pomalý rozjazd.....zo všetkých faktorov filmu uznávam hlavne scenár.....a v tomto filme zapadlo všetko tak, ako malo.....kto to nepochopil a vymýšľa všeliaké hlúposti, nemá tu čo hľadať..... ()

splaty

Ačkoliv se mě děj nedotkl tak jak jsem očekávala, hudba naopak dle mého názoru mnohonásobně přesáhla obsah. ()

marcoss

Tak tento film stoji za to vidiet. Jake, ako vzdy, vynikajuci vykon. Film ma napatie, ide plynulo, ked ma spomalit tak spomali, ked to ma ist rychlo ide. Trosku som ostal zaskoceny poslednou 15 minutovkou, ale nevadi, na dojme to nepokazilo. Herrmannov soundtrack tam sedi jak rit na serbel. ()

opatstviolov

Nečekal jsem, že to bude až tak dobrý. Jenom ten konec se mi moc nelíbil jinak bylo všechno fakt skvělý, zvlášť první scéna z knížky, ta byla fakt strhující. Ford by se měl vykašlat na hadry a vrhnout se na filmařinu! 9/10 ()

Aguirre odpad!

Toto bolo priserne. Smial som sa este dva dni po dopozerani. Tak tupy film, ktory tak popisne tuzi vykreslit emociu medzi muzom a zenou, to od Toma nemohlo fungovat uz na papieri.Snobarna a umelina z toho smrdeli na mile daleko. A napokon, neschopny tulelo, co sa necha mlatit celu noc aby rano behal s jednym okom po pusti, a to akoze z toho mam slzit a byt vodvazanej? Des. ()

vinson003

Syrové drama, kde vládne Amy Adams se svým svůdným projevem a širokým dekoltem, která svou hřívou odvane jakoukoli depresi a vystaví tlak jakémukoli muži, který je kolem, Jake se snaží, ale důležité role, kdy má projevit city, mu jaksi nejdou, vhodnější spíš do kriminálek, tam jsem mu to věřil, jak má Hollywood projevit určitou emoci, můžeme oddělovat plevu od zrna, ale nebudu hanit, Jacka mám rád i jeho sestru, nicméně to, co se odehrálo je jenom prostě pocit muže k ženě, která ho opustila, s brutální zápletkou, aby se to vůbec prodalo, ale dokážu si představit román, ten by byl lepší, ta nenávist musela být šílená, ona odešla jenom tak, nemyslela si, že mu nějak ublíží, ale to se Amy ještě neviděla, ten dekolt, ten rozkvetlý voňavý spodek, on celou svou nenávist vtělil do brutálního příběhu, kdyby radši zabil všechny i sebe, Jacku nic se neděje, ona se k tobě nevrátí, protože nemáš 24 Jacku, najdeš si jinou ty malá, i když kreativní pi..o :))) ()

mariannda

Dámy a pánové, happy end se nekoná,buďte v klidu. U takových filmů nutnost. Tak nějak nemám víc co k tomu dodat. Strohé, syrové, bolestné a možná tak nějak i pravdivé. ()

Elanornegra

Veľmi netradičná krimi záležitosť. Vynikajuci scenár, vynikajúca atmosféra, ktorá človeka pohltila a už nepustila. Amy Adams, Jake Gyllenhaal, Michae Shannon - všetko pozoruhodne výkony a vysoký nadstandart. Napätie az do neuspokojiveho konca…. 90% ()

peproch

Pro mně výjimečný vizuální zážitek - designový, tvářový a scénický. Nejsem tak vzdělaná, abych mohla říct, kolikrát už byl použit motiv: dva příběhy v jednom ale nakonec jeden příběh ve dvou variantách. Tajemství, právo na fabulaci, iluzizace a dezuilizace. Váš ex píše text, ve kterém se zobrazujete a přes ten text a jím vyprávěný příběh Susan a vy s ní vzpomínáte na svého ex, na to co vám říkala matka, s cím v něm a na něm jste byla konfrontována a přitom chtěla obstát a neobstála, uspěla jste na oko ale váš svět se zhroutil a vy už jenom sedíte a pijete sice elegantně ale osaměle... ()

VincentVega

Nocturnal animals je film s výbornou výpravou, obsazením, vizuálem a konceptem, který mě už dlouho takhle mile nepřekvapil. Velmi pěknou myšlenku s prolínáním reality a knihy mi jen zabíjí poněkud silná tendence filmu sklouzávat k jakýmsi pseudointelektuálním prvkům, které se z filmu snaží udělat něco co není (viz. úvodní scéna atd.), a které mi celkový dojem z filmu kazí, jinak by to byl zážitek na plných pět hvězd. ()

griso

Od kedy som tento skvost videl, vyhýbam sa nočnej jazde s rodinou na zadnom sedadle. Potom som si uvedomil že nežijem v férovej demografickej ussssaaaa. A verím, dúfam nám tu také zveri po nociach nebehajú. Jedinečný film, skvelé obsadenie, parádny príbeh, len to nezažiť na vlastnej koži. ()

Nag0

Táto trojdimenzionálna fiktívno-retrospektívne-aktuálna dejová línia, ukrýva v každej svojej zložke kus toho pravého orechového, či už je to v podobe postavy detektíva, stretu rôznych ekonomicko-sociálnych vrstiev v romantickej eskapáde či emočné úskalia nóbl umeleckého života. Najviac priestoru dostáva fiktívna časť, v ktorej som vyššie uviedol ústredný bod detektíva, ktorý ale určite nedokázal utiahnuť zvyšok nie príliš súrodého sledu udalostí a jednania postáv, čo obávam sa dosť podrýva celkové vyznenie filmu. Ironické ale je, že práve táto časť disponuje uspokojivým vyústením, na rozdiel od restrospektívno-aktuálnej dejovej línie, kde nám je predostrený nevyvážený až zbrklý záver, ktorý opúšťa diváka v dosť nevhodnom momente, a kvázi len podčiarkuje nešťastnú ambivalentnosť celého diela. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz